Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos autoalarm dae-2000 - Funkcja Safety Lock jak wyłączyć

20 Paź 2012 21:21 2193 7
  • Poziom 9  
    Witam

Jak w temacie, mam w lanosie autoalarm dae-2000 z funkcją safety lock (po przekręceniu kluczyka zamyka centralny) i chciałbym tą funkcję wyłączyć. Mam schemat ale nie znam się na tym. Poniżej zdjęcia:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6cf6ed345bb91241.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16fa11c836c26013.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f030e6b6cea1fca.html

W instrukcji obsługi tego alarmu nie ma żadnej wzmianki o tym safety lock więc nie wiem czy jest jakaś kombinacja przyciskami na pilocie.

Proszę o pomoc co z czym połączyć lub ewentualnie co odłączyć żeby ta funkcja nie była aktywna

Pozdrowienia
  • Poziom 14  
    Przetnij biały przewód połączony z zapłonem (oczywiście musisz to zaizolować). Wtedy alarm nie dostanie informacji o włączeniu zapłonu i nie zamknie zamka centralnego, Ale jednocześnie pozbawisz się funkcji alarmowania np. po włamaniu przez wybitą szybę i włączeniu zapłonu "łamakiem" (pozostaje jeszcze immobilizer). Chociaż z drugiej strony kto ukradnie lanosa? Mój własny stoi sobie bezpiecznie pod blokiem, a alarm w nim jest potrzebny raczej do obsługi centralnego zamka.
  • Poziom 9  
    Jakoś na dniach spróbuję. Dzięki
    Też się zastanawiałem nad tym białym ale myślałem że jak odetnę włączy się alarm.
  • Poziom 14  
    A swoją drogą to jakiś dziwny jest ten alarm. Informacji na jego temat w sieci jak na lekarstwo, a większość z nich dotyczy właśnie problemów z funkcją safety lock.
    Ktoś na jakimś forum Daewoo radził żeby na włączonym zapłonie nacisnąć i przytrzyma dłużej mniejszy przycisk na pilocie. To miało wyłączyć funkcję safety lock, ale zaraz ktoś inny napisał, że to nie działa. Spróbować nie zawadzi, może u ciebie zadziała.
    Pozdrawiam Mirek.
  • Poziom 9  
    Faktycznie za dużo wzmianek o tym alarmie nie ma.

Swoją drogą próbowałem już różnych kombinacji przyciskami na pilocie wzorując się na innych alarmach ale nie działało. Na innym forum ktoś mi kiedyś napisał, żeby odciąć niebieski przewód od centralki do drzwi ale to powodowało odcięcie zasilania i siłownik nie zamykał drzwi. Niby działało bo po przekręceniu kluczyka nie zamykała się centralka ale jak zamykałem drzwi z pilota to tak samo więc nie o to chodzi :D
    zielony też odciąłem i wtedy była odwrotna sytuacja czyli centralny zamykał ale już nie otwierał :| więc nie tędy droga.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    To pozostaje tylko ten biały. Tnij, izoluj i niczym się nie przejmuj. Tylko później napisz o efektach.
  • Poziom 9  
    Odcięcie białego kabla działa. Tyle czasu się z tym męczę a takie to proste było :D

Dzięki za pomoc, zamykam temat

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Dziękuję za "docenę" i za punkty.
    A z problemami elektrycznymi w samochodach "walczę" od ....... I w 90-ciu % przypadków właśnie najdziwniejsze rozwiązania są najlepsze, i jedyne skuteczne. Tylko zawsze zaczynam od schematów i instrukcji, a ty sam ułatwiłeś rozwiązanie problemu umieszczając swoje "fotosiki".
    Pozdrawiam - Mirek.