Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SPDIF HDMi wzmacniacz TV N

mixMZ 21 Paź 2012 01:24 2259 13
  • #1 21 Paź 2012 01:24
    mixMZ
    Poziom 9  

Mam 2 zrodla wizyjne ,tzn tv N oraz zwykla antena zbiorcza.

Tuner Nki podlaczony jest bezposrednio do TV poprzez HDMI, obok mam wzmacniacz kina domowego z 2 wejsciami dzwiekowymi, SPDIF (aux digital in) oraz analogowe chincze (Aux analog in).

Tuner N-ki posiada wyjscie SPDIF, tak jak i Telewizor i tu zastanawia mnie czy podpiecie tunera N poprzez HDMI do TV i z TV poprzez SPDIF do wzmacniacza bedzie owocowac tym samym dzwiekiem co bezposrednie podlaczenie Tunera N-ki poprzez SPDIF do wzmacniacza?

Ze wzgledu na jedno wejscie SPDIF we wzmacniaczu prakryczniejsza byla by opcja puszczenia dzwieku przez SPDIF z TV do wzmacniacza, czy w takiej opci jesli powiedzmy Nka pusci film/program w sourandzie to bedzie on tak samo odbierany finalnie jak gdyby byl podlaczony bezposrednio z tunera do wzmacniacza (SPDIF ) ? jaka bedzie najlepsza opcja...
    Dzieki

0 13
  • #2 21 Paź 2012 01:33
    BILGO
    Poziom 38  

mixMZ napisał:
    jaka bedzie najlepsza opcja...

Wydaje mi się że tuner do wzmacniacza przez SPDIF.... a tuner z tv przez HDMI.... Ale to chyba nie ma wielkiego znaczenia, raczej nie powinny pojawić się opóźnienia między obrazem a dźwiękiem....

0
  • #3 23 Paź 2012 19:59
    mac6
    Poziom 13  

mixMZ napisał:
    Tuner N-ki posiada wyjscie SPDIF, tak jak i Telewizor i tu zastanawia mnie czy podpiecie tunera N poprzez HDMI do TV i z TV poprzez SPDIF do wzmacniacza bedzie owocowac tym samym dzwiekiem co bezposrednie podlaczenie Tunera N-ki poprzez SPDIF do wzmacniacza?

To zależy od modelu telewizora. W zdecydowanej większości telewizorów na wyjściu SPDIF pełną jakość uzyskujemy tylko jeśli źródłem sygnału jest wewnętrzny tuner cyfrowy telewizora (np. DVB-T) lub odtwarzanie idzie z multimediów (karty SD, USB,...). W przypadku gdy źródłem sygnału jest wejście HDMI dźwięk na wyjściu SPDIF telewizora jest zazwyczaj degradowany do 2-kanałowego LPCM.

0
  • #4 23 Paź 2012 21:16
    anmedia
    Poziom 39  

mac6 napisał:
    telewizora jest zazwyczaj degradowany do 2-kanałowego LPCM

"Zdegradowany"!!!! No nie wiem czym mpeg1, mp3 czy ac3 to az taka jakosc w porownaniu do LPCM.

0
  • #5 27 Paź 2012 02:21
    mac6
    Poziom 13  

Degradacja dotyczy cyferki przed LPCM. Gdy na wyjściu SPDIF nboxa wychodzi DD5.1, to na wyjściu SPDIF telewizora (podpiętego do tego nboxa) wychodzi dźwięk jedynie 2-kanałowy.

0
  • #6 27 Paź 2012 08:47
    intenso
    Poziom 38  

mac6 napisał:
    Degradacja dotyczy cyferki przed LPCM. Gdy na wyjściu SPDIF nboxa wychodzi DD5.1, to na wyjściu SPDIF telewizora (podpiętego do tego nboxa) wychodzi dźwięk jedynie 2-kanałowy.

Kolega ma w stu procentach racje.

0
  • #7 27 Paź 2012 22:41
    anmedia
    Poziom 39  

Oczywiscie ze ma racje ale to nie degradacja. Moze sie czepiam tego slowa, ale trudno tu mowic o degradacji, raczej o niekorzystnej konwersji. Trudno rowniez oczekiwac by TV posiadal wewnetrzne przetworniki DD 5.1. W tej chwili mozna cieszyc sie sygnalem co najwyzej stereo w Dolby Digital Plus. Wiele telewizorow juz potrafi odczytac/rozkodowac dzwiek DTS ale rozniez jest on w wersji max 2.0.

Rzoumiem takze ze mac6 podchodzi do tego w sposob, podlaczyc wszystko do TV (konsola, dekoder, DVD) i po przelaczeniu wejscia uzyskac na wyjsciu optycznym dzwiek taki jaki wychodzi z danego urzadzenia. Super ..... ja tez bym chcial ... :)

0
  • #8 27 Paź 2012 23:43
    mac6
    Poziom 13  

angelica_n napisał:
    Oczywiscie ze ma racje ale to nie degradacja. Moze sie czepiam tego slowa, ale trudno tu mowic o degradacji, raczej o niekorzystnej konwersji.

Telewizory, o których mowa, nie robią żadnej konwersji. One po prostu informują (za pomocą swojej tablicy EDID) źródło sygnału HDMI, że nic oprócz LPCM 2.0 nie akceptują i w konsekwencji źródło nic więcej do nich nie wyśle.

Cytat:
    Trudno rowniez oczekiwac by TV posiadal wewnetrzne przetworniki DD 5.1.

Są telewizory, które je mają.

0
  • #9 27 Paź 2012 23:45
    anmedia
    Poziom 39  

mac6 napisał:
    Są telewizory, które je mają.

Jesli mozesz podaj ktore? Chetnie sprawdze.

0
  • #10 28 Paź 2012 07:25
    intenso
    Poziom 38  

angelica_n napisał:
    W tej chwili mozna cieszyc sie sygnalem co najwyzej stereo w Dolby Digital Plus. Wiele telewizorow juz potrafi odczytac/rozkodowac dzwiek DTS ale rowzniez jest on w wersji max 2.0.

I tu się mylisz,mój Samsung podaje do amplitunera dźwięk DTS 5.1 I DD 5.1 po optyku,mało tego jak włączę film z dysku z dźwiękiem w DTS MASTER HD również go podaje go w 5.1 i amplituner wykrywa go jako zwykły DTS.

0
  • #11 28 Paź 2012 09:58
    anmedia
    Poziom 39  

Ok, ale w dlaszym ciagu nie widze tego modelu!!

0
  • #12 28 Paź 2012 10:02
    intenso
    Poziom 38  

Jeśli chodzi o mój to jest to UE 37D5500

0
  • #13 28 Paź 2012 10:08
    anmedia
    Poziom 39  

intenso napisał:
    mój to jest to UE 37D5500
    No to zaskoczenie, chyba ze sam modyfikujesz TV. Ze strony producenta masz info:
    Wyjscie audio dts 2.0 + Digital - TAK
    Wiec pozostaje pogratulowac udanego modelu zwlaszcza w przy tak niskiej seri "5" a zwlaszcza DTH-HD - podziwiam i zazdroszcze.

0
  • #14 28 Paź 2012 10:15
    intenso
    Poziom 38  

Myśl sobie co chcesz masz do tego pełne prawo :D ,przecież ja cie do tego nie muszę przekonywać.

0