Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat marea 1.9 jtd 2000r - kontrolka świec żarowych jtd, nie odpala -5

21 Paź 2012 08:12 8763 5
  • Poziom 10  
    Postanowiłem rozwiązać wkońcu problem nie odpalanie jtd przy temperaturach poniżej -5.

wyjęte świece żarowe podpięte pod akumulator rozwiecają się na czerwono po 5 sekundach.

przy temperaturach plusowych kontrolka świec gaśnie po 2 sekundach.

Czasami , rzadko, zamiga po odpaleniu mrugając, juz w trakcie jazdy.

1) Pyt pierwsze, jak sprawdzić przekaźnik świec( jakie piny ? + czy - jest sygnałem ? W ogóle jak się sprawdza przekaźniki :|

Przy temperaturach plusowych moze być problem z długością świecenia kontrolki ze względu na brak sygnału z czujnika temperatury., jak wykluczyć awarię czujnika temperatury ?

2) Jak zasymulować czujnik temperatury na minusowe temperatury,
    żeby sprawdzić długość trzymania przekaźnika.

z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 30  
    Wydaje mi się że jak auto całkiem nie odpala (mimo kilkusekundowego kręcenia) to raczej nie będzie to wina świec - nowoczesne diesle to nie stare klekoty z komorą wstępną które bez świec w ogóle nie odpalą.Ja np miałem w silniku 1,9tdi vw z PD 3 spalone świece i problem zaczął się dopiero przy -15 -powyżej odpalał normalnie (tyle że trzeba było pokręcić 4-5s) i silnik przez chwilę działał trochę nierówno .No chyba że włoszczyzna tak zaprojektowana /wykonana że bez grzania nie odpali .
  • Poziom 14  
    Miganie kontrolki świec żarowych oznacza uszkodzenie jednej z nich albo usterkę układu. Sprawdź czy masz napięcie na świecach po przekręceniu kluczyka oraz czy połączenia nie są zaśniedziałe bądź uszkodzone.
  • Poziom 20  
    Tak się spytam, już w tym wątku, w gazecie AUTOmoto 11/2012 jest napisane cyt: "Kontrolka świec żarowych. jej miganie podczas jazdy wskazuje często na awarię wtryskiwaczy"
    Str 69, artykuł pt: "Wszystko o silnikach wysokoprężnych". Czy to prawda?
  • Poziom 14  
    W fiacie akurat jest tak ,że migająca kontrolka świec żarowych oznacza uszkodzone świece lub problem z układam podgrzewania.
  • Poziom 28  
    jeżeli przy rozruchu z winy akumulatora zbytnio spadnie napięcie to sterownik na chwile straci komunikacje z centralka świec żarowych i to objawi sie mruganiem kontrolki od świec. być moze tu lezy twoj problem i należy zalożyc akumulator o większym prądzie rozruchowym