Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SEW Eurodrive
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samoczynne otwieranie się bramy?super pawer jack.

mir-pol 21 Paź 2012 10:35 7530 12
  • #1 21 Paź 2012 10:35
    mir-pol
    Poziom 8  

Witam zamontowałem siłowniki do bramy skrzydłowej super pawer jack wraz ze sterownikiem który był w zestawie HB5. zamontowałem według schematu załączonego w zestawie, krańcówki zmostkowałem czujki również . Po wyregulowaniu wszystko chodzi idealnie, problem leży w tym, że sama otwiera się i zamyka, raz jedne skrzydło raz drugie i tak kilka razy na dzień czy w nocy. Może miał ktoś taki problem?

0 12
  • SEW Eurodrive
  • #2 05 Sty 2013 21:19
    208885
    Użytkownik usunął konto  
  • SEW Eurodrive
  • #3 05 Sty 2013 23:45
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

HB5 to już procesorowa centralka a nie 2 przekaźniki z odbiornikiem (ma nawet amperometrykę) - może być że walnięta - ja bym wymienił póki jest na gwarancji.

Awaria krańcówki w siłowniku spowodowałaby jego całkowity brak działania w którymś kierunku a nie spontaniczny start (i raczej mało prawodpodobne że nawaliłyby w obu siownikach na raz). Charakter uszkodzenia wskazuje raczej na dziwne działanie procesora (oba siłowniki losowo i osobno - w przypadku zakłóceń drogi radiowej oba siłowniki chodziłyby chaotycznie ale razem).
    Możesz mieć coś z zasianiem sieciowym - jakieś szpilki na 230V ale mało prawdopodobne - szybciej coś takiego paliłoby bezpieczniki.

0
  • #4 07 Sty 2013 20:48
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

A ja bym wogóle wywalił ten szajs i dołożył troszkę np do Faac 414 czy innych napędów.O niebo lepsze i 0 problemów.

0
  • #5 08 Sty 2013 13:26
    kotbury

Bez przesady z tym wyrzucaniem - wypadek przy pracy - po to jest gwarancja. Centarala na oko jest zrobiona na dużej ATmedze (ale mogę się mylić) a np. FAAC-e przeważnie na PIC-ach czyli nawet na "mniej poważnych" mikrosterownikach, poza tym nie jest konstrukcją garażową tylko to normalnie wykonana przemysłowa płytka (a co do jakości wykonania i lutowania włoskich sterowników to raczej też nie poziom Siemensa - płytki nie są nawet lakierowane przeciw wilgoci).
    Te "dołożyć troszkę" to ponad 800 zł czyli drugie tyle z hakiem ile kosztuje zestaw z KS-elektro (w zależności od możliwości - jeden jeździ Mescedesem CLK a drugi Focusem - na co kogo stać - niezawodność podobna). Wbrew pozorom Super Jacki są raczej niezniszczalne, a że powolne, bez wysprzęglania, kłopotliwe mocowania - to właśnie cena ceny.... .

0
  • #6 08 Sty 2013 21:00
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

I dziwne dlaczego te Faac 414 i inne tego typu np. też Benninca Bill40 lub Nice chodzą latami i nie psują się odrazu i mają metalowe o wiele trwalsze przekładnie. Odradzam Power Jack każdemu już lepiej nawet kupić używane Faac niż to coś.

0
  • #7 09 Sty 2013 21:56
    daniel_123
    Poziom 9  

mikus1982 napisał:
    I dziwne dlaczego te Faac 414 i inne tego typu np. też Benninca Bill40 lub Nice chodzą latami i nie psują się odrazu i mają metalowe o wiele trwalsze przekładnie. Odradzam Power Jack każdemu już lepiej nawet kupić używane Faac niż to coś.

Osobiście Faac 414 również polecam, lecz dziwnym trafem ostatnio miałem 2 reklamacje po tylu latach, w jednym przypadku musiałem naginać 120km do klienta na mrozie wymieniać lewe skrzydło - poszły dymy :/. Teraz mam klienta któremu tyrkocze przy zwolnieniu, na razie wymianę przełożyłem na wiosnę :) - bardziej wyrozumiały gość.
    Miałem pecha czy coś z jakością 414 dzieje się niedobrego?? Pozdrawiam

0
  • #8 09 Sty 2013 22:59
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

Nic mu nie będzie i to jeszcze długie lata ale weź na wszelki wypadek przesmaruj.No to miałeś ty pecha na kogoś padło.Nawet drogie auto potrafi się zepsuć odrazu a reszta będzie hulała przez lata bez awarii. A jak poszedł dym to pewnie wada fabryczna uzwojenia w silniku.

0
  • #9 12 Sty 2013 12:29
    marusmk
    Poziom 11  

mikus1982 napisał:
    A ja bym wogóle wywalił ten szajs i dołożył troszkę np do Faac 414 czy innych napędów.O niebo lepsze i 0 problemów.

Mój ten szajs chodzi w mrozy- a kolega ma ma ten super który polecasz i wyłącza zimą.
    Pisać dlaczego?
    Bo postów o szajsowatości Faac to nie ma na forum?
    Jak nawala ślij reklamację i tyle, każdy produkt w dzisiejszych czasach ma prawo się trafic felerny.
    Takie niestety dzisiaj czasy- Kupujesz Audi A5 i po pół roku jedziesz skrzynie wymieniać :)

0
  • #10 12 Sty 2013 18:23
    olcik9981
    Poziom 11  

A proszę napisać kilka opinii o Faac. Ja takie mam już 10 lat i zero problemów do dziś bo sam je sobie zamontowałem. Centralkę mam w domu bo mam ok. 6 metrów do bramy a przewody w ziemi żelowane do fotokomórek i kable ziemne do siłowników. Każdemu komu też to montuję a polecam tylko Faac albo Benincę, zalecam aby zamontować centralkę w budynku ale jeżeli warunki na to nie pozwalają to wtedy trzeba dokładnie uszczelnić miejsca wprowadzenia przewodów i tyle. Elektronice nic się nie stanie jeżeli nie dostanie się wilgoć lub insekty. Dokładne uszczelnienie każdej elektroniki lub napędu to podstawa. Pozdrawiam.

Dodano po 6 [minuty]:

Chyba musiał pan trafić na partacza nie instalatora, który to panu montował. A te Power Jacki w przeciwieństwie do innych mają całą przekładnię z plastiku więc mocniejszy napór spowoduje pękniecie trybów .
    P.S. Sam mam takie Audi i skrzynię mam ok. od początku, jeżdżę dużo i nie oszczędzam na olejach i wymianach płynów. A wymiany robię troszkę wcześniej niż zaleca producent i tak samo mam z siłownikami drogi panie. A jak widać ludzi biedniejszych stać na droższy i lepszej klasy sprzęt i na lata a nie na zmianę co chwilę na następny sprzętu z najtańszej półki. Pozdrawiam raz jeszcze.

0
  • #11 12 Sty 2013 19:17
    kotbury

Co do PowerJacków - chyba dzisiejsze są takie chłamowate - jakiś czas temu korespondowałem na forum z gościem w sprawie ustawiania krańcówek w jackach i w jego siłownikach ostatni stopień przekładni (w tym zębatka siedząca na śrubie pociągowej) by metalowy. Sam mam taki siłownik tyle że 15-letni - pierwsze 5 lat przechodził w antenie satelitarnej a do zeszłego roku działał bezawaryjnie w podnoszonych drzwiach garażowych (drzwi otwierane na osi - zawiasowo a nie wsuwane w prowadnice jak większość- czyli miał co robić dźwigając cały ciężar skrzydła) - wymieniłem bo dostałem w rozliczeniu FAAC-a 414 long - a wymieniłem tylko dlatego że jedyną odczuwalną boleśnie wadą jacka była okrutna POWOLNOŚĆ.

Uszczelnianie centralki - tak naprawdę chyba kolega nie miał styczności z profesjonalną automatyką przemysłową. Istnieje coś taiego jak punkt rosy - czyli przy pewnej temperaturze - przeważnie bliskiej zeru - wilgoć zawarta w powietrzu wewnątrz centralki skrapla się na chłodnych elementach elektroniki - i tylko kwestią odpowiedniego mrozu jest dojście do etapu gdy ciepło wydzielane przez zużywające prąd elementy elektroniczne nie wystarczy do podtrzymania temperatury elektroniki powyżej punktu rosy. Zauważ, że centralki bramowe - zwłaszcza bram przesuwnych (które są blisko gruntu i są narażone na wahania temperatur i wilgoć) nie mają klasycznych dławików na kablach a jedynie rozcinalne korki a uszczelnienie pokrywy nie jest hermetyczne na uszczelkach a labiryntowe - po to żeby zapenić minimalną wentylację wnętrza centralki.

W rozwiązaniach typowo profesjonalnych stosuje się 2 metody - albo sztuczne podgrzewanie skrzynki sterowane termostatem (bywają nawet skrzynki kablowe klimatyzowane !!) żeby nigdy temperatura w skrzynce nigdy nie zeszła poniżej punktu rosy - lub rzadziej - napełnienie hermetycznej obudowy sztucznie osuszonym powietrzem (lub gazem obojętnym) i dodatkowo pozostawienie w środku chemicznego osuszacza.
    To trochę tak jak wodoszczelność taniego zegarka - woda bardzo łatwo dostaje sie do środka ale za cholerę nie chce tak samo łatwo wylecieć..... (zbyt dokładne uszczlnienie skrzynki robi więcej szkody niż pożytku)

0
  • #12 08 Paź 2015 09:51
    darekadamski14
    Poziom 1  

Masz włączoną funkcję Autozamykania Wyłącz to i będzie wszystko latało :) Mam ten sam problem :)

Dodano po 7 [minuty]:

W moim przypadku największym problemem jest to, że po krótkim czasie od pracy sterownik włącza się po 1 impulsie a po około minucie potrzeba już 2 impulsy żeby się załączył. Poza tym 2 lata latał bez zarzutów. Uszkodziłem go dziś z własnej głupoty :P

2
  • #13 28 Paź 2015 13:10
    Elektrobim

Poziom 14  

Super Jack "potrafią" działać latami, ale jeśli chcesz rzeczywiście mieć spokój, rozblokowanie w przypadku braku prądu, bezawaryjność (sprawdzoną już empirycznie) i ciche działanie, to polecam ETM-01 lub ETM-02. Masz metalową przekładnię i 100% bezawaryjność. Tak tytułem włączenia się do dyskusji. W HB5 rzeczywiście wyłącz auto-close, albo dokładnie posprawdzaj styki krańcowe i zimne luty. Jeśli wszystko jest dobrze, to ewentualnie wymiana samego procka (jest w podstawce).

0