Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

saeco magic de lux - sygnalizuje zapchanie

fighter23 21 Oct 2012 13:13 2241 7
    fighter23
    Level 10  
    Witam, mój ekspres sygnalizuje zapchanie, nie pomaga odpowietrzenie,kiedy przekrecam na maksa pokretło, pompa zaczyna mocno buczeć. W serwisie powiedzieli mi ze grzałka jest zapchana, czy to możliwe i jak ja udroznic. Bo w serwisei epowiedziano mi ze trzeba wymienic na nowa a to koszt 500 zł.
    BRum
    Level 21  
    35% kwas fosforowy ,strzykawka,rozpiąć węże ,wyciągnąć grzałkę i nad umywalką odwapnic.Powinno zadziałać.
    fighter23
    Level 10  
    Witam, po wykreceniu grzalki, przeczyszczeniu jej i sprawdzeniu droznosci, ekspres pokoazuje caly czas niedoznosc. z tego co zauwazyłem to nie ma wody w przewodach za pompa ale pompa sie włacza i buczy. Pomimo tego ze odpowietrzam układ ani para ani woda z dysz ni leci. Panowie jakis pomysly macie co moze mu dolegac???
    micho2103
    Level 14  
    O ile pompa jest sprawna, to może być jeszcze zatkana "turbinka" przed pompką.
    Można ją rozebrać i sprawdzić....
    fighter23
    Level 10  
    turbinka wymienina na nowa i dalej nic. Powidzcie mi jak sprawdzic pompe czy dziala????bo jak przekrecam pokretło od temperatury to cos buczy ale nie wiem czy pompa czy silnik

Dodano po 4 [godziny] 17 [minuty]:

Przed chwila rozkreciłem pompe i rozłozyłem na części pierwsze, w środku pompa jest sucha, wiec chyba nie zasysa wody jaki myslicie???
    CAConcept
    Level 13  
    trzeba było ściąć wężyk przed i za pompką jeżeli tam sucho to albo pompka albo zawór pojemniku na wodę . Jeżeli za pompka jest ciśnienie to sprawdzić za bojlerem itd ...

Sprawdź czy w ogóle dochodzi woda do pompki ...
    fighter23
    Level 10  
    woda to pompki dochodzi, dalej nie wychodzi....
    halonara
    Level 9  
    Spróbuj wpiąć do pompki wężyk i zaciagnąć wodę strzykawką jak ją włączysz, pompa jest zapowietrzona i musi zaciągnąć wodę,