Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IR 2121 - sterownie tranzystorem IGBT. Na wyjściu brak sygnału.

30 Sty 2005 14:59 2159 8
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z sterowaniem tranzystora IGBT o symbolu irg4pc40kd. Do sterowania stosuje układ IR2121. Na wejście tego układu wchodzi sygnał z generatora PWM. Modulator dzieła prawidłowo ale na wyjsciu sterownika IR2121 brak sygłanu. Co może być powodem takiej sytuacji? Dziekuje i pozdrawiam.[/img]
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Czy podłączyłeś wejście Error do masy?
    Arti
  • Poziom 10  
    Nie. Czy powinienem to wejście ERROR podłączyć do masy?
  • Poziom 17  
    Skoro dostałem podziękowania to rozumiem, że wszystko działa?
  • Poziom 10  
    Nic nie działa. Nadal proszę o pomoc.
  • Poziom 24  
    Heja!
    Wg dokumantacji powinieneś podłączyć wyprowadzenia CS (nóżka 6) i Error (nóżka 3) do masy, aby na wyjściu mieć przebieg. Jeśli nie masz, może masz padnięty scalak?
    Pozdrawiam,
    Kuba
  • Poziom 10  
    Dziękuje. Mam jeszcze pytanie związane z sterowaniem tranzystorów IGBT. Czy konieczne jest stosowanie transoptora HP2200(HP2211) w układadzie sterowania wyżej wymienionego tranzystora? Za pomoc serdecznie dziękuje.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Transoptor HP stosujesz jeśli wymagana jest separacja galwaniczna między obwodem sterującym a wykonawczym. W Twoim przypadku sterujesz igbt od strony masy (low side), więc raczej separacja nie jest niezbędna ale napisz coś więcej o całości układu to pomyślimy. Co do wejscia CS to raczej nie ma być podłączone bezpośrednio do masy (chyba, że nie potrzebujesz kontrolować prądu igbt) tylko przez rezystor pomiarowy. Próg zadziałania wejścia to ok. 200mV, więc np. przy rezystorze 0,2 Ohma wyłączenie igbt nastąpi przy 1A.
  • Poziom 10  
    Witam. Dziękuje za pomoc. Sterowanie działa poprawnie w układach obniżających, podwyższających i zmnieniająch polaryzacje napięcia. Mam jednak problem z układem obniżająco-podwyższającym napięcie. Układ sterowania zamieszczam w załączniku razem z badanym układem. Chodzi o to ze układ ten nie działa. Czy zna ktoś powód mojego problemu? Z góry dziękuje za pomoc.