Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

c2-01 - Nie działa klawiatura

21 Paź 2012 18:11 1977 7
  • Poziom 12  
    Witam, Nokia C2-01, nie działa żaden klawisz oprócz czerwonej słuchawki włączenie/wyłączenie telefonu. Co może być?
  • Poziom 11  
    A w jakim stanie jest telefon? CZy po włączeniu pokazuje coś na ekranie? Bo to może być po prostu zabrudzenie. Wtedy rozebranie, wyczyszczenie na wszelkich stykach i łączówkach i ponowne złożenie może pomóc.
    To nie wymaga wielkich umiejętności - za to wiele cierpliwości i odrobinę sprzętu: do rozbierania kostka do gitary, wkrętaczek "torx" o odpowiednim rozmiarze, penseta, nawet zwykły papier i chemikaliów (alkohol izobutylowy lub czysty spirytus lub ew. w ostateczności benzyna ekstrakcyjna).
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Nie działa żaden klawisz, jedynie czerwona słuchawka. Płyta czyściutka, profilaktycznie wymyłem w ultradźwiękach, nie pomogło
  • Poziom 11  
    Do myjki ultradźwiękowej trafił rozumiem po rozebraniu. To w takim razie ja się pddaę - trzeba by mieć łączówkę serwisową i odpowiedni software to może coś by dało się zdiagnozować. Ale to już nie mój poziom - proponuję poszukać na forum u GSM-owców. Ja grzebię w telefonach tylko amatorsko.
    Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Jeżeli mycie nie pomogło, to musisz prawdopodobnie wymienić filtr klawiatury.
  • Poziom 33  
    Panowie jaki tam siedzi filtr? Od czego pasuję?
  • Poziom 37  
    Taki sam jak filtr klawiatury w 6300 czy 3110c.