Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wideodomofon firmy Leelen? - warto? co zakupić do domu?

tomekx12 21 Paź 2012 18:21 8706 19
  • #1 21 Paź 2012 18:21
    tomekx12
    Poziom 7  

Hej
    Jestem na etapie zakupu wideodomofonu do domu jednorodzinnego. W sieci natrafiłem się na firmę leelen która zajmuje się dystrybucją takiego sprzętu (czy produkuje to nie wiem).
    Chodzi mi w każdym razie o ten sprzęt.
    Prosiłbym o jakieś opinie o nim.
    Kosztuje sporo i nie wiem czy warto go zakupić i czy będzie warty swojej ceny.
    Jak nie to czy możecie coś innego polecić?

0 19
  • #2 21 Paź 2012 18:53
    telbod
    Poziom 31  

Zapytaj czy prowadzą serwis.....serwis po gwarancyjny. Czy za 4 lata ktoś to naprawi?

0
  • #3 21 Paź 2012 19:14
    tomekx12
    Poziom 7  

Dziękuje za odpowiedź.

Widzę, że serwis prowadzą. Gwarancja około 1,5 roku wynosi, czy po 4 latach naprawią? Chyba nigdzie nie znajdę firmy która da mi 4 lata gwarancji...

1
  • #4 21 Paź 2012 19:26
    telbod
    Poziom 31  

Gwarancji moze 4 lata nie dają. Ale ja znam firmę co naprawia to co 10 lat temu sprzedała np. Commax.

0
  • #5 21 Paź 2012 20:11
    tomekx12
    Poziom 7  

No dobrze. Rozumiem, ale powiedzcie mi czy warto wydać na wideodomofon 1000 zł? Czy w tej cenie naprawdę jest sprzęt wysokiej jakości?

0
  • #6 21 Paź 2012 21:17
    telbod
    Poziom 31  

Rozdzielczość ..234 pixeli. No comment.....

0
  • #7 21 Paź 2012 21:28
    tomekx12
    Poziom 7  

telbod napisał:
    Rozdzielczość ..234 pixeli. No comment.....

To jest zła? Patrząc na filmy na YouTube wygląda to nawet OK.

Tylko czy jest sens płacić więcej za teoretycznie większą rozdzielczość?

0
  • #8 22 Paź 2012 08:32
    daniel_123
    Poziom 9  

Witam, Jakośc i wykonanie leelen pierwsza klasa, a cena 1000zł taniej niż comax.. Mi to wystarczy. W końcu jakiś rozsądny produkt, ponadto każdy zestaw posiada przycisk do otwierania bramy, montowałem już parę zestawów i fajnie sie sprzedaje

0
  • #9 22 Paź 2012 13:43
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

daniel_123 napisał:
    montowałem już parę zestawów i fajnie sie sprzedaje
    no się było rypło... a tak fajnie zachwalałeś.....

tomekx12 napisał:
    No dobrze. Rozumiem, ale powiedzcie mi czy warto wydać na wideodomofon 1000 zł? Czy w tej cenie naprawdę jest sprzęt wysokiej jakości?

Diabli wiedzą. Tyle się tego teraz na rynku pojawia ( i znika) Gdybym był użytkownikiem szukałbym zapewne czegoś tańszego, ale jako instalator wolę trzymać sprzętu sprawdzonego a takim jest niewątpliwie commax. Oceniając sprzęt biorę pod uwagę nie tylko jego jakość , ale też jego dostępność, odpowiednie wsparcie techniczne i serwis który będzie ze mną współpracował a nie przerzucał się odpowiedzialnością za usterkę i szukał pretekstu do odrzucenia reklamacji np pod pretekstem obcięcia wtyczki. Instalując dla kogoś muszę być po prostu ostrożny w doborze sprzętu. Ewentualne problemy odbiją się na mojej reputacji jak i kieszeni ( dojazdy do klienta).

Nie twierdzę że Leelen o którym piszesz jest zły ale po prostu nie jest sprawdzony i mi to wystarczy.

0
  • #10 22 Paź 2012 15:08
    daniel_123
    Poziom 9  

Wszędzie mogą zdarzyć się usterki, nie będę tutaj opowiadał jak za cmmaxa najadłem się wstydu u znajomego, któremu tak bardzo polecałem. Ale tak jak piszesz wszystko wyjdzie w praniu :). Myślę że firma leelen mnie nie zawiedzie, tym bardziej że ich produkcja nastawiona jest na sprzęt wielomieszkaniowy, ciekawe rozwiązania, integracja z systemem alarmowym itp. Po za tym dobrze jest się rozejrzeć za czymś nowym, bo inaczej to wszystko będzie wyglądało tak samo ;) zobaczymy.

0
  • #11 06 Lis 2012 19:23
    tomekx12
    Poziom 7  

Witam ponownie
    skuszony opiniami postanowiłem zakupić sprzęt właśnie wspomnianej firmy Leelen. Po zamontowaniu myślę że jest OK. Full HD to nie jest wprawdzie obraz, ale wszystko w dzień widać na szczęście wyraźnie no i w nocy też coś da się dostrzec.

Mam nadzieję że za takie pieniądze będzie to działało długo :)

0
  • #12 06 Lis 2012 21:47
    Ircys
    Specjalista Domofony

tomekx12 napisał:
    Witam ponownie
    skuszony opiniami postanowiłem zakupić sprzęt właśnie wspomnianej firmy Leelen. Mam nadzieję że za takie pieniądze będzie to działało długo :)

i tego Ci życzymy, ale pamiętaj żeby nie wyrzucać dowodu zakupu, bo może się przydać ;)

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

0
  • #13 06 Lis 2012 22:38
    tomekx12
    Poziom 7  

Oczywiście, mam zachowane wszystkie dokumenty zakupu jak i karty gwarancyjne (podbite) :)

0
  • #14 06 Lis 2012 23:44
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

tomekx12 napisał:
    skuszony opiniami postanowiłem zakupić sprzęt właśnie wspomnianej firmy Leelen
    Którymi opiniami? Bo te Daniela na tym forum to mi kryptoreklamą zalatują.

daniel_123 napisał:
    Wszędzie mogą zdarzyć się usterki, nie będę tutaj opowiadał jak za cmmaxa najadłem się wstydu u znajomego, któremu tak bardzo polecałem

Następnym razem proponuję sięgnąć po oryginalnego commaxa.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

0
  • #15 07 Lis 2012 09:51
    daniel_123
    Poziom 9  

A są jakieś nie oryginalne commaxy? :)

Mogę dać Ci nr tel na priva do kolegi co ma w domu Commaxa zestaw z dwoma monitorami i tel. to się wypowie. Ostatnio inny znajomy mówi ze wylutowuje z kamerki jakąś diodę czy coś żeby nie trzeszczało. Może miałem pecha, nie chce siać tu propagandy. Ale proszę mnie nie obrażać. Bo widac komu tutaj płacą za reklame.. Zaraz będziecie abaxy i inne polecać – powodzenia ja dziękuje za durne dyskusje.

0
  • #16 07 Lis 2012 09:55
    tomekx12
    Poziom 7  

Którymi opiniami? - Głównie tą napisaną przez daniel_123 ale również opiniami z innych for.

0
  • #17 07 Lis 2012 11:11
    andrefff
    Poziom 36  

No to podaj linka gdzie tak chwalą ten wynalazek, nie podasz, bo nie istnieje. A opinia daniel_123 nic nie mówi, tak to można napisać o każdym urządzeniu.

0
  • #18 07 Lis 2012 12:56
    333mario
    Poziom 17  

Wszystko się psuje, Commax ma niestety tą wadę że aby przywrócić starszy wideodomofon tej firmy do życia to ceny np. monitorów b/w zwalają z nóg. Nie podważam jakości bo montowałem niejeden wideodomofon tej firmy i jest to solidny produkt. Dlatego rynek wypełnił się sprzętem do kwoty tysiąca złotych o ciekawym wzornictwie, niestety w większości beznadziejnej jakości. Wierzę jednak że można coś wybrać z niższego budżetu, brakuje głównie solidnego serwisu i wsparcia technicznego i ta firma która to zapewni zdobędzie zaufanie instalatorów.

0
  • #19 11 Lis 2012 16:44
    tomekx12
    Poziom 7  

Na chwilę obecną działa dobrze. Nie wiecie, czy można polepszyć jakość obrazu w nocy? Jak tak to jakimi metodami?

0
  • #20 11 Lis 2012 17:29
    andrefff
    Poziom 36  

A wystarczyło posłuchać dobrych rad kolegów, nie byłoby problemów. Załóż halogen, który się zapala w momencie gdy ktoś dzwoni i tyle.

0
  Szukaj w 5mln produktów