Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kanały kodowane dekoder manta

21 Paź 2012 21:16 9159 9
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich wczoraj ojciec kupił dekoder manty po instalacjii okazało się że wyszukał 23 programy niestety wszystkie kodowane.Co w takim wypadku można zrobić by pobrało kanały niekodowane bardzo proszę o informacje
  • Poziom 35  
    Na forum nic na ten temat nie piszą?
  • Poziom 8  
    Właśnie piszą ale nie wiele i niezbyt zrozumiale
  • Poziom 35  
    MUX-4 Polsatu, odbiór tylko na sprzęcie z salonu Polsatu...
  • Poziom 8  
    A jak odbierać te niekodowane programy coś w ustawieniach trzeba zrobić czy to wina anteny bo ani u mnie ani u ojca nie działa pokazuje te kodowane jak to zmienić
  • Poziom 39  

Poprawić instalację antenową. Szukać na strojeniu ręcznym na początek kanałów ze Śremu.

A tak z ciekawości - jaką i gdzie zamontowaną macie antenę?
  • Poziom 8  
    Zwykłe dachówki bez wzmacniaczy czyli musiałbym kogoś od anteny wezwać żeby to ustawił tak?
  • Poziom 39  

Skoro nie masz odbioru DVB-T, znaczy się coś z instalacją antenową jest nie tak - niekoniecznie samo ustawienie anten.

Analogi jakieś odbierasz ze Śremu?
  • Poziom 8  
    z analogu ojciec odbiera tvp1 tvp2 i tvn a tu jak robie wyszukiwanie odrazu znajduje 23 programy i kodowane i u mnie to samo

Dodano po 2 [minuty]:

Soft zmienia:

1. Podczas wyszukiwania pomijane są kanały zakodowane jak i płatneFirmware dla tunerów DVBT06 wyszukujący tylko kanały niekodowane (FTA). Po zainstalowaniu, i przeskanowaniu powinny być widoczne tylko programy ogólnodostępne.
    Powinny zniknąć wszystkie testowe kanały, czy kanały Polsatu Cyfrowego.
    2. Włącza możliwość zapamiętywania ustawień zasilania anteny.
    takie coś znalazłem ale nie wiem dlaczego niby mam to wgrywać powinno być juz takie cos w nowym dekoderze
  • Poziom 37  
    Kto ci każe coś wgrywać dekoder powinien wyszukać i programy nie kodowane i kodowane następnie kodowane się usuwa i zostają same niekodowane. ale jeżeli są same kodowane to znaczy że sygnał niekodowanych jest tak słaby że ich nie odbiera wtedy trzeba zainwestować w antenę.