Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA - Excel - formularz - uaktualnianie listbox na podst. RefEdit

danapol 21 Paź 2012 21:19 1839 1
 • #1 21 Paź 2012 21:19
  danapol
  Poziom 7  

  Witam,
  nie wiem czy ja mam coś nie tak, czy tez mój excel (bo wg mnie co najmniej jedno z rozwiązań, których próbowałam powinno zadziałać.
  Mam formularz, w którym jest kontrolka RefEdit o nazwie Dane_wej oraz ListBox o nazwie Lista_kolumn. Chciałam by, w formularzu , w polu listy pojawiły się dane z pierwszego wiersza z zaznaczonego zakresu - czyli - wg mojego zamysłu - tytuły kolumn. Próbowałam wykorzystać metodę AfterUpdate dla kontrolki RefEdit, metodę Click -dla kontrolki ListBox, potem juz kombinowałam "na czuja" - np metoda Enter itp. Niestety, po wywołaniu sobie tego formularza i wybraniu zakresu do kontrolki RefEdit, wyjściu z niej, wejściu w pole ListBox - nic się nie dzieje. Próbowałam sprawdzić Debugerem i ustawic sobie pauzę przy początku pętli kodu , który ma mi wpisywać do ListBoxu dane i wygląda na to, że którejkolwiek metody nie próbuję, to w ogóle nie dochodzi do wywołania procedury.Co tu jest nie tak? Poniżej wklejam ostatnia wersję kodu, jaką zapisałam a także - niewypełnione kodem procedury metod, które próbowałam wykorzystać:


  Kod: vb
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  0 1
 • #2 22 Paź 2012 13:56
  tomekptk
  Poziom 11  

  Jak sprawdziłem to u siebie i faktycznie dla kontrolki RefEdit nie działa zdarzenie AfterUpdate. Działa natomiast zdarzenie: Change.

  U mnie ten kod działa:

  Kod: vb
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod


  Znalazłem potwierdzenie na stronie tej, że pewne zdarzenia nie działają w Excelu.

  0