Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HARMAN KARDON AVR255 - Wyłącza się losowo

zibicisz 21 Oct 2012 23:31 5829 12
 • #1
  zibicisz
  Level 11  
  Witam.
  Problem ze wzmacniaczem kina domowego AVR255 Harman Kadron.
  Wzmacniacz wyłącza się raz na jakiś czas, następuje kilka trzasków w głośniku i przechodzi w stan czuwania. Po ponownym włączeniu potrafi grać przez 5godz, 10godz(różnie) wszystkie napięcia prawidłowe, nie grzeje się, i znów kilka trzasków w głośniku i przechodzi w czuwanie. Nie ma znaczenia, w której strefie pracuje, jak jest obciążony. Trudno pomierzyć napięcia podczas usterki, ponieważ wyłącza się po 2;3sek. Może ktoś miał podobną usterkę?
  Pozdrawiam
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  zibicisz
  Level 11  
  Trzeba bardziej ambitnie podejść, nie jest to wina kabla i myślę że nie zasilacza, zapomniałem dodać, że czasem pokazuje PROTECT. Nie ma zaniku 230V i napięcie st-by cały czas prawidłowe 5V, wyświetlacz działa.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  zibicisz
  Level 11  
  To nie była złośliwa odpowiedź, sporo czasu poświęciłem i sprawdziłem wiele rzeczy,ale jasne każda sugestia jest cenna.
  Wzmacniacz pracuje w restauracji, był obciążony na wszystkich kanałach kolumnami ROTH OLI2,pracował 12 m-cy, tak jak pisałem problem z tym że wzmacniacz gra ,po niezmierzonym czasie wyłączy się w czuwanie. Po włączeniu znów jest ok i tak można czekać nie wiadomo ile.
 • #6
  dybas
  Level 37  
  zibicisz wrote:
  Po włączeniu znów jest ok i tak można czekać nie wiadomo ile.

  Trzeba go postawić na stół i pomierzyć. Może być jakaś przerwa na wyjściu (zaciski, przekaźnik) a może zaczyna popuszczać któryś z tranzystorów wzmacniacza albo przedwzmacniacza. Proponuję sprawdzenie połączeń mechanicznych i pomiary napięć na wszystkich wyjściach. Jeśli któreś z napięć będzie się wahać to nawet jeśli wartość będzie w normie może wskazać kanał z usterką.
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  blackninja
  Level 14  
  Protect to coś z końcówkami mocy. Z tym nie grzaniem też dziwne, bo AVR255 grzeje się standardowo. Może coś z prądami spoczynkowymi?
 • #9
  User removed account
  User removed account  
 • #10
  Sqter83
  Level 10  
  Witam.
  mam podobny problem z AVR65rds z tym ze u mnie nie wyłącza się losowo, Wyłącza się tylko po ponownym uruchomieniu, tzn gdy go włączę po powrocie do domu włącza się na kilka sekund, czasem kilkanaście, gdy tak go powłączam, powiedzmy 10-20 razy zaskoczy i chodzi bez problemu. Mogę go tak zostawić na kilka dni i będzie grał normalnie.
  Pojawia się to jedynie po tym jak go wyłączę lub włączę w stan czuwania.
  pozdrawiam
 • #11
  Tomek3820
  Level 15  
  Moim zdaniem winne są małe tranzystory w końcówkach mocy (najczęściej 2SC3200 lub podobne). Trzeba odpiąć protect i miernikiem sprawdzić napięcia na wyjściach końcówek mocy. Przy sprawnej końcówce jest to około 25mV. Jak jest więcej to tam należy szukać usterki. Nad pierwszym Harmanem z tym uszkodzeniem nasiedziałem się chyba 2 miesiące zanim to znalazłem...
 • #12
  Sqter83
  Level 10  
  u mnie wystarczyło poprawić luty na końcówkach mocy, nie wyłącza się już :)

  mam jeszcze jeden problem z avr65, nie dziala procesor dzwieku, działa tylko stereo, po wlaczeniu pro logic slychać buczenie
  a co ciekawe, raz zaskoczyło i działało normalnie
 • #13
  Ryszard111
  Level 12  
  Wina moze lezec po stronie zasilania, ja mialem podobny przypadek w modelu AUR 155 gdzie uszkodzony byl stabilizator -15V ( na schemacie IC91 ). Dawal on ok. 13 V by potem zejsc do 4 V i wtedy pojawialy sie trzaski i amplituner wylaczal sie. Doprowadzilo to do uszkodzenia koncowki,