Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

S60/VOLVO/DDM - sterownik centralnego zamka, szyb, lusterek

shl222 22 Oct 2012 08:45 15813 28
Optex
    shl222
    Level 10  
    Witam

Mój problem polega na tym że gdy jest ciepło na dworze to jest wszystko dobrze.
    Gdy temperatura spadnie w okolice poniżej 15C zaczynają się problemy.
    Otwieranie auta z pilota otwiera wszystko oprócz drzwi kierowcy w których znajduje się sterownik DDM, nie działką również elektryczne szyby ale tylko z panelu kierowcy, nie działają elektryczne szyby. Wyjąłem sterownik który widać na zdjęciu poniżej, przylutowałem w celu wyeliminowania zimnych lutów ale nic to nie dało, natomiast zauważyłem (drugie zdjęcie) że dzwięk który słychać cały czas "pyrkotania" dochodzi z tego przekaźnika. Wg mojej wiedzy i jakiś tam zdolności wydaje mi się że ten przekaźnik jest uszkodzony tak jakby załapać nie mógł.

Czy może ktoś by mógł mi pomóc lub nakierować aby poradzić sobie z tym problemem?

S60/VOLVO/DDM - sterownik centralnego zamka, szyb, lusterek S60/VOLVO/DDM - sterownik centralnego zamka, szyb, lusterek
  • Optex
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wiązka w słupku nie jest przypadkiem połamana? Co za problem podmienić /sprawdzić/ przekaźnik? Raczej jego zachowanie to efekt a nie przyczyna usterki.
  • Optex
    shl222
    Level 10  
    Pawel wawa wrote:
    Wiązka w słupku nie jest przypadkiem połamana? Co za problem podmienić /sprawdzić/ przekaźnik? Raczej jego zachowanie to efekt a nie przyczyna usterki.

Wiązki nie sprawdzałem bo nie przyszło mi do głowy że to ma coś wspólnego tym bardziej że raz działa raz nie.

Przekaźnik żaden problem tylko jest raz lutowany - też żaden problem poradziłbym sobie z tym ale takiego nigdzie przynajmniej u siebie dostać nie mogę.

Co do efektu to... po podłączeniu pod komputer "brak komunikacji z DDM" czyli albo CEM się nie komunikuje z nim właśnie że gdzieś jest usterka na połączeniu albo jest problem z CEM bo raz daje napięcie raz nie i tu jestem głupi
    shl222
    Level 10  
    wiązka sprawdzona, brak oznak przetarć, załamań itp wygląda jak nowa bez żadnych uszkodzeń widocznych mechanicznych, nawet próbowałem szarpać, wyginać kablami ale problem nawet chwilowo nie ustał także raczej wykluczam problem z kablami
    shl222
    Level 10  
    w volvo mały przypadek z wiązką

na własnej skórze to przeżyłem

tylko i wyłącznie wymiana DDM i zaprogramowanie go

po wielu trudach znalazłem przekaźnik i też go wymieniłem i nic to nie pomogło
    Borys1003
    Level 12  
    Czy moduł DDM z anglika o tych samych numerach bedzie działał?
    DJ ANNUS
    Level 31  
    Borys1003 wrote:
    Czy moduł DDM z anglika o tych samych numerach bedzie działał?

Z anglika nie kupisz o tych samych numerach. Szukaj wilgoci w przelotkach.
    Borys1003
    Level 12  
    modul jak sie nagrzeje chodzi jak ta lala szyby zamek lusterka temperatura zewnetrzna, jak sie tylko ochłodzi kaput przekaźnik w module nadaje s.o.s. Kupilem drugi modul nie dziala. zamieniam czesci i dalej nic tam jest druk dwustronny i ciezko cos wyciągnąc. lekko opalarka poczuje cieplo jest ok. co za cholera. wtyczka nie ma kontaktu? kable wszystkie sprawdziłem. zimne luty przeleciałem nie wiem co za cholera juz mam dosyc, drzwi nie da sie otworzyc klamka jak sterownik nie otworzy....chyba poczekam na lato....
    DJ ANNUS
    Level 31  
    Podgrzewaj punktowo scalaki lutownica z umiarem zobaczysz gdzie trzeba skierować oczy.
    Borys1003
    Level 12  
    spróbuje jutro, czy moze byc,że nie zalącza mi się webasto gdy ten moduł nie działa? Jak moduł nie działa "zanim się nagrzeje od nawiewu" nie pokazuje temperatury zewnetrznej. Czy webasto ma "swój" czujnik temperatury?
    DJ ANNUS
    Level 31  
    To sprawdź CAN , może DDM blokuje.

Sprawdziłeś zasilanie procesora na płytce i napięcie na kwarcu?
    Borys1003
    Level 12  
    to jest jakiś feler fabryczny, bo w necie jest kilka watków i takie same objawy. Zasilanie jest. cos jest w module co nie lubi niskich temperatur ... paradox auto ze skandynawii
    shl222
    Level 10  
    jak wspomniałem wyżej

żadne próby naprawy nic nie dadzą, walczyłem z DDM bardzo długo bo nie mogłem znaleść o tych samych numerach

- DDM nie może być z anglika to raz
    - samo przełożenie DDM z innego Volvo nic nie da!!! trzeba go zaprogramować interfejsem diagnostycznym VOLVO (już nie pamiętam jak to się nazywa) tak samo w przypadku radia, volvo to taka specyfika i już
    - żadne kable, wtyczki - w volvo przynajmniej s60 nic takiego się nie dzieje, uwierzcie mi na słowo, zęby na tym DDMie zjadłem, miałem 10 szt DDMów i żadne przekładki nic nie dały, tak samo nie znałem do końca pochodzenia DDMów na początku metodą prób i błędów z pośród 10 szt, 3 szt udało się zaprogramować i współpracowały z autem
    Borys1003
    Level 12  
    a jezeli gdzies znajde o tym samym numerze to bedzie działać? Ile płaciłem za programowanie i gdzie robiłeś?
    DJ ANNUS
    Level 31  
    Działąją określone przedziały numerowe.
    shl222
    Level 10  
    DJ ANNUS wrote:

powodzenia
    Borys1003
    Level 12  
    ile kosztuje zaprogramowanie?
    shl222
    Level 10  
    Borys1003 wrote:
    a jezeli gdzies znajde o tym samym numerze to bedzie działać? Ile płaciłem za programowanie i gdzie robiłeś?

kolego znalazłem majstra co pracował/pracuje w aso volvo, niechciał abym go polecał (lewucha) i zapozyczał na "popołudnie" urządzenie z aso volvo ktore takie rzeczy programowało bo pobierał pod vin soft(ważny 24h) do konkretnego auta ze szwecji-serwer volvo,

usługa - wymiana ddmów i programowanie coś około 100-150 zł

to programowanie to nie tylko podpiąć kostki i leci soft, jeśli się ddm "nowy" nie zakomunikuje CEMem podczas próby instalacji softu to soft nie poleci i ddm się nie powiąże z autem
    DJ ANNUS
    Level 31  
    shl222 wrote:
    DJ ANNUS napisał:

powodzenia

A widzisz jak się ma znajomości w ''chorzowie'' to można co nieco więcej ogarniać volva i się dowiedzieć.
    shl222
    Level 10  
    DJ ANNUS wrote:
    shl222 wrote:
    DJ ANNUS napisał:

powodzenia

A widzisz jak się ma znajomości w volvo tech to można co nieco więcej ogarniać volva i się dowiedzieć.

to może do tego doszli jak się problem zaczął pojawiać u szerszej grupy użytkowników, wtedy ani oni ani ja nie byliśmy tacy mądrzy bo również to z nimi konsultowałem, to co napisałem to było poparte na moich doświadczeniach a długo nad tym czasu spędziłem, było również grzanie scalaków i nic nie pomagało
    vollvek
    Level 15  
    Wtrącę swoje 3 grosze, może być z anglika tyle że trzeba wyczyścić procesor albo wymienić na nowy. Jak wyczyszczony to nie można go zaprogramować w ASO bo nie zgadza się numer części. Walczyłem z jednym DDM ale nie miałem niestety tego uszkodzonego tak żeby ustalić co dokładnie w nich pada i jest te "trykanie". Wersji tych DDM jest milon teoretycznie każdego można zaprogramować ale musiałbyś mieć wersje software dla Twojego aut i to dla danego numeru hardware. W praktyce szuka się o jak najbardziej zbliżonej dacie produkcji bo wtedy elektronika jest taka sama albo na tyle zbliżona że zadziała na software z Twojego auta. ASO programuje tylko dla tych najnowszych numerów hardware.
    Borys1003
    Level 12  
    Szukam kogos kto by mi zaprogramował DDMa w okolicach Szczecina Koszalina lub Gdańska v70 2002r. D5
    vollvek
    Level 15  
    Napisz na czym ma polegać te programowanie masz nowy, używany o tym samym numerze,używany o innym numerze, a może zmieniony procesor itp.
    Borys1003
    Level 12  
    Mam o innych numerach uzywany moge zakupic o tych samych numerach na allegro. Kolega mi teraz zasugerowac aby przerzucic pamięc z mojego do tego uzywanego i powinno smigać, ale jak nie wyjdzie to ni ebede mial mojego starego DDMa. Czy webasto moze nie działć bo bo DDM nie przekazuje temperatury zewnetrznej z lusterka?
    DJ ANNUS
    Level 31  
    Borys1003 wrote:
    Kolega mi teraz zasugerowac aby przerzucic pamięc z mojego do tego uzywanego i powinno smigać

Chyba sam wsad i to procesora, a w ogóle masz UPA?
    Borys1003
    Level 12  
    nie mam kolega pisał że można to zrobic na żywca....
    DJ ANNUS
    Level 31  
    Borys1003 wrote:
    nie mam kolega pisał że można to zrobic na żywca....

Ok to poproś go żeby ci pokazał co przelutować. I napisz nam tu .
    slawo161
    Level 10  
    Ciekawy temat. Mam ten sam problem. Na dzień dzisiejszy wystarczy podpięty moduł na chwile wyciągnąć z drzwi i przyłożyć do nawiewu ciepłego . Objawy ustają po 2 minutach. Wadliwa musi być ta płytka na 100%
    KMAuto-Klinika
    Level 9  
    w tych modułach jak i w innych np. elektryczne fotele klimatroniki i inne siedzi procesor 2j74y. i to on jest przyczyną tych usterek. po nagrzaniu działa do momentu aż padnie całkiem.