Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ibiza 6k 93-99 - Centralny zamek z pilota nie otwiera

ciemo 22 Paź 2012 09:47 7023 9
  • #1 22 Paź 2012 09:47
    ciemo
    Poziom 11  

Witam,

Przeszukalem już wiele stron związanym z problemem jak w temacie. Wiem ze mam dobrze podłączony sterownik (sterowanie plusami i 3,5s na zamek pneumatyczny- inne schematy nie działają). Mój sterownik zamyka drzwi ale nie jest w stanie ich otworzyć. Sprawdzajac na sucho podłączając bezpośrednio plus do danych przewodów i doszłem do wniosku ze jest za mała moc zeby włączyc otwieranie. Odwołujac sie do 1 prawa Kirchhoffa stworzyłem jeden schemat i mysle ze przy zastosowaniu diody można by ten problem rozwiązać. Wydaje mi się, że większę natężenie prądu nie kieruję sie w strone siłownika lecz centralki i to powoduję żę siłownik nie jest w stanie otworzyć drzwi.
    (schemat może być źle zrobiony ale wiadomo o co chodzi w problemie)

czy mogę mieć racje?

0 9
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 22 Paź 2012 10:32
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Nie, zupełnie źle pomyślałeś, winne jest niewłaściwe podłączenie.

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 22 Paź 2012 10:48
    ciemo
    Poziom 11  

ale dlaczego? czyli mam wpiąc się zgodnie z schematem 4 jako sterowanie pneumatycznym szeregowo miedzy kompresor a centralke?
    jaki to bedze przewód?
    nie gwarantuje ze w tym schemacie jest dobrze podlączone zielono czerwony jako otwieranie niebiesko czerwony jako zamykanie.
    a sugerowałem się tą strona uwzgledniając inne kolory przewodów
    http://www.vwpolo-squad.pl/viewtopic.php?t=7

Dodano po 2 [minuty]:

odwracałem też połączenie zamykania i otwierania i nic z tego nie wyszło

0
  • #4 22 Paź 2012 10:52
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Powinieneś podłączyć do popielato czerwony /zamykanie/ i popielato czarnego /otwieranie/ w 6 pinowym złączu wychodzącym z drzwi kierowcy. Twój link się nie otwiera.

0
  • #5 22 Paź 2012 11:15
    ciemo
    Poziom 11  

Ja do tych kolorów juz się podłączalem zgodnie z schematem z tego linku co jest do polo 6n i nie działało. Odnalazlem na necie, że ibiza ma zamiast tych kolorów popielato czerw. i popielato czarn. czerwono-ziel. i czerwono- niebieski. No i przy otwartych dzwiach siłowniki reagują na sygnał z nowego sterownika. a przy zamknietych tylko na zamykanie a na otwieraniu cisza.
    Jeszcze myslałem o podłączeniu sie zgodnie z 4 proponowanym schematem ale z obserwacji na necie wynika, że on nie działa i ze zostaje tylko podlączenie sterowania na 2plusy z 3.5s

Dodano po 1 [minuty]:

zdjecie z linku do polo 6n

0
  • #6 22 Paź 2012 11:24
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Podaj impuls plusa bezpośrednio z akumulatora, przez kontrolkę na te przewody. Powinien otwierać i zamykać.

-1
  • #7 22 Paź 2012 20:47
    ciemo
    Poziom 11  

już tak sprawdzałem. przy otwartych drzwiach po podaniu plusa na przewód "zamkniecia" przechodzi cykl zakniecia i otwarcia i to samo przy podaniu plusa na przewód "otwarcia"

przy zamknietych drzwiach zamyka ale nie otwiera.(nawet nie słychać zadnego dzwieku siłownika ani kompresora)

0
  • #8 23 Paź 2012 10:59
    ciemo
    Poziom 11  

PS: zamykanie z kluczyka działa idealnie

0
  • #9 27 Paź 2012 22:11
    ciemo
    Poziom 11  

nie jestem pewnie jedynym ktory boryka się z tym problemem i mam nadzieje, że znajdzie sie na to rozwiązanie. Więc jeżeli ktoś juz naprawił u siebie taki problem niech napisze tu jak to zrobił. ja sprubuje jeszcze w przyszłości zstosować mój schemat z diodą i napiszę jakie były rezultaty.

1
  • #10 18 Wrz 2014 21:13
    tomaszekww
    Poziom 8  

Posiadam ten sam model auta i centralnego co w pierwszym poście i nie chcę zakładać nowego tematu, to napisze tutaj, mianowicie macie może pomysł, jak mogę sterować imitacją alarmu w postaci diody za pomocą sterownika centralnego zamka w tym seacie? chciałbym zamykając zamek jednocześnie włączać diodę i na odwrót.

0
  Szukaj w 5mln produktów