Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Homelite CSP4518 - Zatarty silnik

22 Paź 2012 10:07 5694 10
  • Poziom 9  
    Witam, przedstawię swój problem. W sobotę rano koło 9:00 wypożyczyłem pilarkę spalinową Homelite CSP4518. Pracowałem nią normalnie około dwóch godzin z gaszeniem po ścięciu każdego drzewa, a było ich raptem 4. W sumie używałem pilarki ze dwie godziny, po czym zgasła i nie można było już jej uruchomić. W trakcie pracy gasła kilka razy sama. Po rozebraniu silnika okazało się że jest zatarta. Oczywiście używałem mieszanki paliwowej. Serwis twierdzi że jest to ewidentnie moja wina ponieważ pilarka została przegrzana i dlatego silnik się zatarł i chce mnie obciążyć kosztami naprawy. Ja się z tym nie zgadzam! Jak można zatrzeć sprawną pilarkę normalną eksploatacją przez 2 godziny. Dodam jeszcze że pilarka ta niedawno miała remontowany gaźnik i moje przypuszczenia są takie że był on źle wyregulowany co mogło powodować pracę pilarki na za wysokich obrotach i dlatego doszło do przegrzania, a w konsekwencji do zatarcia silnika.

Inne pytanie jest takie czy jest możliwość że silnik pomimo tego że był już np lekko przytarty (nie wiem jak wcześniej była używana ta pilarka i w jakim stanie był silnik) dawał się jeszcze normalnie uruchomić, a nie powinien już być dalej eksploatowany żeby nie spowodować zatarcia.

Serwis twierdzi, że nie ma takiej możliwości żeby dwusuw lekko przytarty lub z drobną rysą na tłoku dał się uruchomić.

Załączam zdjęcia pilarki i ilości drewna jaką zdążyłem nią pociąć.

Generalnie chodzi mi o to co sądzicie o takim uszkodzeniu tłoka, czy mogło dojść do tego w tak krótkim czasie przy normalnej eksploatacji. Pilarka nie chodziła ciągle przez 2 godziny.

Gdzie można dostać części do tej pilarki - głównie chodzi o cylinder i tłok.

Homelite CSP4518 - Zatarty silnik Homelite CSP4518 - Zatarty silnik Homelite CSP4518 - Zatarty silnik
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Nie powiem bo głównie liczyłem na Twoją odpowiedź. Dzięki.

Pilarkę rozbierał Wynajmujący - zajmują się także serwisem. Co radzisz, upierać się przy swoim zdaniu i walczyć z serwisem. Dodam jeszcze że po odwiezieniu tej uszkodzonej pilarki, wziąłem inną chińską i pracowałem nią tak samo i jakoś jej nie zatarłem.

Wiem, że się nie pożycza, nie chętnie podchodziłem do tego tematu ale musiałem pilnie wyciąć te drzewa, a mam tylko pilarkę elektryczną.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dlatego nie chcę się dać wrobić w duże koszty ponieważ jakieś tam pojęcie o silnikach spalinowych mam.

Wiem że będzie trudno zrzucić całą winę na Wynajmującego, czego nie chcę robić w 100% chociaż nadal uważam że nie jest to wina złego użytkowania.

Nowe części są nie opłacalne, są droższe niż nowa taka pilarka. Zaproponowałem że mogę ponieść do 20% kosztów nowych części lub pilarki ze względu na to że ta już jest kilkuletnia (amortyzacja). Nie zgodzili się na to.

Jedyną, rzeczą na która się zgadzają to używane części, ale mam problem z ich znalezieniem, albo odkupienie takiej samej pilarki używanej działającej. Tłok jest chyba w miarę dostępny, gorzej z cylindrem.
  • Poziom 9  
    Po dokładniejszych oględzinach pilarki wstawiam więcej fotek, może jeszcze coś poradzicie.

Homelite CSP4518 - Zatarty silnik Homelite CSP4518 - Zatarty silnik Homelite CSP4518 - Zatarty silnik Homelite CSP4518 - Zatarty silnik Homelite CSP4518 - Zatarty silnik Homelite CSP4518 - Zatarty silnik Homelite CSP4518 - Zatarty silnik

Z tego co ja zauważyłem:
    1.uszczelka pod gaźnikiem jest uszkodzona wystaje kawałek
    2.stan uszczelniaczy chyba katastrofalny nawet to wygląda jakby kawałem mógł się oderwać i spowodować to zatarcie
    3.ułamana końcówka jednej śruby mocującej tłumik - czy mogła również dostać się jakość do cylindra?
    4. W cylindrze są dwie rysy od dolnej krawędzi otworu wydechowego, co może wskazywać na uszkodzenie prze ciało obce.
    5. krzywy korbowód
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Na innym forum związanymi z pilarkami też uważają że to ciało obce spowodowało to uszkodzenie.

Problem w tym że Jemu do sądu raczej się nie będzie śpieszyło bo to on ma moją kasę (kaucja). Jutro jadę z tym do serwisu żeby zaopiniowali.

Cytat:
    Sprawdź łożysko sworznia tłoka, może się rozleciało.
    Możliwe też jest urwanie elektrody świecy.

Świeca jest cała, a tłoka nie chce sam ściągać żeby sprawdzić łożysko.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Masz rację, dzisiaj w innym serwisie na potrzeby ekspertyzy zdemontowaliśmy tłok i rzeczywiście łożysko sworznia tłoka było rozsypane.
  • Poziom 9  
    Sprawa zakończona. Kaucja zwrócona. Dzięki Rycho T