Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lg 42LM620s - Tv z wyjściem optycznym audio (bez wyjścia cinch)+Amplituner z wej

Kanonier90 22 Paź 2012 13:11 9060 11
  • #1 22 Paź 2012 13:11
    Kanonier90
    Poziom 7  

Witam. Tak jak w temacie; problem polega na tym, iż pragnę połączyć Tv (Lg 42LM620s) z amplitunerem (Onkyo tx-8211) i szkopuł tkwi w tym, że Tv nie posiada wyjścia analogowego audio, tylko optyczne, zaś amplituner nie posiada wejścia audio optic ;/
    1. W telewizorze jest wyjście na słuchawki i może wyjściem jest zakupienie kabla typu mały jack-cinch i podpięcie pod ampli, ale czy jakość nie będzie kiepska? po drugie mam zestaw stereo i chciałbym aby głośniki z tv również działały (tv jako głośnik centralny, miałem tak podłączony poprzedni tv i efekt audio mnie zadowalał).
    2. Wiem, że istnieje możliwość podpięcia pod kostkę SCART, ale w momencie gdy będę oglądał/grał za pośrednictwem wejścia hdmi, wspomniana kostka nie będzie podawać sygnału http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=747496a8b5d09e89
    W tym momencie chciałbym zwrócić się do "mądrych głów" na tym forum o podrzucenie jakiegoś sensownego pomysłu. Sam myślałem o zakupie jakiegoś odtwarzacza blue-ray lub nawet dvd w celu puszczenia sygnału poprzez wspomniany odtwarzacz i połączenia go z ampli za pomocą cinch. Czy takie coś ma sens? Słyszałem też o jakiś przejściówkach... Z góry dziękuje i pozdrawiam

0 11
  • #2 22 Paź 2012 13:18
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Konwerter optical-analog...

0
  • #3 22 Paź 2012 13:34
    anmedia
    Poziom 39  

Jedyne sensowne rozwiazanie to podlaczenie TV do amplitunera za pomoca Euro-Chinch (audio out). Bedziesz mial dzwiek na wyjsciu. Podlaczenie poprzez wyjscie sluchawkowe to ostatecznosc.
    Oczywiscie istnieje mozliwosc polaczenia SPDIF - chincz, ale cenowo to nie jest interesujace. Sam konwereter kosztuje tyle co uzywany amplituner z takimi wejsciami.

Kanonier90 napisał:
    zakupienie kabla typu mały jack-cinch i podpięcie pod ampli, ale czy jakość nie będzie kiepska?

W obu przypadkach uzyskasz "kiepska" jakosc. Oba sygnaly sa analogowe

Kanonier90 napisał:
    SCART, ale w momencie gdy będę oglądał/grał za pośrednictwem wejścia hdmi,

Wszystko zalezy od TV. Nie dawno probowalismy czy z pendrive TV wysle sygnal na gniazdo analogowe. Okazalo sie ze tak. Wiec musisz sprawdzic. Podpiecie poprzez HDMI np odtwarzacza i sprawdzenie czy na wyjsciu jest euro-audio out jest sygnal.
    Jesli chodzi o granie, bo nie napisales na czym, najlepiej podlaczyc bezposrednio np konsole pod wzmacniacz. Tak samo kazdy odtwarzacz posiada wyjscie analogowe audio.

0
  • #4 22 Paź 2012 13:53
    Kanonier90
    Poziom 7  

Ok, czyli takowy konwerter jest drogi... w sumie nie mogłem żadnego takowego znaleźć na alledrogo. Ok zbieram się i idę sklepu po przejściówkę EURO/Cinch zobaczymy co to da... Czy taki sygnał będzie się różnił od tego z wyjścia słuchawkowego ?(chodzi o jakość). Jeżeli chodzi o konsole do grania, to posiadam Xbox360, wiem że można rozbić kostkę hdmi i wtedy można podłączyć cinch :) robiłem tak gdy chciałem podłączyć xboxa do monitora lcd. Jak skończę napisze co to dało... Dzieki

0
  • Pomocny post
    #5 22 Paź 2012 13:58
    anmedia
    Poziom 39  

Kanonier90 napisał:
    EURO/Cinch zobaczymy co to da

Pamietaj to jest Euro - Chinch Audio Out. Bo sa rozne.

Kanonier90 napisał:
    Jeżeli chodzi o konsole do grania, to posiadam Xbox360

Z Xboxa wydaje mi sie ze jest wyjscie chinch. Wiec to lepsze rozwiazanie podlaczyc bezposrednio pod wzmacniacz.
    Kanonier90 napisał:
    Czy taki sygnał będzie się różnił od tego z wyjścia słuchawkowego

Zasadniczo przy sygnale analogowym nie wiele "wyczujesz" roznic. Ale sygnal ze sluchawek jest juz poddany korekcie (wzmacniacz).

0
  • #6 22 Paź 2012 17:15
    Kanonier90
    Poziom 7  

Niestety Euro/Cinch nie wypaliło ;/ Audio jest strasznie kiepskiej jakości .... echo i niewyraźny dźwięk chyba najlepszym wyjściem będzie zakup ampli z optycznym wejściem

0
  • #7 22 Paź 2012 19:04
    anmedia
    Poziom 39  

Kanonier90 napisał:
    jest strasznie kiepskiej jakości .... echo i niewyraźny

No, nie, az tak tragicznie nie powinno byc. Jesli jest echo wylacz wszystkie efekty przestrzenne i przede wszystkim wylacz dzwiek w TV!!!!

0
  • #8 23 Paź 2012 17:53
    Kanonier90
    Poziom 7  

Hmm próbowałem, ale efekt jest bardzo kiepski. Na moje ucho brzmi to mniej więcej tak jakby połowa brzmień została stłumiona... A co byście powiedzieli na to jakbym kupił odtwarzacz blue-ray/dvd z wejściem optycznym i wyjściem analogowym audio? Tylko czy w momencie oglądania filmów przez usb bądź grania na konsoli dźwięk popłynie przez dvd do ampli? (oczywiście przy włączonym odtwarzaczu) Mimo tego, że nie będę odbierał sygnału video z tego odtwarzacza?

Dodano po 4 [minuty]:

Aaaa i w ramach uzupełnienia, sam amplituner (Onkyo tx-8211) odbierając sygnał z odtwarzacza cd bądź radia gra po prostu świetnie (jak dla mnie), więc problem nie tkwi w końcówce mocy.

0
  • #9 23 Paź 2012 19:23
    anmedia
    Poziom 39  

Kanonier90 napisał:
    Na moje ucho brzmi to mniej więcej tak jakby połowa brzmień została stłumiona

To jest dziwne co piszesz, sam czasmi podlaczam w ten sam sposob ale az takich dziwnych rzeczy nie widac (nie slychac).
    Kanonier90 napisał:
    A co byście powiedzieli na to jakbym kupił odtwarzacz blue-ray/dvd z wejściem optycznym i wyjściem analogowym audio?

Oczywiscie ze to jest rozwiazanie, ale dzwiek uzyskasz tylko z tego odtwarzacza. Z TV dalej pozostaje euro-chincz.
    Kanonier90 napisał:
    Tylko czy w momencie oglądania filmów przez usb bądź grania na konsoli dźwięk popłynie przez dvd do ampli?

Jesli podlaczysz pendrive (wez do sklepu przed zakupem) to w zaleznosci od modelu jeden pozwoli na odtwarzanie inny nie. Chodzi oczywiscie o audio z wyjsciem analogowym. Dlatego przed zakupem koniecznie pendrive z filmem i sprawdzenie w sklepie. Konsola bezposrednio do wzmacniacza.

0
  • #10 23 Paź 2012 20:09
    Kanonier90
    Poziom 7  

Ok, dzięki. Może ta przejściówka jest kiepskiej jakości ? Szczerze to wygląda jak najgorsza chińszczyzna ;/ W sklepie nie było alternatywy. Jeżeli chodzi o oglądanie z pendrive to prawie każdy odtwarzacz ma wejście usb. Takie są efekty gdy próbuje się podłączyć nowy sprzęt ze starym z poprzedniej generacji ;) Wiem, że mogę kupić zestaw kina domowego, ale po prostu szkoda mi tego brzmienia stereo, które jest na prawdę dobrej jakości (więcej słucham radia i muzyki z cd niż oglądam tv) Tv głównie służy do grania na konsoli, od czasu do czasu i obejrzenia jakiegoś filmu wysokiej rozdzielczości w weekend i właśnie tu rodzi się potrzeba na dobrej jakości dźwięk. Pozdrawiam

0
  • #11 27 Mar 2013 10:41
    jakubkuhnke
    Poziom 7  

Witam, podłączyłem TV LG do wzmacniacza od zestawu stereo kable euro w TV i dwa audio do wzmacniacza, kiedy wchodzę w TV, to mam dźwięk z TV, ale kiedy wchodzę w wejście HDMI w TV ( bo podłączam kompa do TV przez HDMI) to nie mam dźwięku z kompa, a mam jakieś radio. :) Co tu zrobić? Pozdrawiam.

0
  • #12 28 Mar 2013 09:15
    2198061
    Użytkownik usunął konto