Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez 1,6 GSI '99 - duże spalanie gazu.

gadzian 30 Sty 2005 17:05 1838 7
  • #1 30 Sty 2005 17:05
    gadzian
    Poziom 2  

Problem polega na duzym spalaniu gazu. W miescie 17-18l/100km, a na trasie 10l/100km. Porownanie do benzyny na trasie 7-8l/100km a w miescie 11-12l/100km.Instalacja gazowa Landi z komputerem.Ma dwa lata.Od poczatku tak spala gaz.W stacji gdzie montowali gaz mowi ze wszystko jest wporadku.Juz mi sie nie chce do nich jezdzic (za duzo pali:)).Swiece i przewody, filtr powietrza.Wymienione jak trzeba.Co zrobic, żeby mniej palił.

0 7
  • #2 30 Sty 2005 17:31
    bozio
    Poziom 22  

Nie jestem autorytetem w tej dziedzinie ale wydaje mi się że tu nie za dużo można zrobić. Jedynie drobne regulacje mieszanki (sam tego nie zrobisz). Wtedy może być tak że bedzie palił mniej ale bedzie sie jeździło jak "ślimakiem". Poza tym gazu zawsze samochod pali więcej niż benzyny ok 2-3l/100km. Jeśli chodzi o spalanie po miescie to troszke sporo (może warunki zimowe) ale trasa to norma. Miałem kiedyś takie autko tylko z 96r. 1,6 Gli i zachowywało się podobie (saplanie w mieście ok. 13-15l, trasa 9-10l). POZDRAWIAM

Jesli jazda po mieście wyglada w taki sposób, że samochod sie dobrze nie rozgrzeje i sie zatrzymasz, samochod postoi troche i zowu jazda i tak cały czas to sie nie dziw że tak pali. Jeżeli samochod odpalisz i odrazu przełączysz go na gaz to sytułacja bedzie podobna. Teraz pytanie ile km zrobiłeś na gazie?

0
  • #3 30 Sty 2005 17:32
    gosiasobiecka
    Poziom 10  

Jedz do innego zakładu,chociaż 99,9% to partacze.Może trafisz na tę 0,1% :)

0
  • #4 31 Sty 2005 00:31
    gadzian
    Poziom 2  

No dobrze, ale 18 litrow to chyba za dużo?

0
  • #5 31 Sty 2005 17:01
    lukas22 mastah
    Poziom 22  

***** napisał:
    Jedz do innego zakładu,chociaż 99,9% to partacze.Może trafisz na tę 0,1% :)
    wypraszam sobie!!!!!!!!! ;) ale rzeczywiscie zmien gazownika...to nie mozliwe zeby auto prawidlowo wyregulowane i w którym brak jest nieszczelnosci palilo tyle gazu...

0
  • #6 31 Sty 2005 23:15
    Nowotczyński
    Poziom 14  

***** chcesz powiedziec,ze 1 zaklad na 1000 ma fachowcow?Przesadzasz.A ten poldek troszke zaduzo jara.Moze jakas funkcje przyspieszenie wlaczyli.Druga gen.praktycznie mozna sprawdzic w warsztacie.Jesli analiza spalin i ustawienia sterownika sa wlasciwe masz problem .

0
  • #7 31 Sty 2005 23:31
    sewik
    Poziom 14  

Coś musieli pochrznic przy montarzu. Sma mam poldka MPI z instalacją Landirenzo i od początku pali w miescie miedzy 11l, a 12l, a w trasie 9l. Zimą nie wzioł jeszcze więcej niż 13,5l po miescie. Jedyne co jest w nim smutne to to że odpala zawsze na bezynie i na gaz przeczodzi przy zagrzniu do ok. 20 stopni. Ale widac taki urok wielopunkta.

0
  • #8 12 Sty 2007 00:38
    Oliv
    Poziom 12  

Kolega ma wielopunkta 1.6 na landi i ma ten sam problem. Spalanie gazu w miescie 14-16L To norma na trasie 10 ale mamy dobrego zaufanego gazownika ktory powiedzial ze wina lezy w tym modelu sterownika (niepamietam modelu) po jego zmianie podobno bylo by bardzo bardzo duzo oszczednosci. On tez kilka razy naprawde dobrze wyregulowal instalacje i udalo sie na trasie osiagnac spalanie zedu7.6-8.5L(7.6L to niestety a moze dla niektorych stety przy predkosci 140-170Km/h) i w miscie 11.5do13.5L Wcale niejezdzac oszczednie, niewiem tylko ale we wszystkich swoich samochodach na gaz zauwazylem jedna zaleznosc im szybciej sie jezdzi tym mniej pala na trasie. Wiem ze ich polonez kiedys palil na benzynce okolo7-8Lw miescie(mowa o benzynie ukrainskiej ktura czasem jest nieco gorsza i auto spala jej wiecej za to zawsze jest duzo tansza) :) Pozdrawiam teraz testuje poldka caro 1.4mpi niewiem jeszcze jaka to instalacja napewno zawsze odpala na gazie bo bak jest dziurawy, i podobno ma palic 9L LPG w miesice. Sie wszystko okaze....

0