Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L555-12Q - Przywrócenie do łask HDDRecovery

22 Paź 2012 15:48 2475 6
  • Poziom 15  
    Witam! Mam problem z przywróceniem fabrycznej kopii zapasowej. Kolega poprosił mnie o sformatowanie laptopa, więc format poszedł z fabrycznego HDDRecovery przez klawisz F8. Ale po całej operacji tuż przed samym uruchomieniem bluescren i się posypało. Po tym zataczał tylko pętle, że instalacja nastąpi po kolejnym uruchomieniu i tak w koło. Więc zainstalowałem system z płyty(win7 x64,na lapku też był win 7 ale chyba x86), żeby coś ruszyło. Ale po formacie raczej nie ma szans na przywracanie z F8. Partycje raczej nie były zmieniane, wyglądają na fabryczne. Dysk 0 Partycja 1: SYSTEM 400MB, Partycja 2 (C:)149 GB(na której jest obecny system) i Partycja 3(D:)Data 148.7 GB na której mam HDDRecovery. Poczytałem różne wątki na forum i próbowałem na skróty uruchomić z płyty cmd i spróbowałem wpisu d:\HDDRecovery\ODDfiles\Tools\imegex.exe /apply d:\HDDRecovery\swimg\10905XSP.swm 2 c: /ref d:\HDDRecovery\swimg\10905XSP*.swm. 10905 bo takim numerem zaczynają sie pliki w folderze "SWImg".Ale otrzymałem taki komunikat "Podsystem potrzebny do obsługi tego typu obrazu jest nieobecny". Pewnie tak było by za łatwo, pewnie źle kombinuję. Bardzo proszę drogich forumowiczów o prawidłowe pokierowanie mnie w tej sprawie. Pozdrawiam i góry dziękuje!
  • Spec od komputerów
    Witam
    Użyj płyty win7 32 bit do ręcznego przywrócenia przez imagex.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Cześć Linuks! Dzięki za podpowiedź. Zrobiłem jak napisałeś. Zestartowałem win7 x32, ale z usb raczej różnicy niema. I poszło, załadowało wszystko w niecałe 15 min, 100% bez żadnego errora. Ale po restarcie miałem na ekranie napis "Trwa ładowanie usług przez instalatora" ponad 30 min i dalej usiłuje się instalować. Powinienem jeszcze poczekać aż się instalacja zakończy, czy mogę coś z tym zrobić? Pozdro!
  • Spec od komputerów
    Najdłużej to mi tak mieliło ok godziny. Średnio to ok 5 minut. Poczekaj i zrestartuj. Przywracałeś na czystą sformatowaną partycję ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    O w mordę, właśnie nie! A mogę tę partycję sformatować z poziomu właśnie płytki z windowsem i jeszcze raz spróbować? Czy jest jakaś różnica jak ją sformatuję?
  • Spec od komputerów
    Wszystko jedno jakim programem sformatujesz.
  • Poziom 15  
    Cześć Linuks! Próbowałem ostatnio do późna z odzyskaniem tego systemu, oczywiście nie bez problemów. Jakiś kapryśny ten lapek, ale najważniejsze że się udało. :D Odpisuję dopiero dzisiaj bo byłem ponad dzień bez neta. Wielkie dzięki za poświęcony mi czas w tej spawie. Temat właściwie do zamknięcia, ale jeszcze mnie nurtuje sprawa braku opcji przywracania pod klawiszem F8. Tak na przyszłość. Czy po przywróceniu systemu nie powinno być tej opcji jak dawniej, a jak nie to czy można to też jakoś naprawić?