Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirpol AWO/D4113/P zacina sie

22 Paź 2012 16:42 966 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie!
    Problem polega na tym, że w trakcie prania pralka nie wykonuje programu, tzn. słychać tykanie sterownika ale bęben nie obraca sie. W tym momencie przygasają diody. Po obserwacji zauważyłem że dotyczyło to obrotu w jedną stronę. Po dalszej obserwacji wróciło wszystko do normy następnie słychać było tykanie sterownika ale znów nie obracał bębnem tym razem w druga stronę. Wygląda to tak jakby chciał wykonać obrót ale nie może, nie zawsze tak jest. Mimo tego pralka wykonała pranie i dwa następne. Przy wirowaniu a w szczególności jak zwalnia to słychać wg mnie dźwięki, zgrzytanie czy cos podobnego. Bęben obraca sie swobodnie.
    Co to może być?
    Jestem w tych tematach zielony.
    Dziękuje za podpowiedzi.
  • Poziom 19  
    Na moje silnik do wymiany raczej. Sprawdź szczotki czy się nie rozwarstwiły ale pewnie to wina komutatora.
  • Specjalista AGD
    Do sprawdzenia długość szczotek silnika .
  • Poziom 2  
    Tak jak mówicie.
    Wczoraj rozebrałem obudowę o posłuchałem co i gdzie skrzypi.
    I tak na moje ucho to dochodzi z silnika, takie "drapanie" ("podobnie jak gdy sie skończyły szczotki w rozruszniku") dlatego też obstawiałem na szczotki. a wiele toby kosztowało? Bo sam nie mam za bardzo jak to rozebrać?
    Dzięki za podpowiedź
  • Poziom 20  
    3 dni wstecz naprawiałem wyżej wymieniony automat usterka podobna ,okazało się ze magnes taho obracał się na osi ,kropla kleju szybkoschnącego załatwiła sprawę,sąsiadka wykonała kilka prań i działa .