Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acer aspire 5552g - brak ładownia i migajace diody

22 Paź 2012 19:51 2733 11
  • Poziom 9  
    Witam
    mam problem od niedawna, tzn laptop jest podpięty do ładowarki nagle wyskakuje ikona z baterią że laptop się nie ładuje i mrugają razem diody od guzika włączania laptopa i dwie na dole czyli od ładowania i niebieska od tego że jest włączony, po odłączeniu i podłączeniu na nowo ładowarki zaczyna znów normalnie działać lub czasem trzeba go zrestartować żeby zaczął chodzić normalnie,
    ładowarka sprawna, wejście sprawne wszystko pomierzone miernikiem, po rozebraniu go i złożeniu zaczął normalnie chodzić ale znów zaczyna świrować.
    Może ktoś miał już taki problem

Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Jak sprawdziłeś że zasilacz jest sprawny ?
    Laptop na samej baterii działa normalnie ?
    A na samym zasilaczu bez baterii co się dzieje ?
  • Poziom 9  
    zasilacz sprawdziłem miernikiem rozebrałem również laptopa i sprawdziłem wejście bo na początku myślałem że może kabel się przełamał.
    z bateria idzie ok tylko od czasu do czasu przestaje ładować i trzeba wyjąć wtyczkę włożyć i jest ok czasem trzeba wyłączyć kompa żeby zaczęło działać
    bez baterii po prostu się wyłącza
    włącze i czasem po 2 sek się wyłącza i tak kilka razy aż w końcu załapie
    Kod: csharp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 36  
    Sprawdzałeś pod obciążeniem zasilacz ? Ile ma voltów na pusto i pod obciążeniem ?
  • Poziom 9  
    Tak sprawdzałem podpinałem nawet inny zasilacz
    zasilacz w ogóle bym wyeliminował że jest nie tak
  • Poziom 36  
    No to uszkodzenie w sekcji zasilania na płycie głównej.
  • Poziom 9  
    ciekawe jest to że ma chyba wpływ temperatura bo jak się go włączy to długo działa ok a chyba jak się zagrzeje to wtedy zaczyna świrować
  • Poziom 36  
    Takiego objawu przegrzewania się laptopa nie widziałem jeszcze. Laptop musi trafić do serwisu na pomiary i diagnozę. Coś mi nie pasuje w tym co piszesz, a widzę że nasza wymiana postów do niczego nie prowadzi. Nie da się postawić diagnozy przez neta.
  • Poziom 9  
    No tak , ale myślałem że ktoś miał już taki problem zwłaszcza że gdy przestaje ładować zaczynają mrugać te trzy diody (na głównym włączniku oraz od zasilania i ładowania)
  • Poziom 36  
    Takie objawy miałem wielokrotnie na naprawianym sprzęcie, ale nie w okolicznościach jakie opisujesz. To rodzi wątpliwości.
    Jeśli chcesz to napisz do mnie na PW. Z ciekawości podjąłbym się sprawdzenia o co chodzi w tym laptopie w moim serwisie.
  • Poziom 1  
    Witam od tygodnia mam ten sam problem co ty czy dowiedziales sie z jakiego powodu sie tak dzieje? Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Jednak była to wina ładowarki, gdy ją badałem miernikiem wyglądała że jest ok, dopiero jak podłączyłem nową problem się skończył.