Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kartę gfraficzną kupić do obróbki filmów, grafiki oraz gier

22 Paź 2012 20:05 3120 17
  • Poziom 9  
    Witam,
    otóż szukam Karty Graficznej do obróbki filmów, grafiki, jak i do gier (i to tych nowszych, np.: Tera Online/ GW2).

To też mam do was pytanie pytanie: co brać pod uwagę, jakie parametry?(pamięć, szyna, taktowanie).

Budżet to coś do 1300zł, choć tańszymi nie pogardzę :D
    (Mile widziane PCI-E 3.0, PhysX, obsługa 2 monitorów)

Co myślicie o:
    http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=608&g=31...660Ti-POWER-EDIT-ION-2GB-192BIT-2DV-HD-DP&w=c

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=608&g=18...0-1280MB-DDR5-Overclock-GV-N570OC-13I-V20&w=c

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r7870-hawk-tf-oc-2048mb-gddr5-256b-478551/

Dzięki,
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Do jakiego komputera ? Jaki posiadasz zasilacz - model i moc ?
  • Poziom 38  
    Z jakich programów korzystasz i czego tak naprawdę Tobie potrzeba, bo "mile widziane PCI-E 3.0" sugeruje, że w tematach technicznych raczej nie jesteś biegły?
    Dla przykładu, jeśli filmy edytujesz w Vegas 10, to nie ma wielkiego znaczenia karta graficzna, bo tenże renderuje tylko przez CPU.
  • Poziom 9  
    zasilacz: XFX 550W
    procek: i7 3770k
    płyta: ASRock z77

Może jakiś "wybitny" w tym temacie nie jestem.:(
    Przez 3.0 miałem na myśli, że takowe też mogą być :)

Dodano po 55 [sekundy]:

Programy:
    C4D
    Vegas 11
    i niedługo się przesiadam na AE
  • Poziom 38  
    Karty graficzne PCI-E 3.0 to tak jak HDD SATA 3 - specyfikacja na wyrost.

Vegas 11 wspiera renderowanie GPU, co do Cinema i Effects'a to nie wiem, ale pewnie też.
    Skłaniałbym się w stronę GTX 660Ti, ale jeśli chodzi o wydajność, to praktycznie nie ma różnicy pomiędzy nią a 7870. Znajomy renderuje filmy w AE na trzech GTX 680, więc widocznie jest jakiś ku temu powód - CUDA jest wykorzystywane? Nie wiem, to możesz sobie doczytać :)
  • Poziom 9  
    wlw_wl napisał:

Dla przykładu, jeśli filmy edytujesz w Vegas 10, to nie ma wielkiego znaczenia karta graficzna, bo tenże renderuje tylko przez CPU.

Owszem, ale podczas odtwarzania projektu filmu[ful hd] w czasie rzeczywistym, powstaje "przeskok" klatek lub ich zacinanie się, a tu już nawala moja zintegrowana grafika :(
    Zdaję sobie sprawę, że SV jest według niektórych "niedopracowany", ale bez przesady.

Dodano po 3 [minuty]:

wlw_wl napisał:

Vegas 11 wspiera renderowanie GPU, co do Cinema i Effects'a to nie wiem, ale pewnie też.
    Skłaniałbym się w stronę GTX 660Ti, ale jeśli chodzi o wydajność, to praktycznie nie ma różnicy pomiędzy nią a 7870. Znajomy renderuje filmy w AE na trzech GTX 680, więc widocznie jest jakiś ku temu powód - CUDA jest wykorzystywane? Nie wiem, to możesz sobie doczytać :)

Z tego co wiem to najlepiej mieć co najmniej 2 grafy: podgląd i rander :)
  • Poziom 38  
    Chyba rozsądniej renderować na obu (dwa razy szybciej) i podglądać co kawałek :)
    Nie wiem, na tym się akurat nie znam, więc się nie zagłębiam w dyskusję, z jednej strony Radeony "zawsze" były lepsze jeśli chodzi o jakość wideo (http://www.tomshardware.com/reviews/hqv-2-radeon-geforce,2844.html), ale z drugiej strony After Effects wykorzystuje CUDA i z tego względu ja delikatnie skłaniam się w stronę GTX 660Ti.
  • Poziom 9  
    Dzięki za linka.
    Przyznaje się, że w kartach graficznych nie jestem dobrze obeznany, wychowałem się na lapku :(
    A może masz jakieś inne propozycje kart?
  • Poziom 38  
    W zasadzie nie wiem dlaczego porównujemy 660 TI do 7870 a nie do 7950?
    Tak więc jeżeli nie patrzyłbym na kwestie wspierania renderowania przez GPU, to proponowałbym 7950. Co do renderowania przez GPU, nie wiem do końca jak to jest, bo nie napisali tego jasno - jeśli chodzi o AE. Wychodzi na to, że tylko wyższe modele to wspierają (670 i 680), więc prawdopodobne jest, że z 660Ti działać nie będzie.
    Wracać do serii GTX 500 nie ma co, tak samo jak do 6000 z Radeonów.

Musisz podjąc decyzję czy CUDA (WIANKI) są Ci potrzebne - jeśli tak to 660Ti (bo 670 poza zasięgiem) a jeśli nie, to 7950.
  • Poziom 38  
    A na co Ci to? Inaczej, czy w ogóle wiesz co to i do czego to? :)
  • Poziom 9  
    przyda się do gier :)

Dodano po 1 [minuty]:

chodzi coś tam o klatki, nie pamiętam...
  • Poziom 38  
    Sugerowałem, żebyś wyboru dokonał na podstawie analizy wymagań i możliwości wspierania sprzętowego oprogramowania, którego będziesz używał.
    Adaptive V-Sync to jest funkcja, która wyłącza V-Sync jeśli FPS spadną poniżej częst. odświeżania, nie zależy to od producenta karty tylko od sterowników. Potrójnie buforowany V-Sync w zupełności wystarcza.
    Skoro jednak po kątem giery wybierasz, to 7950 jest lepszym wyborem. No ale jak wolisz.

Jeśli patrzyć nie na użytkowanie tych aplikacji a na gry i ogólny obraz, to:
    660Ti ma o połowę węższą szynę pamięci niż 7950, co też istotnie (negatywnie) odbija się na gorszym skalowaniu przy podkręcaniu 660Ti, natomiast 7950 można podkręcić do poziomu 7970/GTX680.
  • Poziom 9  
    To chyba i tak można wziąść tego Zotaca, nie różni się niczym szczególnym w przeciwieństwie do MSI.
  • Poziom 38  
    Cóż, ja w tym budżecie wybrałbym to:
    http://www.pixmania.pl/pl/pl/12781961/art/sapphire-technology/radeon-hd-7950-vapor-x-3.html

Dwa razy szersza szyna pamięci, więcej RAM (nie musisz się bać Battlefield 3 na Ultra czy jakichś modów Texture HD do Skyrim lub Crysis), wyższa wydajność, lepsze chłodzenie. Fabrycznie masz na niej 950 MHz czyli wydajność modelu 7970 i nawet nie musisz się bawić w podkręcanie jak nie chcesz. A jak chcesz, to wyciśniesz z niej 1100MHz albo więcej i będziesz miał wydajność GTX 680. AA prosto z pudełka masz na niej wydajność mniej więcej GTX 670.
  • Poziom 9  
    Ale wtedy ten radek do gier?
    Jak "obróbka" to 660Ti ?
  • Poziom 38  
    Dla C4D jest Octane Renderer który leci przez GPU, więc bez znaczenia która karta. Z tego co czytam, to Radeony lepiej spisują się w C4D.
    After Effects podobno korzysta z CUDA, ale nie na wszystkich kartach, tylko na wyższych modelach z danej serii. Czy będzie działać na GTX 660Ti - tego nie wiem, tak jak mówiłem wcześniej to dla Ciebie praca domowa do odrobienia :)
    Jeśli chodzi o Vegasa, to nie ma znaczenia jaka karta.

Tak więc istnieje jakaś (wg. mnie mała) szansa, że wybór GTX 660Ti usprawni pracę z AE. Wszystko inne przemawia za 7950.
    Jeżeli chodzi np. o Cinebench (OpenGL), a więc ogólnie o viewporty np. w C4D, to Radeony zmiatają wszelkie GeForce'y
  • Poziom 9  
    A jednak słyszałem, że do Vegasa lepszy geforce, no ale cóż, na graficznych się nie znam.

Cytat:

Adobe i Nvidia polecają karty Nvidia Quadro, które podobno lepiej się nadają do technologii CUDA.

Chociaż nie wiem, czy by było warto:
    http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=608&g=12...a-Nvidia-Quadro-2000-HP-1GB-PCIe-x16-Card&w=c
    A skoro ma posłużyć jeszcze do gier, to chyba odpada