Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hyundai accent 1.5 16v - dusi przy dodaniu gazu ponizej 2,500 obr. powyzej ok

monekx 22 Oct 2012 20:08 9441 4
    monekx
    Level 14  
    Witam. Posiadam accenta 1.5 16v ktory ma dziwne objawy.
    Na kazdym biegu ponizej 2,500 obrotow przy wcisnieciu wiecej niz 1/4 gazu auto zachowuje sie jak by nie dostawalo dostatecznie duzo paliwa. Powyzej 2,500 obrotow zachowuje sie normalnie.
    Swiece, kable, filtry wymieniane jakies 10-15 tys temu. Przewody podcisnienia zdrowe, Przepustnica wyczyszczona wczoraj tak samo jak i przeplywomierz ;) do tego przeczyscilem czujnik polozenia walu korbowego.
    Mam jeszcze pytanie, co to za zaworek na listwie wtryskowej do ktorego podlaczony jest wezyk podcisnienia ?

i co to za dinks??

Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
    Blicek
    Level 26  
    Pierwsze foto - Regulacja ciśnienia paliwa
    Drugie foto - zawór wolnych obrotów
    monekx
    Level 14  
    Jesli to regulacja cisnienia paliwa to moze to byc to. bo auto zachowuje sie tak jak by w zakresie 1000-2500 obr. nie dostawalo odpowiedniej ilosci paliwa. mozesz mi wytlumaczyc na jakiej zasadzie dziala ten zawor ? ewentualnie jak sie go diagnozuje.

odlaczalem tez sonde lambda i samochod reaguje tak samo, do tego zauwazylem ze na zimnym i letnim silniku(w krotkim czasie po odpaleniu) auto szarpie do zakresu 4tys obrotow po przejechaniu kawalka do 2,5 tys. kiedy silnik ma odpowiednia temperature kilka razy prawie wogole nie przerywa, a pozniej do 2,5tys potem znow szarpnie kilka razy, pozniej znow szarpie, ogolnie dzieje sie to nie regularnie.
    emeryt2
    Level 42  
    Te opisy prowadzą do jednego; pomiary i jeszcze raz pomiary , takie opisy przyrody ,to psu na budę. Na początek ciśnienie paliwa!!!
    monekx
    Level 14  
    Syf w baku i nowy filtr paliwa. Błędnie zdiagnozowałem kable bo po odpięciu kabla od świecy na pierwszym cylindrze, chodził tak samo. Po prostu brakowało ciśnienia na pierwszy cylinder, to dlatego ze filtr był zapchany. Dziękuje wszystkim którzy się udzielili w temacie. Pozdrawiam