Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MS Virtual PC - rozdzielczość gospodarza i wirtualnego - pełen ekran

anglik20 22 Paź 2012 20:32 4197 5
  • #1 22 Paź 2012 20:32
    anglik20
    Poziom 14  

Witam,

ostatnio trudzę się z jedną rzeczą. Chodzi o to, że mam MS Virtual PC. Rozdzielczość mojego ekranu (w kompuerze) to 1366 x 768. Jak mam włączony pełen ekran i w wirtualnej maszynie przestawię na taką samą rozdzielczość, to program wychodzi mi z pełnego ekranu. Po wciśnięciu Alt+Enter, nie chce wejść z powrotem w pełen ekram, bo jak twierdzi, rozdzielczość emolowanego systemu jest za duża do tej w komputerze.

Próbowałem zainstalować jakieś FIXy do MS VP 2007 bez serwice packa , ale to nic nie daje.

Ktoś ma jakiś pomysł?

0 5
  • #2 22 Paź 2012 22:39
    beo
    Poziom 36  

anglik20 napisał:
    Ktoś ma jakiś pomysł?
    Np użyć Virtual Box'a. Jednak wiedz o tym, że wirtualne komputery nie są w stanie wykorzystać, pełni możliwości sprzętu - matki. Nie wiem jak to wygląda, gdy faktyczny komputer wspiera, sprzętową wirtualizację.

0
  • #3 22 Paź 2012 23:12
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie wiadomo jaki O/S na gospodarzu i na VM
    MS Virtual PC SP1

jak mam zaznaczone to VM steruje rozdzielczością monitora, gdy jest odznaczone to przy rozdzielczości mniejszej niż na gospodarzu - wokół obrazu jest czarne tło a mniejszej - obrazu brak (czarny ekran).

0
  • #4 22 Paź 2012 23:20
    anglik20
    Poziom 14  

Gospodarz: windows 7 ultimate
    Gosć: windows xp pro

to adjust resolution mnie nie urządza, bo mam je zaznaczone, zeby zawsze był obraz rozciągnięty i o to mi chodzi.

Na virtual box przeszkadza mi dolny pasek w trybie pełno ekranowym. Po za tym mam wrażenie, że chodzi wolniej od MS VP. Po za tym, na virtualbox nie mogę ustawić rozdzielczości matki, nawet po zaintalowaniu paczki virtualboxa do gościa. jeszcze coś popróbuję.

A po za tymi 2ma to są jeszcze jakieś programy do virtualnych systemów?

0
  • #5 22 Paź 2012 23:44
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

anglik20 napisał:
    Gospodarz: windows 7 ultimate
    Gosć: windows xp pro

http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=3702
    http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx

anglik20 napisał:
    Na virtual box przeszkadza mi dolny pasek w trybie pełno ekranowym.

anglik20 napisał:
    A po za tymi 2ma to są jeszcze jakieś programy do virtualnych systemów?

J.w. Windows Virtual PC, VMware ..., QEMU, itd.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_machine#List_of_virtual_machine_software

0
  • #6 22 Paź 2012 23:59
    anglik20
    Poziom 14  

Idę kupić okulary, bo nie widziałem tej opcji 'MiniToolbar'. Właczyłem też opcję 'Auto-resize guest display' i jest ok. Tylko czemu ja wcześniej miałem problemy z rozdzielczością? Może ściągnąłem jakąś stara wersję Vbox.

Edit:

Jednak jest problem, jak właczam w VirtualBox grę pełno ekranową, to jest gra i widoczny fragment systemu windows, gra sie nie rozciąga. Po za tym jest kiepsko z integracją myszy. Konkretnie mówię o grze Worms Armageddon. W MS Virtual PC nie ma tego problemu, po za tym, że nie współgrają niby te same rozdzielczości.

Instaluję teraz Tryb XP Mode, zobaczymy co z tego wyjdzie.

0