Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop nie reaguje na podłączenie zasilacza.

axive07 22 Paź 2012 21:03 1839 4
  • #1 22 Paź 2012 21:03
    axive07
    Poziom 2  

Witam wszystkich serdecznie ! Mam problem z moim starym laptopem HP.
    Pewnego razu wróciłem z 3 dniowej nieobecności w domu. Burzy żadnej w moim mieście nie było, problemów z prądem też nie. Włączyłem mojego lapka, nie zauważyłem ,że kontrolka zasilacza się nie świeci bo laptop działał na baterii, która jednak jest słaba więc szybko się rozładowana. Jak laptop się wyłączył to pomyślałem ,że listwa jest odłączona albo kabel zasilacza. Wszystko było dobrze. No i od tamtego czasu laptop nie łączy się z zasilaczem.

-kontrolka na zasilaczu się świeci
    -po wielu próbach poruszania w gnieździe zasilania, wtyczką zasilacza nie pomogło
    -laptop tak jak pisałem działał aż do rozładowania baterii

Wie ktoś może co się stało ? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Treść postu oraz sam temat nie spełnia warunków regulaminu forum.
    :arrow: Zasady obowiązujące w dziale Komputery Zasilacze, czyli mini poradnik dla Ciebie.
    :arrow: Oraz: Zasady globalne obowiązujące w działach komputerowych.

Wypowiedź o niskiej wartości merytorycznej - jeśli nie zostanie to poprawione cały temat wyląduje w koszu.
    TONI_2003

0 4
  • #2 22 Paź 2012 21:11
    farjat
    Poziom 22  

Bez próby z innym zasilaczem się nie dowiesz.

0
  • #3 22 Paź 2012 22:18
    popaw1
    Poziom 19  

farjat napisał:
    Bez próby z innym zasilaczem się nie dowiesz.

To jedno z rozwiązań.

Mogła jedna z żył zasilających dostać przerwy w przewodzie od zasilacza do wtyczki.
    Weź miernik i sprawdź napięcie na wtyczce do laptopa, jeśli będzie zgodne z tabliczką znamionową zasilacza pozostaje jeszcze go obciążyć sztucznym obciążeniem o wartości około 80% mocy z tabliczki znamionowej.
    Jeśli wszystko będzie ok to problem z laptopem.

0
  • #4 22 Paź 2012 22:25
    farjat
    Poziom 22  

popaw1 napisał:
    Weź miernik i sprawdź napięcie na wtyczce do laptopa, jeśli będzie zgodne z tabliczką znamionową zasilacza pozostaje jeszcze go obciążyć sztucznym obciążeniem o wartości około 80% mocy z tabliczki znamionowej.

Pomysł fajny, ale powiedz szczerze: masz czym obciążyć taki zasilacz? Tym bardziej wątpię, aby autor wątku miał taką możliwość...

0
  • #5 22 Paź 2012 22:44
    popaw1
    Poziom 19  

Np. dwie żarówki samochodowe 21W/12V połączone w szereg. Nie będzie to te 80% mocy z tabliczki znamionowej ale jak się zaświecą jest duże prawdopodobieństwo, że zasilacz jest sprawny.
    A czy nie powinna jakaś dioda w laptopie zaświecać się po podłączeniu zasilacza?
    U mnie zaświeca się kontrolka 'bateria' i po sekundzie gaśnie.

0
  Szukaj w 5mln produktów