Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna pomocna dłoń przy udostępnianiu internetu

30 Sty 2005 18:15 866 5
  • Poziom 2  
    posiadam dwa komputery. mam miedzy nimi siec lokalną. Jeden jest słabszy wiec mam Windowsa 98 a drugi lepszy i XP. Nie potrafie skonfigurować tej mojej sieci tak żeby udostępnic internet z lepszego komputera (XP host) na słabszy (98 klient). we wszystkich tematach nie ma rozwiazania na wlasnie taki problem (są jedynie np. gdy mamy 2 XP). Routera nie posiadam ale jak nie bedzie innej mozliwości to bede zmuszony kupić. Prosze o pomocną dłoń.
  • Poziom 15  
    zainstaluj an tym słabszym xp i będzie gud ;p;p raz widzałem jak u kumpel w xp udostepniał neta to wyglondała mniejwiecej tak
    start--->ustawienia--->połonczenie sieciowe--->teraz klikasz na ikonkte z połonczeniem internetowym prawym i beżesz o ile sie nie myle istatnia zakładke i tam trzeba coś zaznaczyc :) ale nie jestem pewien
  • Poziom 2  
    Tyle że tam mam takiego kompa że masakra... 200Mhz i nie sądze żeby mi tam poszedł XP. Może ktoś ma jakiegoś linka do podobnego problemu ... :/
  • Poziom 17  
    mialem taki problem, rozwiazanie -> XP-kowy wizardem sieci sieci (na 98 też chodzi wiec wszystko samo się konfiguruje) programik jest na CD. po uruchomieniu na zainstalowanym XP wybierz zadania dodatkowe i tam bedzie cos o konfiguracji sieci.
    mam nadzieje ze to ci pomoze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    na pulpicie masz ikonke połączeniua sieciowe--> klikasz na to i prawym i dajesz właściości. Otwiera ci się okno właściwości połączenia sieciowego i tam powinieneś mieć dwie ikonki pierwsza to połączenie lokalne a dróga to " twój net" i klikasz prawym na to "twój net" i dajesz właściwości w ostatniej albo przedostatniej zakładce bedziesz miał takie coś " zezwalaj innym urzytkownikom sieci na korzystanie z mojego połączenia internetowego" Jak dasz ok powinna ci się wyświetlić informacja o tym że zostaje zmieniony twój adres ip karty sieciowej.

Niezapomnij również wpisać dns-ów!!!!!