Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu ESPRIMO X913-T - multidotykowy AIO z Windows 8 i czujnikiem obecności

piokrza 23 Paź 2012 00:24 1191 0
 • Fujitsu ESPRIMO X913-T - multidotykowy AIO z Windows 8 i czujnikiem obecnościFujitsu przedstawił ostatnio swoją nową linię produktów wyposażonych standardowo w system Windows 8. W jej szeregach znalazł się m.in. innowacyjny komputer typu all-in-one, model ESPRIMO X913-T, wyposażony w multidotykowy ekran i ultradźwiękowy czujnik obecności użytkownika. Według firmy, sensor wykorzystuje ultradźwięki do wykrywania położenia użytkownika względem frontu ekranu. Ma to zachować aktywność w przypadku gdy ktoś siedzi tuż przed monitorem, ale nie dotyka klawiatury, myszy czy samego wyświetlacza. Gdy osoba siedząca opuści miejsce, system automatycznie zablokuje i przełączy PC w tryb oszczędzania energii. Funkcja ta działa podobnie do jej odpowiednika w Samsung Galaxy S III - funkcji Smart Stay .

  Inną cechą szczególną X913-T jest 23-calowa matryca Full HD z 10 punktami multidotyku, współpracująca z interfejsem Windows 8 Live Tile i innymi aplikacjami wykorzystującymi funkcje dotyku. AIO zasila jeden z procesorów: Intel Core i5-3470-T, Core i3-3220T lub Pentium G645T; posiada zintegrowaną grafikę Intel HD oraz do 16GB RAM. Może być wyposażony w 750GB na dysku twardym 5400 obr./min, 320GB na HDD 7200 obr./min lub 128GB SSD. Dostępne są cztery porty USB 3.0, dwa USB 2.0, wyjście DVI i port Ethernet LAN. WiFi dostępne jako opcja.

  ESPRIMO X913-T oferuje również rozwiązania dopasowane do potrzeb biznesowych, z zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa, takie jak rozpoznawanie twarzy do bezpiecznego logowania, unikalną opcję EraseDisk do oczyszczania dysku, czytnik SmartCard i moduł TPM.

  Przedstawiciele firmy Fujitsu zapowiedzieli że ESPRIMO all-in-one z Windows 8 wejdzie do sprzedaży już wkrótce.

  Źródło: http://www.fujitsu.com/fts/products/computing/pc/desktops/superior/esprimo-x913-t/

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  piokrza
  Poziom 27  
  Offline 
  piokrza napisał 1410 postów o ocenie 136, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2007 roku.