Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Które kolumny wybrać do użytku domowego?

mech1958 23 Paź 2012 07:28 675 2
  • #1 23 Paź 2012 07:28
    mech1958
    Poziom 11  

Witam Wszystkich.Jakie kolumny wybrać?
    na jednych jest podane - Frequenzumfang 60 Hz bis 15 kHz
    Schalldruck 108 dB (A)
    a na drugich pasmo od 20.HZ DO 30.000 HZ ale dynamika 88 DB
    Chcę sobie coś kupić i nie wiem co już po prostu zgłupiałem,tyle tego jest i dlatego proszę o pomoc.Pozdrawiam Wszystkich :|

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    Kolega albo postara się uzupełnić post o niezbędne do prawidłowej odpowiedzi dane, albo kosz.
    (dj-MatyAS)

0 2
  • #2 23 Paź 2012 08:33
    dominik434
    Poziom 18  

Jakie to dokładnie modele?

0
  • #3 23 Paź 2012 22:01
    pryszczatyguziec
    Poziom 8  

To zależy jak chcesz ich użytkować, jeśli ma to być użytek domowy a jakość dźwięku jest dla Ciebie ważną cechą, powinieneś raczej skupić się na paśmie przenoszenia (Hz) niż skuteczności (dB), bo w domu decybeli i tak z reguły nie wykorzystasz. Ucho ludzkie jest w stanie wychwycić zakres częstotliwości od 20Hz do 20kHz (20000Hz). Jeśli jesteś koneserem jakiejś klasyki to im szerszy zakres tym lepiej, będzie pełniejsze cykanie (wysokie dźwięki) i głębszy, czystszy bas (niskie dźwięki).

To co podałeś nie jest w stanie wnieść niczego do dyskusji, musisz mieć bardziej sprecyzowane kryteria czego oczekujesz.

0