Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr do sygnału telefonicznego

zizzi 23 Paź 2012 08:20 510 1
  • #1 23 Paź 2012 08:20
    zizzi
    Poziom 8  

Witam,

Chcę zasilić kilka komponentów (np. przekaźnik, lampa), korzystając z sygnału telefonicznego. Z tego, co zdążyłem pomierzyć, to wartość napięcia stałego wynosi ok. 50V, a podczas połączenia dodawana jest do tego składowa zmienna. Problem w tym, że nie wiem, w jaki sposób zablokować tą składową zmienną, by skorzystać tylko ze składowej stałej zarówno w trakcie połączenia, jak i w trakcie czuwania telefonu.

Będę wdzięczny za wskazówki.

0 1
  • #2 23 Paź 2012 08:45
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

zizzi napisał:
    Witam,

Chcę zasilić kilka komponentów (np. przekaźnik, lampa), korzystając z sygnału telefonicznego. Z tego, co zdążyłem pomierzyć, to wartość napięcia stałego wynosi ok. 50V, a podczas połączenia dodawana jest do tego składowa zmienna. Problem w tym, że nie wiem, w jaki sposób zablokować tą składową zmienną, by skorzystać tylko ze składowej stałej zarówno w trakcie połączenia, jak i w trakcie czuwania telefonu.

Po pierwsze to po podniesieniu słuchawki napięcie to spada do kilku woltów, a obciążenie linii powoduje zasygnalizowanie do centrali że abonent podniósł słuchawkę, trzeba więc mieć umiar w obciążaniu linii.
    Co do składowej zmiennej to pojawia się ona przy dzwonieniu (nałożenie prądu przemiennego 25Hz na linię), jakaś-tam składowa zmienna jest oczywiście generowana przez abonentów w trakcie rozmowy.

0
  Szukaj w 5mln produktów