Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung STC vs. dcr7111 - da się pilotem SmrtTouchCtrl sterować mediaboxem UPC?

kotsinus 23 Paź 2012 12:05 1803 1
  • #1 23 Paź 2012 12:05
    kotsinus
    Poziom 8  

Witam,

Próbowałem ostatnio skonfigurować pilota SmartTouchControl do obsługi mediaboxu UPC Pace DCR7111/06. Odbywa się to z poziomu telewizora (ES7000) i prawie bez problemu. Wprawdzie telewizor znajduje kody IR dla DCR8111 ale podobno są one identyczne z tymi do mojego urządzenia.

Problem natomiast pojawia się następujący: wciśnięcie klawiszy CH+/CH- czy w zasadzie dowolnych innych działa tylko raz - czyli np. mogę zmienić tylko jeden kanał w górę/dół, potem nie ma żadnej reakcji. Tutaj znalazłem wyjaśnienie, że może być to związane z tym, że po każdym kodzie IR wysłanym do urządzenia jest oczekiwany bit parzystości i za każdym kolejnym razem przeciwny. Czyli jak robię CH+ to przykładowo na końcu kodu jest dodatkowo 1 natomiast za kolejnym CH+ jest oczekiwane 0. No a SmartTouchControl ma zdaje się kodowane stałe kody i stąd ten problem.

Czy wie ktoś jak to rozwiązać?

Pozdrawiam serdecznie,

0 1
  • #2 31 Paź 2012 14:10
    kotsinus
    Poziom 8  

Pytałem jeszcze znajomego, który ma inny model TV Samsunga (8000) oraz inny mediabox UPC i też ma analogiczne problemy z pilotem. Czy to oznacza, że tak wysoce rozwinięty sprzęt a my wciąż jesteśmy skazani na dwa piloty?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo