Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot partner - klocki hamulcowe przyblokowane w przednim prawym kole

23 Paź 2012 13:09 2703 12
  • Poziom 9  
    Witam

Koledzy mam problem z moim partnerem a mianowicie z jego hamulcami. Hamuje aż za dobrze. Problem polega na tym, że na przednim prawym kole cały czas delikatnie trzymają klocki. Wymieniłem klocki na nowe(były już trochę zużyte), Wymieniłem tarczę buła trochę zużyta. Wyczyściłem na błysk zacisk i wymieniłem w nim wszystkie gumki. Wyczyściłem i nasmarowałem ślizgi po których porusza się zacisk. Teoretycznie wszystko pracuje idealnie. Tłok w zacisku cofa się jak należy, a mimo to hamulec cały czas lekko trzyma. Panowie proszę o pomoc.
  • Poziom 30  
    Wyczyść raz jeszcze jarzmo hamulca i w miejscu gdzie styka się klocek z jarzmem posmaruj delikatnie smarem miedziowym.
  • Poziom 22  
    ksieciu2001 napisał:
    na przednim prawym kole cały czas delikatnie trzymają klocki.

Jak to stwierdzasz? Po zatrzymaniu felga wyraźnie cieplejsza niż po drugiej stronie?

Nie wiadomo czy jest ABS czy nie, który to rocznik i jaki silnik...

Może przewód hamulcowy elastyczny?
  • Poziom 9  
    Koledzy jarzmo zacisku wyczyściłem dokładnie. nawet zeszlifowałem farbę z nowych klocków w miejscu styku z jarzmem. Auto jest z roku 2000. Si;lnik 1.4 benzyna ABS-u nie ma. Farjat pyta czy felga jest cieplejsza, Jest gorąca

Dodano po 36 [sekundy]:

Przewód elastyczny wymieniłem na nowy

Dodano po 16 [minuty]:

Koledzy wyczerpały mi się już pomysły! Podpowiedzcie coś
  • Poziom 30  
    Czy felga jest bardzo gorąca po jeździe z małym hamowaniem?
  • Poziom 22  
    Nie wiem dokładnie jak w tym modelu, ale czy masz druciki sprężynujące które rozpychają klocki w zacisku? Za diabła nie wiem jaką to ma fachową nazwę.
  • Poziom 9  
    Tomekromanik felga grzeje się od samej jazdy, mało tego powiem Ci, że wyczuwam to po pedale hamulca. Kiedy klocki zaczynają łapac pedał hamulca znacznie twardnieje.

Farjat spręzynki są bo klocki są nowe. W starych też były

Dodano po 46 [sekundy]:

Zagadka dla mnie nie do odgadnięcia
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Luz na pedale masz właściwy? Może pompa się nie cofa do końca. Często przyczyna tkwi w nieumiejętnej ingerencji w czujnik stopu. Podginanie blach, itd...
  • Poziom 9  
    Paweł biorę pompę pod uwagę, ale jeśli wina leżała by po stronie pompy bądź serwa to czy nie objawiało by się to przynajmniej na dwóch kołach? Jestem po prostu w szoku!!

Dodano po 5 [minuty]:

Paweł jak możesz to rozwiń temat czujnika stopu. Jaki to może miec wpływ na całośc
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie pozwala na całkowite cofnięcie się pedału hamulca. Pedał opiera się o czujnik jak o krańcówkę. A czujnik za głęboko....
  • Poziom 9  
    Paweł powiedz mi czy to mogło by miec wpływ tylko na jedno koło?
  • Poziom 9  
    Panowie zgłębiam temat we wszystkich możliwych źródłach. Jak już pisałem elastyczny przewód wymieniłem na nowy. Czy jest opcja, żeby i ten nowy był nie drożny?

Dodano po 11 [minuty]:

Po przeszukaniu wszystkich dostępnych informacji w sieci pozostaje mi tylko ponowna wymiana przewodu elastycznego i sprawdzenie drożności sztywnego. Rano zabieram się do pracy. Dam znać, czy to coś pomogło. Dziękuję zainteresowanym za pomoc.
  • Poziom 9  
    Po sprawdzeniu wszystkich przewodów została ostatnia możliwość wymiana pompy hamulcowej. Po jej wymianie przypadłość ustąpiła.