Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson TWG870Ug - Połączenie WIFI laptopa z routerem wolne.

hazel444 23 Paź 2012 14:32 7071 19
  • #1 23 Paź 2012 14:32
    hazel444
    Poziom 2  

Witam,

W mieszkaniu został założony internet z UPC 60mb/s. Użytkowników internetu jest czterech z czego każdy łączy się z routerem(Thomson TWG870UG) przez WIFI. Połączenie internetowe na laptopach trzech użytkowników jest ok, problem występuje jedynie w moim przypadku.

Łącze się z internetem za pomocą laptopa Dell Inspiron n5110 z systemem Windows 7 Home Premium. Problem leży w prędkości internetu. Laptop bez problemu łączy się z routerem, jednak wczytywanie stron internetowych, pobieranie danych z internetu czy używanie programów typu uTorrent leży totalnie.

Router jest w sąsiednim pokoju a współlokator nie ma żadnego problemu(posiada również laptop Dell inspiron tylko starszy model). Dla porównania prędkość pobierania tego samego pliku za pomocą uTorrenta jest na obu laptopach totalnie różna. U mnie wynosi ona max 25 - 35 kb/s, natomiast u kolegi osiąga ona prędkość 1.8 mb/s - 2.2 mb/s.

Zaznaczam że mój laptop jest świeżo zakupiony, nie ma problemu z połączeniem do innych sieci(sprawdzałem w kilku miejscach). Posiadam również modem Play mobile 3.2 mb/s który sprawuje się doskonale.

W internecie mimo kilkugodzinnych poszukiwań nie odnalazłem odpowiedzi co jest przyczyną. Zauważyłem że internet nie raz przyspiesza do max 1 mb/s(raz nawet na chwile powyżej 2mb/s), a nie raz zwalnia praktycznie do zera. W speedtestach wypada wszystko ok.Zauważyłem również że po wyłączeniu i włączeniu karty sieciowej w menadżerze urządzeń przez chwile wszystko jest ok(prędkość pobierania przez sekundę wynosiła 2.7 mb/s).

Jak dotychczas: wyłączyłem Firewall w routerze, Wyłączyłem program antywirusowy(avast), zmieniałem konfiguracje systemu jak i routera na tysiące sposobów, Sprawdziłem sterowniki karty i nie ma poprawy. Sprawdzałem w menadżerze zadań ale nie widzę żadnego programu który by obciążał łącze.

Pomysły mi się skończyły. Załączam screena z insidera.

Thomson TWG870Ug - Połączenie WIFI laptopa z routerem wolne.

Proszę o pomoc, z góry dzięki.

0 19
  • #2 23 Paź 2012 14:40
    key
    Poziom 22  

Twoja sieć to która z podanych na screenie?

0
  • #3 23 Paź 2012 14:44
    hazel444
    Poziom 2  

Ta na samej górze listy. (upc0047050)

0
  • #4 23 Paź 2012 15:08
    key
    Poziom 22  

Zmień na początek kanał z 11 na któryś wolny.

0
  • #5 23 Paź 2012 15:57
    hazel444
    Poziom 2  

Kanały zmieniałem na każdy z możliwych, RSSI uległo nieznacznej poprawie ale ogólnie to bez żadnych efektów.

0
  • #6 23 Paź 2012 16:12
    key
    Poziom 22  

Ciekawa sprawa z dokładnie tym Thomsonem. To już kolejny egzemplarz, który przerabiam w ostatnich dniach. Na razie bez efektu, ale objaw ten sam, jeden z laptopów przymula. Może ktoś mądrzejszy się wypowie?
    P.S. Sprawdź jeszcze proszę jak się zachowuje, gdy wyłączysz szyfrowanie.

0
  • #7 23 Paź 2012 17:29
    hazel444
    Poziom 2  

Jedyne co mogę dodać w tym temacie to to że na speed testach czasami osiąga 25 - 35 mb/s a czasami 0.4 - 2 mb/s a zmiany wyników testów nie mają wpływu na wydajność pobierania danych.

Co do praktyki to w uTorrencie następują skoki w nieokreślonych odstępach czasu z około 20 - 80 kb/s do 100 - 1000 kb/s. Zaznaczam że połączenie jest stałe a wszystkie sterowniki najnowsze.

Karta sieciowa w tym modelu DELL'a to: Intel Centrino Wireless N 1030 (b/g/n)

ps. o ile speedtest odpali.

Dodano po 43 [minuty]:

Wreszcie. Po dwóch dniach poszukiwań, instalacji najróżniejszych sterowników i "akrobacji cyrkowych" okazało się że problem leży w moim przypadku w typie szyfrowania na routerze.
    Mianowicie mimo tego że na routerze typ szyfrowania WPA/WPA2 był TKIP+AES a w właściwościach połączenia na komputerze typ szyfrowania był ustawiony na AES był widoczny problem z połączeniem. Po zmianie na routerze typu szyfrowania z TKIP+AES na samo AES problem rozwiązał się błyskawicznie a prędkość pobierania danych utrzymuje się na wysokim poziomie.

Myślę że to sprawka karty sieciowej choć to tylko domniemania bo się na tym totalnie nie znam.

Rozwiązania należy szukać w panelu kontrolnym routera w zakładce
    "Wireless>>Primary Network"

zmiany trzeba dokonać w linijce "WPA/WPA2 Encryption"

Temat do zamknięcia.

0
  • #8 23 Paź 2012 23:22
    key
    Poziom 22  

Dlatego prosiłem, żebyś sprawdził bez szyfrowania. Dzięki za informację.

0
  • #9 02 Lis 2012 12:58
    klimosz1222
    Poziom 2  

Żeby nie zakładać nowego tematu, chciałbym powiedzieć, że mam ten sam problem i również próbowałem sporo rzeczy pozmieniać.
    Niestety zmiana szyfrowania u mnie nie pomogła (już na początku ustawione było na AES).

Tak samo mam modem Thomson TWG870Ug i kartę sieciową Intel Centrino Wireless N 130 (laptop Samsung).

Po kablu i w innych miejscach śmiga pięknie. U mnie w domu na wifi wcale, albo prawie wcale.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co z tym zrobić ?

0
  • #10 02 Lis 2012 13:21
    lukashb
    Poziom 39  

Jedyny sposób to zgłoszenie do BOK usterki zasięgu WIFI - zapewniam Was, że wiedzą tam o takim przypadku, nawet można wymusić zmianę na EPC3925. Poprzednie partie tych TWG mają usterke modułów WIFI, od jakiegoś czasu (ok. tygodnia wstecz) została wprowadzona nowa partia z poprawioną konstrukcją karty. Powinno być już ok.

0
  • #11 02 Lis 2012 13:28
    klimosz1222
    Poziom 2  

Najlepsze jest to, że modem już był wymieniany (jakieś 3 tygodnie temu). Pomogło o tyle, że inne urządzenia działają sprawnie (2 laptopy, telefony), a ten jeden dalej nie chce współpracować.
    Czy w takim przypadku jest sens zgłaszać to do UPC ?

0
  • #12 02 Lis 2012 13:35
    lukashb
    Poziom 39  

Czyli inne urządzenia działają ok i po wifi i po kablu, tylko laptop nie śmiga po wifi dobrze, tak? Jeżeli tak, to nie zgłaszaj, bo przyjdzie serwis, podłączy się swoim laptopem, sprawdzi przy Tobie zasięg, prędkość (wytyczne do testów są 1m od modemu i 8m i sprawdzanie RSSI). Na koniec tego wystawi Ci raport płatnego serwisu o wartości 50zł nic nie robiąc przy tym. Problem ewidentnie w komputerze.

0
  • #13 03 Lis 2012 16:16
    jurek.adam
    Poziom 43  

lukashb napisał:
    Poprzednie partie tych TWG mają usterke modułów WIFI, od jakiegoś czasu (ok. tygodnia wstecz) została wprowadzona nowa partia z poprawioną konstrukcją karty.
    Po czym rozpoznać router z nowej partii?

0
  • #15 05 Lis 2012 15:56
    key
    Poziom 22  

Jest jeszcze inne hipotetyczne rozwiązanie. W tym modelu Thomsona również firewall lubi sprawiać problemy. Spróbuj go wyłączyć i daj znać, czy coś się zmieniło.

0
  • #16 07 Lis 2012 23:09
    bumhaha
    Poziom 1  

lukashb napisał:
    Na opakowaniu, na bocznej naklejce, i pod spodem modemu, na naklejce z kodem, sn, mac, widoczny będzie trójkącik. Poprzednio był kwadrat. Pozdrawiam!

Z moich obserwacji wynika, że Thomson TWG870 nie współpracuje z niektórymi kartami bezprzewodowymi. Ten magiczny trójkącik nic nie zmienił w tej kwestii. Na Windowsie XP problem nie występuje, dotyczy napewno Win 7 i prawdopodobnie Visty.

0
  • #17 25 Lis 2012 00:11
    emilw11

Poziom 10  

Szpilką guzik reset z tyłu modemu przez 20 sekund potem 192.168.0.1 lub 192.168.100.1 do wyboru haslo bez loginu admin wirless wylacz n mode poczym kanal 6 po lewej podajże advenced wlacz xpress technologi bitraty ustaw na 54mb/s poczym wylacz firewall i wan blocking i wlacz unp w advenced u góry panelu, daj odp czy się udało

0
  • #18 25 Lis 2012 06:11
    jurek.adam
    Poziom 43  

WAN Blocking oraz UPnP nic nie przyśpieszą. Xpress technology służy do przyśpieszania, ale gdy ma się 60 Mb/s nie ma sensu ustawiać trybu G (54 Mb/s), bo wtedy nie ma szans wyciągnąć pełnego transferu łącza.

Realnie pomóc może zmiana kanału na inny (próbować kolejno każdy wolny) oraz jego szerokości na 40 MHz plus wyłączenie opcji IP Flood Detection w sekcji firewall - nie trzeba całego tylko tę problematyczną opcję. A do uTorrenta trzeba prawidłowo przekierować porty.

I przede wszystkim należy sprawdzić, z której serii jest Thomson, zgodnie ze wskazówkami kol. lukashb.

0
  • #19 25 Lis 2012 09:05
    emilw11

Poziom 10  

Między Bogiem a prawda to na 870 dużego transferu nie wyciągniesz najwiecej udało mi się 45 mb/s

0
  • #20 25 Lis 2012 23:32
    jurek.adam
    Poziom 43  

Ogólnie rakieta to nie jest, ale są serie Thomsonów TWG870 z poprawnie działającym wifi, jednak jeszcze muszą być dobre warunki (brak zakłóceń, wydajna karty, niewielka odległość itd.).

0