Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV - pod PS 3. Plasma czy LED ?

emilio1007 23 Paź 2012 15:21 2160 10
  • #1 23 Paź 2012 15:21
    emilio1007
    Poziom 2  

Witam serdecznie :)

Bardzo proszę o pomoc w wyborze bo już czytam różne tematy stare i nowe po forach i pomału głupieje :P

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    Jakieś 12-15 m2, z tym, że jest to pokój na poddaszu i jest dosyć nisko
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    ok 2-2,5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1 - 2 osób
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    granie na wprost natomiast oglądnie tv z łóżka więc lekko pod kątem, chyba ze obrócimy po graniu
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Tv ma stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    pokój od wschodniej strony, słońce świeci tylko bardzo wczesnym rankiem
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    CRT Thomsona :P
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    dvb-t, ewentualnie opcję z internetem ale nie koniecznie, 3D ale to nie mus,ważny dla mnie jest minmalny input lag i dobre dostosowanie do gier fpp
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    analogowy i cyfrówka pod dvb-t
    10 .Jakie urządzenia?
    ps3 i z czasem może jakieś kino domowe
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    kilka godzin dziennie wieczorami po powrocie z roboty i ewentualnie w weekend dłużej jak się kac trafi :P
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    jest mi to obojętne, światło nie będzie padać bezpośrednio na tv
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    sport, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    nie jest to konieczny wymóg :)
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    będzie wykorzystywany głownie do gry
    16. Preferencje co do marki?
    może jakaś plazma panasa (byle nie TX-P42G30E bo jest nieosiągalna na rynku)
    , byle nie jakiś no name :P. Mam w domu starą plazmę Panasa TH-42PV500E i działa od 8 lat bodajże bez szwanku, ale niestety sprzęt ojca i hd ready :P

17. Preferencje co do wielkości?
    40 cali to minimum :)
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach
    nie mam pojęcia nie miałem nigdy plazmy/lcd/leda. denerwuje mnie podejście sklepow typu media markt, gdzie eksponują tv puszczając te blyszczące filmy demo, żeby przyciągnąć wzrok klienta :(
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    2000 do 2500 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    nie jest to dla mnie priorytetem, ponoć 3D nie jest jeszcze dopracowane :P

Dodam jeszcze, że troszkę czytałem już o TV i sam już nie wiem czego chce. Mnóstwo osób poleca plazmy do gier, mianowicie model panasa TX-P42G30E, niestety nie da się go kupić już nigdzie poza jednym sklepem z wygórowaną ceną 3.3 k za ten model.
    Czytałem ten trochę o Philipsie 42PFL 4007H/12, ponoć jest niezły do gier, ale w przypadku ledów martwi mnie to smużenie przy szybkich grach fpp typu BF czy COD. Czy ledy nadal mają tę przypadłość ?

Z góry dzięki :)

• #2 23 Paź 2012 17:49
    Piotr Ćwik
    Poziom 10  

Witam
    Pod PS3 z sygnałem 1050p (FULL HD ) najlepiej działa LED FULL HD z podświetlaniem na wprost z 4-ma diodami
    tj.RGBY-firma np.Sharp i inne.Niestety -działanie z sygnałem analogowym (magnetowid, kamera ,dvd) będzie fatalne - magnetowid lepiej będzie działał z
    CRT Thomson.
    Wielkość od 37 cali dla mnie min.42cale.
    Wszystkie Telewizory sprzedawane w sklepach w Polsce są wyposażone w odbiór naziemnej
    TVC cyfrowej MPEG4
    Do tego TVC należy dołączyć zestaw audio np.od komputera ponieważ dzwięk
    z TVC LED zazwyczaj jest fatalny -gorszy od TVC CRT

• #3 23 Paź 2012 18:24
    emilio1007
    Poziom 2  

Piotr Ćwik napisał:
    Witam
    Pod PS3 z sygnałem 1050p (FULL HD ) najlepiej działa LED FULL HD z podświetlaniem na wprost z 4-ma diodam tj.RGBY-firma np.Sharp i inne.

ale jak się konkretnie nazywa ta technologia podświetlania ?
    a IPS LCD LED od Panasa to ta technologia ? przykładowo http://www.mediamarkt.pl/warszawa-marki/telewizor-led-panasonic-tx-l37e5,id-279119

Cytat:
    Niestety -działanie z sygnałem analogowym (magnetowid, kamera ,dvd) będzie fatalne - magnetowid lepiej będzie działał z
    CRT Thomson.

Nie no aż takiego dramatu ze sprzętem to nie mam zamiaru robić :P

a ten Philips 42PFL4007H/12 ? sporo osób go poleca do konsol. co o tym sądzisz ?

• #5 24 Paź 2012 00:22
    emilio1007
    Poziom 2  

LOCOLOCO napisał:

Dzięki wielkie za wskazanie konkretnych modeli, przeanalizowałem je wszystkie i poszukałem, ale niestety ich cena jest troszkę zbyt wysoka.
    Chciałbym dokonać wyboru z miejsca ale nadal nie rozumiem, czemu Locoloco wskazałeś mi na Philips 40PFL 5507 skoro ma on większy Input Lag od Philips 42PFL 4007 H/12 ? W czym 5507 jest lepszy ?

• #7 27 Paź 2012 11:49
    calibur
    Poziom 8  

Witam

Tak się składa, że posiadam Plazmę Panasonica 46G30E, prawie półtorej roku i mogę podzielić się wrażeniami.

Sam jestem zwolennikiem technologi PDP i polecam tą technologię każdemu kto TV używa do oglądania filmów i telewizji. Natomiast jak ktoś myśli o graniu, to każe mu się tak ze 100 razy zastanowić.
    Niestety o PDP trzeba dbać, gdyż to nie jest takie beztroskie granie jak na CRT czy LCD. U mnie takie w miarę bezstresowe granie zaczęło się gdy ekran przepracował ok 2000 godzin. Dopiero po takim przebiegu mogę sobie pozwolić na dłuższe sesje z grami, które nie posiadają przezroczystego HUD'a- czyt. 4 h.
    Te 2000 godzin nie oznacza tego, że powidoki się nie tworzą wręcz przeciwnie, stałe jasne obrazy bardzo szybko się utrwalają na ekranie, ale też szybko znikają jak się coś innego włączy:]

Opiszę ci taką sytuacje jaka mnie spotkała, która powinna dać do myślenia.
    Gdzieś po 4 miesiącach od zakupu PDP odważyłem się zagrać w RPG na X360. Wybór padł na Risen'a.
    Oczywiście wcześniej grałem w różne gry, ale starałem się wybierać takie w których jest półprzezroczysty HUD, albo taki który znika po jakimś czasie.
    No dobra ale wróćmy do rpega. Gdy grę odpaliłem tak mnie wciągnęła, że zapomniałem o tym iż gram na PDP. Jeszcze do tego doszło to, że miałem przeszło tydzień wolnego. Wyglądało to tak, że odpalałem gę na 6 godzin potem do kogoś szedłem, jak wróciłem włączałem wiadomości i po wiadomościach znowu Risen.
    Przez 10 dni w Risen'a średnio grałem po 8 godzin, ta gra mnie tak wciągnęła, że musiałem ją ukończyć.
    Efekt był taki, że nabawiłem się pięknej powidoki która była widoczna nie tylko na planszach w jednym kolorze, ale też w trakcie zwykłego oglądania:]
    Tak dobrze napisałem była, gdyż obecnie jej nie ma :) Ale to trwało prawie z pół roku zanim znikła na dobre:P
    Dlatego jeszcze raz dobrze się zastanów nad tym czy chcesz konsole podpiąć pod PDP.
    Jeżeli potrafisz się kontrolować, nie jesteś leniwy i będziesz pamiętał o tej sytuacji która mi się przytrafiła to plazma jest dla ciebie:]

Załóżmy że decydujesz się na PDP. Piszesz, że odległość jaką możesz zachować od TV to 2-2,5m.
    PDP reprodukuje kolory na zasadzie ditheringu, jest to BARDZO widoczne w przypadku skali szarości. Dlatego żeby to zjawisko nie rzucało ci się w oczy- w GT5 jest to bardzo widoczne gdy noc zapada, nie radze kupować plazmy większej niż 42". Jak byś mógł zachować 3 metry to wtedy możesz się zastanowić nad 46".

Nie polecam zaraz po załączeniu PDP włączać jakiejś gry gdzie ma stałe elementy HUD'a. Pozwól jej żeby sobie pochodziła z góra 30 min na jakimś kanale i dopiero potem odpal grę. tak samo nie wyłączaj plazmy zaraz po skończonej grze, też daj jej z minimum 30 min na to żeby mogła się pozbyć powidok.

Jak musisz wstrzymać grę i iść zrobić herbatkę czy do WC, pamiętaj aby włączyć
    opcje w TV przesuwający pas(g30 posiada taką funkcje), który eliminuje powidoki, albo przełącz na telewizje:]

W przypadku PDP polecam grać przy włączonym świetle gdy słońce zaczyna znikać za horyzontem. Grając w nocy bez źródła światła możesz się przerazić, gdy włączy ci się czarna plansza a na niej zobaczysz szczątkowe obrazy:]
    Włączone światło sprawia, że są dużo mniej widoczne. Ale to nie jedyna zaleta jaką daje ci oświetlenie w pomieszczeniu. Kolejna jest taka, że czerń jest podobna do czarnej obudowy telewizora :P Niestety czarny w ciemnym pomieszczeniu na G30 jest koloru ciemnego grafitu, który jest bardzo równomiernie podświetlony:]
    dlatego jak chcesz komuś pokazać że plazma ma kolor czarny to włącz światło w pomieszczeniu. Nawet najnowszy model panasonica V50 nie ma takiej czerni jak obudowa PS3- przy włączonym świetle pewnie ma :P Na pocieszenie ci powiem, że najlepsze TV CRT też mają z tym problem :]

Jeżeli o plazmę będziesz dbał- może nie tak jak o kobietę:P, to wynagrodzi cię ona pięknym obrazem:]

Pozdrawiam:)

• #8 27 Paź 2012 18:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Podobnie jak każdy dobry telewizor LCD .
    I nie musisz zachowywać rygorów świecenia stałych fragmentów obrazu.
    Co raz więcej ludzi pisze o problemach wypalania , które są coraz bardziej dokuczliwe przy dłuższym oglądaniu .
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/83410-...ajlepszy-obecnie-telewizor-na-swiecie-34.html

Wszyscy producenci ograniczają produkcję plazm o duże liczby.

• #9 28 Paź 2012 09:12
    calibur
    Poziom 8  

W każdej instrukcji TV plazmowego piszę wyraźnie, żeby unikać wyświetlania stałych elementów przez dłuższy czas. Jak ktoś ma problem ze zrozumieniem tego to tym bardziej nie powinien kupować PDP.
    Swoją drogą to dziwi mnie, że komuś się zrobił tylko powidok z logo stacji TVN24, bez dolnego paska z informacjami. Niestety ale przez pierwsze 1000 godzin trzeba uważać. Potem też ale powidoki szybciej znikają :] Poza tym kto sięga po PDP, jak w głównej mierze ma oglądać kanały informacyjne. Przecież to jest tak jak by wejść do meczetu i powiedzieć tym ludziom, że ich bóg to oszust i pedofil :D
    Dlatego osoba, która myśli tylko grać też powinna się dobrze zastanowić.
    Na swojej plazmie przeszedłem kilka gier RPG i jakoś więcej nie uświadczyłem powidoki, która by się trzymała dłużej niż godzine. Trzeba mądrze korzystać i tyle.
    Zresztą podałem przepis jak nabawić się paskudnej powidoki, to nie jest takie do końca hop siup i trzeba troszkę się napracować :]

Dlaczego mniej jest plazm produkowanych? Odpowiedź jest bardzo prosta, ludzie dalej się boją tej technologii i to jest cała filozofia.
    W dniu kiedy kupowałem TV to ekrany ciekłokrystaliczne, które mogły się zbliżyć do PDP kosztowały dużo więcej. No ale faktem jest, że przy nich nie trzeba zachowywać takiej musztry :P

• #10 28 Paź 2012 22:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #11 28 Paź 2012 23:15
    calibur
    Poziom 8  

Dla mnie ciekły kryształ będzie miał szanse wtedy i tylko wtedy, gdy każdy sub piksel będzie miał swoje źródło światła i takie TV o przekątnej 46" nie będą droższe niż 3500zł :] Wtedy to będzie ogromny postęp. Ale podkreślam, że dla mnie. Natomiast dla zwykłego konsumenta wystarczy to co już dwa lata temu schodziło z taśm produkcyjnych.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME