Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włącznik gwiazda trójkąt jak podłączyć do silnika 27kW

andrzejaslo 23 Paź 2012 16:07 6429 5
  • #1 23 Paź 2012 16:07
    andrzejaslo
    Poziom 2  

Mam problem z podłączenie włącznika dwustopniowego typu gwiazda trójkąt do silnika 27kW. Włącznik na wyjściu ma 8 przewodów 2 z nich koloru czarnego to masa, a pozostałe 6 nie mam pojęcia jak podłączyć. Poniżej zamieszczam zdjęcia. Włącznik gwiazda trójkąt jak podłączyć do silnika 27kW Włącznik gwiazda trójkąt jak podłączyć do silnika 27kW Włącznik gwiazda trójkąt jak podłączyć do silnika 27kW Włącznik gwiazda trójkąt jak podłączyć do silnika 27kW Włącznik gwiazda trójkąt jak podłączyć do silnika 27kW Włącznik gwiazda trójkąt jak podłączyć do silnika 27kW Włącznik gwiazda trójkąt jak podłączyć do silnika 27kW

• #2 23 Paź 2012 16:13
    Zbych034
    Poziom 35  

Jest sporo schematów. Wystarczy użyć przycisku SZUKAJ.

• #3 23 Paź 2012 17:50
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Sprawdź co z czym łączy, porównaj ze schematami.

• Pomocny post
    #4 23 Paź 2012 21:13
    Nemonek
    Poziom 26  

Złącza wyłącznika powinny być opisane (na boku odpowiedniego złącza - akurat na żadnym zdjęciu wyłącznik nie jest tak pokazany).
    Wg starego systemu oznaczeń to
    - zasilanie : R-S-T
    - wyjście Y: U-V-W
    - wyjście Δ: X-Y-Z

Połącz to z odpowiednimi złączami na kostce silnika (są wydrapane oznaczenia) i jeśli ktoś nie pomylił wyprowadzeń końców cewek silnika, to powinno działać. Po wyglądzie wyłącznika raczej Ci nikt nie powie, ponieważ różni producenci stosują różne rodzaje krzywek - ja spotkałem chyba trzy rodzaje

• #5 23 Paź 2012 22:17
    andrzejaslo
    Poziom 2  

Znalazłem instrukcje i schemat włącznika (zdjęcie poniżej), jest tylko jedna różnica, jedna faza (S) zamiast do zacisku 5 jest podłączona do tego poniżej nieoznaczonego, ale to chyba nie ma znaczenia bo oba są połączone (czy jedna ma znaczenie i to przepiać?). Jeszcze jedno pytanie czyli na kostce silnika powyżej oznaczeń UVW powinno być kolejno od lewej XYZ? Włącznik gwiazda trójkąt jak podłączyć do silnika 27kW

• Pomocny post
    #6 23 Paź 2012 22:32
    Nemonek
    Poziom 26  

Podłączenia fazy(S) jest bez znaczenia, tam jest mostek. Kolejność zacisków na kostce silnika jest zależna od tego ja są wyprowadzone końce cewek. Można to sprawdzić omomierzem, końce odpowiednio:
    U-X,
    V-Y,
    W-Z
    powinny wykazać niską wartość oporu

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME