Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon, Motorola Droid 2 Global, stan sieci rozłączona, internet, mms.

adams42 23 Paź 2012 18:12 1848 1
  • #1 23 Paź 2012 18:12
    adams42
    Poziom 9  

Witam, mam telefon Motorola Droid 2 Global. Telefon ten nie posiada blokady SIMLOCK. Wgrany jest system Android Cyanogenmod 7.2. Gdy włożę do niego kartę jakiegokolwiek operatora (PLUS, PLAY, ORANGE) mogę dzwonić, sms-ować, odbierać połączenia przychodzące, jednak telefon nie pobiera ustawień MMS oraz Internet, więc nie mogę ani korzystać z internetu ani wysyłać/odbierać wiadomości MMS. Dodam, że podczas próby importowania/eksportowania kontaktów nie ma możliwości wybrania karty SIM, jedynie karta SD. Wchodząc w zakładkę "Informacje od telefonie" wszystko niby jest w porządku, obecnie używam startera PLUS i taką sieć mi pokazuje, jednak przy opcji STAN SIECI KOMÓRKOWEJ wyświetla się komunikat ROZŁĄCZONA. Orientuje się ktoś, co by można było z tym zrobić, bo fakt faktem po co mi smartfon, skoro działa jak nokia 3310 xDxDxD

0 1
  • #2 29 Lis 2012 17:35
    adams42
    Poziom 9  

Ok, po długich i ciężkich.. udało się ustalić, że winowajcą był Cyanogenmod. Poprostu wersja na ten model telefonu jest niezbyt szałowa. Po zainstalowaniu wersji stock, działają wszystkie funkcje, jednak ma słaby sygnał, mimo iż bts znajduje się niedaleko (to nie dziki zachód):D Po włożeniu karty PLAY pojawia się problem. Mianowicie gdy dzwonię rozmówca mnie nie słyszy ani ja niego (połączenia wychodzące). W ustawieniach -> status telefonu -> mój nr telefonu pojawiają się jakieś cyfry w żaden sposób nie przypominające mojego nr. Co to statusu sieci, wyczytałem, że jest to parametr, który nie ma znaczenia. Pozdrawiam zainteresowanych.

-1
  Szukaj w 5mln produktów