Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skaner Albrecht AE 86 H nic mi nie wyszukuje?

aktywny27 27 Jul 2013 18:47 14715 51
    internick
    Level 35  
    Rozglądaj się za używaną anteną Radmor 32812/1. Na znanych portalach z ogłoszeniami bywa rzadko i krótko (ostatnio dwie się sprzedały w 15 minut od wystawienia), ale jeśli jesteś wytrwały to na pewno uda Ci się ją kupić. Więcej jak 150 zł z przesyłką osobiście bym nie zapłacił.
    Postaw maszt antenowy. Zastosuj uziemienie.
    Odmierz długość kabla żeby antena wisiała na czubku masztu (im wyżej tym lepszy odbiór) i kup porządny przewód z ósmego postu tego tematu.
    Zastosuj odpowiednie wtyki [(antena UC1 lub jeśli nowszy egzemplarz to N), (skaner BNC, ale raczej na grubszy kabel go nie znajdziesz, więc załóż też UC1 i kup adapter UC1 - BNC)].
    40 km to zapewne po drodze. W prostej linii obstawiam, że masz mniej. Niemniej dla wysoko zawieszonej "pałki" to żaden wyczyn.
    aktywny27
    Level 14  
    A ten kabel belden co podałem też się nadaje.
    internick
    Level 35  
    Belden H155 jak najbardziej się nadaje.
    aktywny27
    Level 14  
    Na razie spróbuję dipol który kupiłem razem ze skanerem jak nic nie będzie to kupię to pałkę radmor
    aktywny27
    Level 14  
    Słuchaj kupiłem sobie 15 metrów kabla belden H115 i jak połączyć to z dipolem i końcówką .
    lysy1980
    Level 32  
    Nie prościej UC1 i przelotkęe UC1> BNC? Obejdzie się bez zaciskarki.
    lysy1980
    Level 32  
    Trzeba mieć albo zaciskarkę do wtyków jeśli chcesz bezpośrednio do BNC (lub trafić skręcany wtyk BNC) albo kupić wtyk UC1 i przelotkę z UC1 na BNC. Obydwie rzeczy albo na Alledrogo albo w sklepie z radiami CB.

Podłącza się tak: środkową żyłę kabla do "bolca" wtyku, oplot zależnie od rodzaju wtyku, albo trzeba zacisnąć go wkładając pod tulejkę (między zewnętrzną część wtyku, a tulejkę) albo w przypadku UC1 po prostu odizolować na odpowiednich długościach i nakręcić wtyk UC1 na kabel, po czym zlutować środkową żyłę z bolcem wtyku.

UC1 - http://radioinfo.pl/informacje-cb/72-wtyczka-...wac-wtyczke-uc-1-pl-259?showall=1&limitstart=

Można też użyć wtyku typu F (stosowany najczęściej w instalacjach SAT) i przelotki F > BNC, niby najprościej ale trzeba kupić odpowiednią przelotkę, żeby środkowa żyła kabla ładnie wchodziła w otwór w adapterze.

Metod jest wiele.
    aktywny27
    Level 14  
    Oto link do fotosika do dipola i złączki BNC jak ten kabel belden H155 połączyć z tą wiązką miedzi wiem że wiem tylko że wiązkę miedzi trzeba połączyć ze śrubką którą jest umieszczona w dipolu a drugi koniec dipola to nie wiem.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9e2e83e0f2d90379.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0a32d87d3bad0c50.html

A dipol ma długośc 90,3 cm
    internick
    Level 35  
    Na przykład tak możesz przymocować:

Skaner Albrecht AE 86 H nic mi nie wyszukuje?
    aktywny27
    Level 14  
    w środku gdzie znajduje się wiązka miedzi zalać cyną i połączyć ze śrubką a drugi to ten co jest po izolacją i połaczyć ze śrubką.
    aktywny27
    Level 14  
    Kurde zrobiłem tak podobnie jak na fotce tylko nie zalałem sobie cyną to co odstaje i wcześniej miałem w środku rurki przykręcony kabel do śrubki a teraz na zewnątrz .I czy taka długość dipola wystarczy 90.3 m do nasłuchu policji, straży pożarnej i karetki pogotowia no i ewentualnie lotnictwa a mieszkam w powiecie Kłobuckim.
    aktywny27
    Level 14  
    Zamocowałem antenę na dachu i jak zacząłem wyszukiwać to po chwili się sam skaner wyłączył a jak odłączyłem antenę od skanera to wyszukiwał i się nie wyłączał.Proszę o pomoc
    aktywny27
    Level 14  
    To nie jest wina kabla antenowego tylko skanera raz się uruchamia a raz nie a jak się uruchomi to po chwili się sam wyłącza a jak chcę nacisnąć na klawisz to też się wyłącza i nie wiem co jest .Proszę o pomoc
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Widać, że od prawie 2 miesięcy jest to Teatr jednego Aktora (autora). :cry:

Quote:
    To nie jest wina kabla antenowego tylko skanera ...

Nikt nie pisał, że to wina kabla.

Proponuję naprawić skaner i sprawdzić na generatorze sygnałowym z jakim poziomem i jakością odbiera sygnał około 0,3µV .

Pozdrawiam.
    aktywny27
    Level 14  
    Tylko gdzie to można naprawić taki skaner mieszkam niedaleko Częstochowy.
    aktywny27
    Level 14  
    panowie odświeżam stary temat jeżeli chodzi o ten skaner to działa .Sam bym na to wpad że to wina słabych baterii a ja myślałem że to wina skanera lub kabla ante.Tylko chyba muszę kupić używaną ładowarkę do mojego skanera.I czy na tym dipolu usłyszę coś bo już dawno jest zrobiony już go miałem na dachu tylko wtedy skaner miał słabe baterie.
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Pisząc jako ostatni w tych "podpowiedziach" to pozwolę sobie na :

aktywny27 wrote:
    panowie odświeżam stary temat jeżeli chodzi o ten skaner to działa .

Jako autor tego tematu masz zawsze prawo "odświeżyć temat" bez żadnych "uchybień" regulaminowych.

Quote:
    Tylko chyba muszę kupić używaną ładowarkę do mojego skanera.

Bezwzględnie TAK, tylko dlaczego używaną a nie nową. :?:

Quote:
    I czy na tym dipolu usłyszę coś bo już dawno jest zrobiony już go miałem na dachu tylko wtedy skaner miał słabe baterie.

Dipol jako antena do skanera, który z zasady jest szeroko-pasmowym odbiornikiem to i ten dipol w myśl tej szeroko-pasmowości jest mniej więcej jak 5% pasma użytkowego wyliczonego na środek rezonansu dipola.

Przykładem niech będzie, np. :
    ½dipol (2 x ¼λ) przy teoretycznym założeniu 5% szerokości pasma to spokojnie możesz przyjąć, że jest to dla pasma VHF (150MHz) 8MHz tej szerokości, czyli 146MHz do 154MHz przy nierówności około -3dB co w zupełności zapewni Tobie poprawny odbiór stacji w całym paśmie VHF (146-174 MHz z nierównością charakterystyki zysku energetycznego anteny -9dB).

Pozdrawiam.
    aktywny27
    Level 14  
    Dzięki za szybką odpowiedz. Kupię ładowarke sieciową używaną do mojego skanera.A czy taka długość dipola jest odpowiednia .Na razie spróbuję na niej coś złapać a jak nic nie złapie to kupię lepszą antenę diamond x-50
    aktywny27
    Level 14  
    Odświeżam stary temat.Udało się zamocować antenę dipol na dachu i udało się usłyszeć nasłuch PKP 150.450 i chyba straż pożarną a mnie by bardziej interesowały policja i karetki pogotowia te tak samo .Oto moje fotki mojej anteny którą zrobiłem telefonem k. trochę jakość kiepska.

http://zapodaj.net/8d2927a452059.jpg.html
    http://zapodaj.net/b1ced2e66b74d.jpg.html

Mnie by interesował nasłuch policji w Kłobucku i lublińcu i karetki pogotowia.

I chyba ta antena dipol jest trochę słaba.I jaka by naprawdę na moim terenie by była odpowiednia antena
    aktywny27
    Level 14  
    A jak w skanerze albrecht AE 86H ustawić 12,5 mhz