Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Carisma 2000rok GDI - oświetlenie nie działa prawidłowo

szpon79 23 Paź 2012 20:52 1941 4
  • #1 23 Paź 2012 20:52
    szpon79
    Poziom 10  

Witam
    Ktoś bardzo mądry założył moduł oświetlenia (do jazdy dziennej) wpinając się pod przełącznik świateł
    - skutek po włączeniu silnika nie ma możliwości włączenia świateł pozycyjnych , brak podświetlenia zegarów , brak kontroli świateł drogowych, brak buzera (przy otwartych drzwiach) brak pozycji tylnej lewej
    -odłączyłem chwasta lecz dalej brak pozycji tył lewy oraz brak podświetlenia zegarów i buzera

Obok zainstalowany jest alarm z centralnym zamkiem zamontowany bardzo niechlujnie zajmuje bardzo dużo miejsca i wszędzie się plącze dodatkowo podłączony pod oświetlenie oraz zestaw głośnomówiący który też bałagani w instalacji

Chodzi mi o wiadomości na temat rozwiązania problemu ze światłami -czy jest tam moduł sterowania oświetleniem skąd wziąć sygnał na podświetlenie zegarów i o buzer -gdzie on się znajduje (schemat)

Jeśli wszyscy będą w taki sposób naprawiać elektronikę w samochodach to roboty nigdy nie zabraknie

0 4
  • #3 23 Paź 2012 22:20
    andexp
    Poziom 18  

Ja na początek sprawdziłbym czy nie spalił się przez przypadek bezpiecznik od nie działających układów.

0
  • #4 23 Paź 2012 23:20
    szpon79
    Poziom 10  

rano sprawdze bezpieczniki jeszcze 5 raz i napięcia na włączniku - coś mi się wydaje że alarm tez podpięty jest pod oświetlenie znalazłem schemat w ESI i tam wychodzi że jest rozdzielone wszystko wiec włącznik miałby sens

najgorzej jest działać w ciągu dnia jak przeszkadzają klienci i telefony no ale taki juz tego urok

0
  • #5 24 Paź 2012 20:49
    szpon79
    Poziom 10  

temat zakończony

bezpieczniki w komorze silnika były przepalone są tam dwa od świateł pozycyjnych odpowiadają miedzy innymi za podświetlenie zegarów , buzer , regulacje intensywności podświetlenia deski, regulacje lusterek, i prawidłowego oświetlenia

sposób w jaki była przeprowadzona instalacja modułu świateł dziennych doprowadził do ich przepalenia (partanina amatora)

zainteresowanym dziękuję za pomoc

0
  Szukaj w 5mln produktów