Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Python - Python - Instalowanie bibliotek

karus04 23 Paź 2012 22:40 5229 7
  • #1 23 Paź 2012 22:40
    karus04
    Poziom 11  

Witam,

Zaczynam się uczyc pythona i mam problem z zainstalowaniem bibliotek do pracy z plikami excela. Ręce mi opadają bo nie wiem jak to zrobić. google nic nie mówią :(

biblioteki: xlutils-1.5.2
    pracuje na windowsie
    python 2.7
    używam eclipse + pydev

Proszę bardzo łopatologiczne wytłumaczenie procesu instalacji takiej biblioteki.

Dzięki

0 7
  • #3 24 Paź 2012 18:49
    karus04
    Poziom 11  

mi14chal napisał:
    Pierwszy link w Google: http://pypi.python.org/pypi/xlutils

No niestety nie. W linku który podesłałeś jest biblioteka pod Linuxa. Do Windowsa biblioteką jest zwykły .exe'c i instaluje się go po prostu jak każdy inny programik.

pzdr

0
  • #4 24 Paź 2012 19:51
    mi14chal
    Poziom 28  

Gdzie tam jest napisane że to dla Linux? Pobierasz plik potem rozpakowujesz i wpisujesz python setup.py install

1
  • #5 24 Paź 2012 20:12
    karus04
    Poziom 11  

Ma rozszerzenie .tar stąd wnioskuję ze jest to biblioteka linuxowa, niemniej ściągałem ją i próbowałem ją zainstalować tak jak opisujesz ale nie działało, wywalało syntax error. Do którego katalogu powinna być ona wypakowana ?

Obecnie poradziłem sobie w ten sposób że ściągnąłem xlutils-1.4.1.win32.exe i ją zainstalowałem. Nie obyło się bez problemu bo mam system 64 bitowy pod tym exe'ki nie działają ale jest na to obejście poprzez dodanie jednego wpisu w rejestrze. Mam nadzieje ze to będzie działać bezproblemowo.

ps. bardzo chciałbym wiedzeć co źle zrobiłem ze nie zadziałało "python setup.py install"

0
  • Pomocny post
    #6 24 Paź 2012 20:31
    mi14chal
    Poziom 28  

karus04 napisał:
    Do którego katalogu powinna być ona wypakowana ?

To nie istotne. Po prostu masz uruchomić instalkę tam gdzie rozpakowałeś.

karus04 napisał:
    ps. bardzo chciałbym wiedzeć co źle zrobiłem ze nie zadziałało "python setup.py install"

A z tym pytaniem to do wróżki. Bez loga się nie obejdzie.

0
  • #7 24 Paź 2012 21:05
    karus04
    Poziom 11  

OK. jednak setup.py install tez działa, zainstalowałem testowo bibliotekę xlwt i wygląda ze jest OK.

Teraz coś do .xml, zainstalowałem sobie bibliotekę elementtree, może być ? nie będę nic zaawansowanego robił z tymi xml'ami

Dzięki

1