Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak włączyć debugowanie USB w nie działającym dotyku- htc wildfire

24 Paź 2012 13:00 8841 8
  • Poziom 20  
    Tak jak w temacie. Telefon włącza się około 9 minut i nie mogę nic z nim zrobić bo nie działa dotyk. Dotyk podmieniałem. Chce wgrać od nowa oprogramowanie. Śladów zalania jako takich nie widać, nic nie jest zaśniedziałe, tylko białe paski na baterii i gnieździe minijack są różowe, czyli gdzieś ciecz musiała się dostać. Nie mam pomysłu jak włączyć debugowanie...
  • Poziom 31  
    Trackball też nie działa?
  • Poziom 20  
    Po włączeniu telefonu, jest od razu zablokowany wyświetlacz i nie mogę nic z nim zrobić. Jak naciskałem ten przycisk nic się nie działo.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    To nie jest usterka softowa. Najpierw wyjmij kamere (tylko ostrożnie, żeby nie uszkodzić gniazda) i sprawdź czy na kamerze i/lub w gnieździe nie ma zielonych śladów po korozji - bardzo często zwarcie na kamerze powoduje problem z działaniem dotyku. Następnie sprawdź czy bez włożonej kamery dalej występuje ten problem - jeśli nie to wymiana kamery pomoże. Jeśli tak to do przelutowania lub wymiany sterownik panelu dotykowego.
  • Poziom 20  
    Dziękuję za podpowiedź. Bliżej wieczora się tym zajmę. Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jak i czym wyjąć kamerkę?
  • Poziom 34  
    Ja używam cienkiej pensety. Najpierw trzeba zdjąć metalową osłonę kamery - po prostu podważyć ją od spodu z jednej strony, najwygodniej od góry płyty i zejdzie. Kamera trzyma się na 4 zaczepach, po 2 od góry i dołu. Musisz włożyć pensetę pomiędzy kamere i każdy zaczep, tylko ostrożnie i nic na siłe aby nie uszkodzić gniazda - patrz czy ścianka koszyka nie odgina się. Jak wszystkie zaczepy puszczą to kamera praktycznie sama wyjdzie.
  • Poziom 20  
    Nie wiedziałem, że to jest osłonka :) Dziękuję jeszcze raz. Bliżej wieczora dam znać co i jak :)

Dodano po 2 [godziny] 30 [minuty]:

Kamerka robi zwarcie. Bez niej telefon śmiga elegancko. Zauważyłem że są pęknięte dwie blaszki w gnieździe gdzie kamerka się znajduje, i po prostu wyleciały z gniazda. Chyba telefon zostanie bez kamerki :/ Na allegro nawet nie widziałem, żeby ktoś sprzedawał taką kamerkę.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    W razie czego tutaj dostaniesz nową kamerę.
  • Poziom 20  
    Dzięki za link ale nie opłaca się tego reperować jednak.