Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejniki - wymiana w starym CO gazowym-jakie?

Lesyeux 24 Paź 2012 13:29 1056 5
  • #1 24 Paź 2012 13:29
    Lesyeux
    Poziom 2  

Witam.
    Piszę pierwszy raz tutaj,zatem proszę o wyrozumiałość.

Chodzi o wymianę 2 grzejników w domu wolnostojącym,piętrowym,nieocieplonym,nieotynkowanym,marny dach,ogólnie zimno,wilgotno i nie fajnie.Syt. finansowa pozwala w chwili obecnej jedynie na zmianę 2 grzejników w starej instalavji Co na gaz-gdzie grzejniki są stare i przeróżne i ogólnie do niczego.
    Chcę pomóc w doborze tychże 2 grzejników do kuchni jeden i do pokoju,jednak ilość problemów i spapranych rzeczy co chwilę zbija mnie z tropu.
    W obu pomieszczeniach są po 2 ściany zewnatrzne,wysokośc to 2,40 cm!,pokój 24m2, a kuchnia 7,8 m2.Strary piec gazowy bez żadnych bajerów,ale po przegladzie przez fachowców okrślony jako bardzo dobry,co potwierdziły ich wydruki.
    W grę wchodzi podłączenie boczne kaloryferów, z jednej strony i z rozstawem kroćców 50 cm.Niby wszystko fajnie ,ale pojawia się problem w postaci wnęk pod parapetami ,które nie zaczynają się od podłogi ,a ponad 6 cm ponad nią.Czyli wnęka w pokoju ma długość 144,wysokość 67,5 cm i głębokość 13,5 cm.
    a wnęka w kuchni- długość 74(ale rury są tak poprowadzone,że zmieści się grzejnik najwyżej 60cm długości)wysokość 67,5 cm i głębokość 12 cm.
    Zasada by wieszać grzejniki ok 10 cm od parapetu tutaj nawet jakbym chciała to nie ma racji bytu-zostaje ok 4 cm.
    Większość grzejników ma grill i przy tak małej odległości od parapetu ich wydajnośc chyba byłaby ograniczona,mam rację?
    Zatem wpadłam na pomysł by rozejrzeć się za aluminiowymi,kóre nie mają grila tylko takie ''cosie'' skierowane na pokój przy górnej krawędzi grzejnika.
    Czy dobrze kombinuję,czy takie grzejniki mają tutaj sens?Bo szczerze się przyanm ,że aluminiowych nie miałam okazji w trakcie grzania ogladać.
    Czy możecie mi coś pradzić?Jak z tego wszystkiego sensownie wybrnąc?
    P.S:przypominam,że jest kasa tylko na wymiane 2 grzejników i tyle.

pozdrawiam

0 5
  • #2 24 Paź 2012 14:42
    kindlar
    Poziom 36  

Może wyrównać, zamaskować te wnęki styropianem do ociepleń o grubość odpowiedniej do wnęki. Potem obrobić i zaszpachlować, pomalować. Dobrać odpowiednie wieszaki tak aby mocować przez styropian do ściany i ewentualnie zamocowane wypoziomowane wieszaki, obrobić styropianem. Zmierzam do tego aby zlikwidować wnęki i poprawnie zamocować grzejniki, bez obawy że jeśli ktoś się oprze to wyrwie grzejnik ze ściany.
    To moja sugestia, ale ktoś może mieć inne. Poczekaj, wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

0
  • #3 24 Paź 2012 14:55
    Lesyeux
    Poziom 2  

Kindlar dzięki za podrzucenie pomysłu-jednak opcja ta odpada bo w kuchni nie było by miejsca na kaloryfer po zlikwidowaniu wnęki, a w pokoju rury są tak poprowadzone po ścianie,że nie da się tak niestety.Dodatkowo grzejniki wystawałyby poza parapet,a czy to dobrze to nie wiem :/ .

0
  • Pomocny post
    #4 24 Paź 2012 16:45
    William Bonawentura
    Poziom 31  

Proponuje zastanowić się nad sensem tej wymiany. Skoro stare grzejniki są brzydkie ale nie ciekną a pieniędzy macie mało to rozsądniej jest np . wymienić zimne okno

0
  • #5 25 Paź 2012 09:59
    Lesyeux
    Poziom 2  

Witam.
    Williamie okno w pokoju jest wymienione, w kuchni nie.
    Szczerze mówiąc wymiana okna nie zrobiła ogromnej różnicy oprócz tego,że jest ciszej i wiatr nie hula sobie gdy przykłada się rękę do okna,ale nie ma odczuwalnie wystarczająco zadowalających efektów cieplnych.
    Nie wiem na ile zasadna moze okazać się wymiana tych grzejników,ale skoro stare ledwo dają radę to może nowe polepszą troszkę sytuację chociaż w wypadku pokoju.
    Przyznam się szczerze,że mam coraz więcej wątpliwości i nie wiem czy nie skończy się pozostawieniem sprawy na przyszły rok. :/

0
  • #6 25 Paź 2012 22:04
    William Bonawentura
    Poziom 31  

Lesyeux napisał:
    Nie wiem na ile zasadna moze okazać się wymiana tych grzejników,ale skoro stare ledwo dają radę to może nowe polepszą troszkę sytuację chociaż w wypadku pokoju.

Grzejniki nijak nie wpływają na ekonomię grzania. Jeśli przy obecnych ciepła jest za mało to albo są za małe i trzeba je zwiększyć albo podnieść temperaturę obiegu. Tak czy inaczej spowoduje to zwiększenie zużycia ciepłą czyli większe rachunki za gaz. Zmniejszyć rachunki można tylko przez ocieplenie i zmiany w wentylacji.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo