Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zgrać konfigurację z Integra 24

ELEKTRONIK2 24 Paź 2012 14:43 4989 10
  • #1 24 Paź 2012 14:43
    ELEKTRONIK2
    Poziom 10  

Jak w temacie, mam pojęcie o elektronice ale nie bawiłem się alarmami Satela. Proszę tylko o rzeczowe odpowiedzi. Satel Integra 24 po uderzeniu pioruna pokazuje błąd: brak akumulatora, błędu nie da się usunąć (znaczy ciągle występuje). Akumulator jest, ma odpowiednie napięcie, podłączyłem inny akumulator i dalej to samo. Mam kabel, mam program DLOADX podłączyłem się do starej centralki tam sygnalizuje dalej ten sam błąd. Zamówiłem nową płytę główną Integra 24 ale wiadomo jest CZYSTA. Pytanie brzmi: czy da rady zgrać ustawienia ze starej płyty Integra 24 zapisać na dysku, podłączyć się do nowej płyty i je tam zapisać i po problemie? nie wiem jaka wersja firmware jest na starej płycie i jaka na nowej i czy muszą być takie same wersje żeby ewentualnie dało się zgrać ustawienia. Stara płyta i nowa różnią się złączem do połączenia kompa, stara ma 5pin nowa ma na RJ ale to pewnie nie ma znaczenia. Więc jeśli jest taka możliwość to proszę o precyzyjną odpowiedź czy da się zgrać tą konfiguracje i jak to zrobić?.

Dodatkowe informacje być może przydatne do udzieleni odpowiedzi: do płyty jest podłączony expander wejść Ca64, 8 czujników PiR, radiopowiadomienie Albatross S2, dwa manipulatory oraz zewnetrzna syrena z własnym zasilaniem. Z tego co podglądnąłem w programie są dwie strefy (parter i 1 piętro) a każda czujka nazwana jest nazwą pokoju: np SYPIALNA, SALON itd...

0 10
  • PLC Fatek
  • Pomocny post
    #2 24 Paź 2012 15:07
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Dloadx->Plik->Eksport

Wersja wsadu nie gra roli.

pozdr

0
  • PLC Fatek
  • #3 24 Paź 2012 15:27
    ELEKTRONIK2
    Poziom 10  

Jak zgrać to się domyślałem ale bardziej zależy mi na odpowiedzi czy to już wystarczy bo np: przy sterownikach PLC nie wystarczy mieć sam program, trzeba skonfigurować wejścia, wyjścia, skonfigurować komunikację między modułami itd... Skoro odpowiedź jest taka krótka to rozumie ze wszystko co napisałem się zgadza i że jak wyeksportuje to do kompa i potem zaimportuje do nowej płyty Satel będzie ona identyczna jak ta stara, mogę starą odłączyć, wpiąć nową i wszystko będzie hulało tak?.

0
  • Pomocny post
    #4 24 Paź 2012 20:30
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Tak to jest calkowita migracja.

0
  • #5 24 Paź 2012 21:13
    ELEKTRONIK2
    Poziom 10  

Dzięki za pomoc, w najbliższym czasie przeprowadzę operacje kopiowania i poinformuje o rezultatach oraz ewentualnych problemach.

0
  • #6 25 Paź 2012 07:57
    humek
    Poziom 32  

Wgraj do tej płyty nowoinstalowanej najnowszy soft -wsad.Potem dopiero zawartość oprogramowania.

0
  • #7 30 Paź 2012 10:15
    ELEKTRONIK2
    Poziom 10  

No i lipa Panowie. Tak jak myślałem sprawa nie będzie taka prosta że skopiuje sobie ze starej płyty konfigurację i zaimportuje do nowej, w praniu wyszło wiele problemów:

1. Zgrałem ze starej płyty konfigurację, zapisałem na dysku robiłem to w następujący sposób: PLIK/ export-import/exportuj plik/zapisz. Następnie podłączyłem nową płytę tak samo jak była podłączona stara. Uruchomiłem tryb serwisowy z kołków dałem: PLIK/ export-import/importuj i wskazałem ten plik który wcześniej wyeksportowałem. DLOADX od razu wykrywa że jest nowy zbiór danych i chce zapisać go na dysku (pozwalam mu na to) program zaczyna zapisywać ustawienia do centralki. Wchodzę następnie do menu DANE/STRUKTURA i SPRZĘT i widzę że jednak nie nastąpiła migracja ustawień tak jak koledzy pisali. Wcześniej miałem PARTYCJA 1 a na niej dwie strefy: DÓŁ i GÓRA teraz jest PARTYCJA 1 i STREFA 1 (nie nazywa się Góra) nie ma w ogóle STREFY 2 (która nazywała się u mnie DÓŁ). Nie wykryło EXPANDERA wejść CA64. Hasło które wcześniej używałem na manipulatorze jako użytkownika nie działa, działa tylko hasło serwisowe te domyślne 12345, w manipulatorze sprawdziłem i nie przekopiowało również IDENTYFIKATORA INTEGRA, DLOADX ani GUARDX jakie miałem wcześniej, wszystkie identyfikatory są takie jak są domyślnie. Jedyne co się skopiowało to konfiguracja WYJŚĆ wraz z opisami. Musiałem z powrotem założyć starą płytę główną bo nie dał bym rady skonfigurować nowej płyty od nowa bo nie ja zakładałem ten alarm a wiadomo jak się konfiguruje coś czego się samemu nie podłączyło. Dodam że na starej płycie jest wersja firmware 1.04 a na nowej jest 1.11. Panowie proszę o radę jak skopiować na nową płytę ustawienia ze starej tak, aby po podłączeniu jej wszystko działało tak jak na starej.

2. Druga sprawa taka że podłączam się pod tą starą płytę programem DLOADX, połączył się i po chwili pojawia się komunikat że identyfikatory DLOADX oraz GUARDX są takie same a nie mogą być takie same i dlatego komunikacja nie może być kontynuowana w tym momencie program się rozłącza. W programie ani płycie przez ten tydzień nic nie ruszałem, sprawdziłem identyfikatory DLOADX oraz GUARDX są różne. Ktoś mi powie dlaczego pojawia się ten komunikat? tydzień temu się podłączałem i nie było problemu. Zadzwoniłem do SATELA i Pan mi mówi: proszę zainstalować najnowszy DLOADX oraz najnowsze firmware do tej starej płyty i nie będzie tego problemu. Pytanie brzmi dlaczego taki problem się pojawił skoro tydzień temu go nie miałem a nic przez ten czas nie robiłem oraz czy jak do starej płyty głównej zainstaluje nowsze firmware to czy nie utracę starej konfiguracji bo nie ja konfigurowałem ten alarm, jak utracę konfiguracje to kaplica, będę musiał konfigurować tą centralkę od podstaw.

3. Zapisałem kilka kopi na dysku jedne mają rozszerzenie XCX a drugie DCX czym się one różnią?. Czy oby dwa formaty są prawidłowymi formatami kopi zapasowej konfiguracji czy może któryś sie nie nadaje a ja coś źle zapisałem?

0
  • #8 30 Paź 2012 18:21
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Eksportuj wszystkie

0
  • Pomocny post
    #9 30 Paź 2012 22:24
    alster1
    Poziom 26  

W pierwszej kolejności przeczytaj instrukcję do centrali. W nowej płycie najpierw przeprowadź identyfikację, a dopiero później wgrywaj program.
    Pliki .XTX są plikami prawidłowo wyeksportowanymi z programu, natomiast pliki .DCX są plikami żywcem skopiowanymi z folderu "dane"
    Jeżeli możesz w komputerze otworzyć konfigurację starej płyty to porównaj identyfikatory Integra i DloadX z identyfikatorami zapisanymi w centrali - do połączenia muszą być identyczne.

0
  • #10 31 Paź 2012 11:11
    ELEKTRONIK2
    Poziom 10  

Instrukcje Integry czytałem ale przeczytałem dodatkowo instrukcje expandera i chyba zlokalizowałem problem: w instrukcji jest napisane że 8 switch expandera ma być ustawiony w pozycji OFF dla firmware do wersji 1.04 włącznie a dla wyższych ma byc ustawiony w pozycji ON. Stara miała wersje oprogramowania 1.04 a nowa ma 1.11. Sprawdzę i zobaczę.

0
  • #11 22 Lis 2012 16:12
    ELEKTRONIK2
    Poziom 10  

Temat rozwiązany, należało przestawić pstryczek na expanderze to raz. Dla potomnych: żeby zapisać konfigurację na dysku dajecie EXPORT w programie DLOADX a nie IMPORT to jasne ale nie dla każdego-ja akurat wiedziałem. Potem po podłączeniu nowej płyty i podłączeniu kompa on zaczyna PORÓWNYWAĆ ZAWARTOŚĆ KOMPA I PŁYTY i tutaj UWAGA: jak skończy wyskoczy wam okienko z dwiema kolumnami w którym są wyszczególnione różnice i tutaj UWAGA! nie pozwólcie mu tego zaktualizować musicie ręcznie myszką mu odznaczyć w tym okienku że chcecie żeby zapisał wam konfigurację taka jak macie na kompie bo domyślnie on aktualizuje w ten sposób że zamiast zgrać to co macie otwarte do płyty (czyli tak jak ja chciałem) zgra wam konfigurację z podłączonej płyty głównej do programu (zaznaczacie myszką z CTR-lem wszystkie elementy w kolumnie w której się znajdują składniki w programie i dajecie żeby zaktualizował tak jak w programie). Po wgraniu oprogramowania należy zidentyfikować na nowo expandery i manipulatory (jest taka funkcja w menu). Hasła użytkownika i administratora się nie zgrywają, musiałem wprowadzić na nowo. Temat zakończony.

2