Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapytanie - automatyczny przełącznik scart

kocilla 24 Paź 2012 16:32 1596 4
 • #1 24 Paź 2012 16:32
  kocilla
  Poziom 8  

  Witam. Sprawa wygląda tak: mój ojciec (na parterze) ma w swoim tv jedno wyjście scart, które jest już zajęte (z mojego dekodera C+ na piętrze poprowadziłem mu kabelkiem sygnał, żeby mógł u siebie oglądać mecze). Ponieważ niedługo zajdzie potrzeba dokupienia dekodera dvb-t, zaczynamy się rozglądać za jakimś rozwiązaniem (bo ojciec nie zamierza kupować nowego tv). wiem, że na rynku pełno jest przeróżnych rozgałęziaczy scart i niektóre dają możliwość ręcznego przełączenia sygnału. Ale to jest kłopotliwe, bo trzeba wstawać i podchodzić do tego ustrojstwa i schylać się, a ojciec już młodzieniaszkiem nie jest.

  Dlatego chciałbym wiedzieć, jak to wygląda w przypadku automatycznych przełączników scart (np. Bandridge SVB7733). Czytałem coś, że przełączanie sygnału odbywa się przez podanie napięcia na którejś nóżce wtyczki (bodajże 8) czy jakoś tak. Ale czy można tym jakoś sterować? Tzn. czy można wybrać który sygnał będzie aktualnie podawany na telewizor? I jak taki przełącznik się zachowuje, kiedy wykrywa sygnały z OBU ŹRÓDEŁ? - a tak będzie, oba dekodery, zarówno cyfra+ jak i dvb-t będą często włączone w tym samym czasie, bo ojciec zwykle przełącza na kanały Tv jeśli mecz go znudzi (albo w przerwie).

  Może ktoś spotkał się już z taką sytuacją i wie, jak to wygląda? A może jedynym wyjściem jest poszukanie jakiegoś taniego tv z 2 wejściami scart?
  Dziękuję z góry za wszelkie info.

  0 4
 • #2 24 Paź 2012 17:30
  oj
  Poziom 42  

  Ma wejście SCART a czy nie ma dodatkowo TV wejścia RCA (VIDEO).

  Wtedy SCART - C+, RCA - DVB-T


  Banderie SVB7733 - za taką cenę można samemu sobie takie coś zrobić; 0 informacji o tym produkcie

  0
 • #3 25 Paź 2012 10:10
  kocilla
  Poziom 8  

  oj napisał:
  Ma wejście SCART a czy nie ma dodatkowo TV wejścia RCA (VIDEO).

  Wtedy SCART - C+, RCA - DVB-T


  Fakt, TV ma z przodu wejście RCA, więc teoretycznie to mogłoby zadziałać. Tylko jedna kwestia - ten TV ma tylko dwa tryby: normalny TV (sygnał z anteny) i AV (sygnał z dekodera). Jak to będzie wyglądać po podłączeniu dekodera dvb-t? Czy kanały naziemnej będzie można oglądać jak do tej pory, czy trzeba będzie przełączać na AV? Bo tam jest już sygnał z dekodera C+, więc by się nakładały.

  Ale wracając do automatycznych przełączników (Bandridge podałem tylko jako przykład, jest za drogi by o nim poważnie myśleć), to nadal ciekawi mnie czy takim urządzeniem można jakoś "sterować"

  0
 • #4 25 Paź 2012 16:07
  egon42
  Poziom 37  

  kocilla napisał:
  Jak to będzie wyglądać po podłączeniu dekodera dvb-t? Czy kanały naziemnej będzie można oglądać jak do tej pory, czy trzeba będzie przełączać na AV? Bo tam jest już sygnał z dekodera C+, więc by się nakładały.
  Aby na to odpowiedzieć trzeba znać model tv a nie widzę aby go kolega podał. Jeżeli tv ma tylko 1 av to przy podłączeniu z tyłu pod euro sygnału C+ i z przodu tunera dvb-t sygnały mogą się nakładać czasami z po włączeniu z przodu wtyków rca tv odłącza z tyłu euro. Nie było by problemu jeżeli wybierało by się np. AV1 AV2 itd.

  0
 • #5 25 Paź 2012 23:44
  kocilla
  Poziom 8  

  TV to jakiś starszy model Panasonica, ma już z 8 lat albo i więcej. I ma tylko jeden tryb AV, czyli pewnie będzie jak kolega napisał. No nic, chyba przejście na cyfrową naziemną nie odbędzie się w tym przypadku całkiem bezboleśnie...

  0