Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner JVC-brak wejścia AUX in

setsu 24 Paź 2012 16:45 2811 15
  • #1 24 Paź 2012 16:45
    setsu
    Poziom 10  

Witam.Mam mały problem, który wygląda tak...Pospieszyłem się z zakupem amplitunera kina domowego 5.1 jest to amplituner JVC RX5042S z jednej strony nadarzyła mi się okazja bo amplituner jak na swoje lata użytkowania około 5-6 jest w stanie technicznym idealnym w wizualnym też jest zadbany nawet pilot bardzo dobrze się trzyma a kupiłem go za 200 zł plus przesyłka i ma taki w miarę nowoczesny wygląd ale nie dopatrzyłem się tego ,że nie ma w nim wejścia aux in.Problem mój to jak go teraz podłączyć do komputera?Filmy oglądam z komputera, czasem jeśli coś ciekawego się trafi w telewizji to też obejrzę ale zależy mi głównie na tym żeby słuchać muzyki z komputera.Od razu zaznaczam ,że nie chce żeby mi grało w systemie kina domowego tylko w stereo.Nie wiem, w które wejście mam teraz podłączyć swój przewód mam 1x jack 3.5mm 2x RCA.Wcześniej miałem wieże i był aux teraz nie ma w ampli. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie mogę to podłączyć?Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

0 15
  • #2 24 Paź 2012 17:54
    marekhab
    Poziom 31  

Podłącz pod dowolne wolne wejście, możesz też wykorzystać wejście cyfrowe.
    Masz 5 zwykłych wejść i dwa cyfrowe a Ty nie masz gdzie podpiąć kompa?

Amplituner JVC-brak wejścia AUX in

0
  • #3 24 Paź 2012 18:45
    setsu
    Poziom 10  

Tyle że te wejścia są od siebie różne elektrycznie nie?np. pod phono nie podepniesz komputera przez te wejscia jack rca bo ten phono jest inny elektrycznie od np.aux wejście wejściu nie równe

0
  • #4 24 Paź 2012 19:16
    marekhab
    Poziom 31  

Ja mam komputer podpięty do starego kina domowego, nawet nie zwracam uwagi pod jakie wejście jest podpięty, i działa już tak od czterech lat i nic się nie dzieje, pod phono nie podpinaj bo to wejście jest bardzo czułe (dodatkowy przedwzmacniacz).

0
  • #5 24 Paź 2012 19:40
    setsu
    Poziom 10  

No właśnie phono jest bardzo cxzułym wejściem a inne?cd na przykład elektrycznie takie same jak aux?bo jeszcze ten kabel coaxial mi pozostaje ale nie mam pojęcia jak on wygląda ani gdzie to sie wpina.

0
  • #6 25 Paź 2012 08:22
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Te 2 porty po lewej są elektryczny i optyczny do audio 5,1. Wszystkie porty weśjeciowe stereo poza PHONO są takie same jak AUX. PHONO jest bardziej czułe bo jest pod gramofon i tyle.
    Teraz już wiesz że wystarczy stereo np pod CD lub inny wolny.
    Coax to ten pomarańczowy i jest to kabelek elektryczny wpinany do wyjścia coax np DVD lub innego sprzętu z 5.1 na wyjściu.

0
  • #7 25 Paź 2012 12:12
    setsu
    Poziom 10  

No to teraz już wiem.A tym przewodem coax moge na przykład połączyć komputer i amplituner?Tylko że chciał bym to zrobić tak że wepne jacka z tyłu komputera w te zielone gniazdo a drugi koniec przewodu zakończony jednym chinchem wepne w to właśnie wejście amplitunera coax.Zadziała mi coś takiego?

0
  • #8 25 Paź 2012 12:26
    stolarek_1988
    Poziom 20  

A masz wyjście cyfrowe dźwięku w kompie? Jeśli nie - to znaczy że nie zadziała. Zazwyczaj Coax jest wyprowadzony jako złącze RCA, więc tym bardziej nie sądzę.

0
  • #9 25 Paź 2012 12:45
    setsu
    Poziom 10  

No właśnie dużo czytam na ten temat i tak nie bardzo wiem o co chodzi z tym cyfrowym, i analogowym wyjściem.No w karcie graficznej mam różne wyjścia między innymi 5 tych kolorowych zielony pomarańczowy niebieski itd.które są pod minijacka i mam ten co podświetlony jest na czerwono taki jak by kwadratowy i w niego jest włożona zawleczka i jeden HDMI.Nic więcej tam nie ma na graficznej i teraz pytanie które mogą być analogowe a które cyfrowe.Kable spdif coax widziałem że są zakończone z jednej strony minijackiem a z drugiej rca tylko pytanie czy po włożeniu minijacka w tył kompa zielonego gniazda i w wejście coax w amplitunerze to zadziała...

0
  • #10 25 Paź 2012 13:18
    stolarek_1988
    Poziom 20  

A co ma Twoja grafika do dźwięku?
    Nie kombunuj. Na razie podłącz jak należy i pokaż zdjęcia tyłu komputera - czytelne.

0
  • #11 25 Paź 2012 17:26
    setsu
    Poziom 10  

No racja sorry to był błąd tak jakoś pisałem o karcie dźwiękowej a myślałem o graficznej mój błąd.Zamiast tam gdzie pisałem graficzna miało być dźwiękowa.Ale w sumie zrobie to tak że podłącze przewodem 1x minijack 2x RCA kupie taki lepszy na allegro widziałem 3 metry za 50 zł podwójnie ekranowany przewód z pozłacanymi końcówkami bo do tych zwykłych przewodów już nie jestem przekonany bo kupiłem taki 3 metrowy kiedyś podłączyłem a potem odłączałem i odszedł mi wtyk RCA od przewodu także teraz wole zainwestować w cos lepszego ale do rzeczy i podłącze to do zielonego wyjścia karty dźwiękowej i pod CD in w amplitunerze i sprawa załatwiona.Bo i tak nie potrzebuje żeby mi grało w systemie kina domowego tylko w stereo.To będzie najlepsze rozwiązanie.Chodziło mi głównie o tego AUX-a bo w wieży go miałem a tu nie mam w ampli ale jak piszecie że wszystkie te wtyki są takie same jak AUX to nie ma problemu.

Dodano po 3 [godziny] 50 [minuty]:

Teraz mam za to inny problem.Podłączyłem go teraz do komputera i wszystko ok gra mam podłączone głośniki na razie centralny i dwa surroundy ale pewnymi momentami jest takie jak by załamanie przycisza mi się głośnik centralny i za chwile znowu gra z tą głośnością na którą ustawiony jest amplituner.Ktoś wie co to może być?Czego to jest przyczyną?Pewnie coś z ampli nie tak?Poza tym wogóle max ustawienie głośności to 50 a na 20 gra z tą samą mocą co mój ampli stereo ustawiony w skali 7 od 1 do 30.Nie dość że tak cicho gra to jeszcze chyba kanał mu się psuje. Zaczynam żałować że go kupiłem.

0
  • #12 26 Paź 2012 09:44
    stolarek_1988
    Poziom 20  

1) Wykonałes niepoprawne połączenie
    2) Podłącz najpierw sygnał stereo i sprawdź działanie w trybie stereo - tylko 2 kolumny z przodu
    3) System surround (nie wiem w jakim trybie pracy masz ustawione JVC) przy wejsciowym sygnale stereo działa tylko dzięki procesorowi dźwięku. Jesli sygnał stereo zostaje zaburzony to masz takie objawy.
    4) nie spodziewaj się że ze stereo zrobi Ci się wypaśne 5.1
    5) jesli chcesz mieć 5.1 podłącz DVD do ampa i włącz film ze ścieżką DD 5.1

0
  • #13 26 Paź 2012 11:45
    setsu
    Poziom 10  

Zrobiłem jak mówiłeś teraz wszystko działa.Wypaśnego 5.1 nawet nie oczekuje dołaczyłeś do rozmowy później i pewnie nie zauważyłeś jak wyżej pisałem że nie potrzebuje systemu kina domowego tylko żeby w stereo mi grało ma to być sprzęt do słuchania muzyki na co dzień i jak impreza jest to żeby było na czym puścić jakąś muzyke a film moge obejrzeć w stereo nie jestem kinomaniakiem także nie potrzebuje niewiadomo jakich doznań przy oglądaniu filmu za to potrzebuje mocy bardzo dużej mocy przy puszczaniu muzyki dlatego musi to być 5 głośników.Pozostaje mi jeszcze wyregulować tylko equalizer bo troche wysokie tony jak by są za mało słyszalne troche i sprzęt będzie gitara.

0
  • #14 26 Paź 2012 11:59
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Ale do muzyki używa się 2 głosników!!!
    Surround to głośniki efektowe....

0
  • #15 26 Paź 2012 12:26
    setsu
    Poziom 10  

Wiem ze surroundy są efektowe ale im więcej głośników to z każdej strony ci bije po uszach muzyka i tak ma być a nie tam 2 marne głośniki po bokach amplitunera poza tym ustaw sobie powiedzmy volume na poziom 10 w skali 30 daje taki przykład 10 a można do 30 ustawić i sprawdź głośność tej 10 na dwóch głośnikach a sprawdź potem na 5 głośnikach nie wiem może to jest tylko takie wrażenie ale to wrażenie jest że z tymi pięcioma głośnikami gra głośniej niż z dwoma i o to chodzi właśnie.

0
  • #16 27 Paź 2012 17:11
    setsu
    Poziom 10  

dobra widze ze juz nikt nie chce pisac to temat do zamkniecia

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo