Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative Inspire P5800 - Wyjście na słuchawki przy pilocie, bardzo słaby dźwięk

24 Paź 2012 21:06 2547 8
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam problem związany z wyjściem na słuchawki przy pilocie pilocie w głośnikach Creative Inspire P5800. Mianowicie, przy podłączeniu słuchawek jest bardzo słaby dźwięk, a nawet można powiedzieć, że go nie ma. W pilocie głośność muszę dać na maximum, aby cokolwiek usłyszeć w słuchawkach. W słuchawkach słychać minimalnie dźwięk, ale jest on urozmaicony lekkimi szumami. Czy ktoś wie, co się może dziać?
  • Poziom 19  
    Spróbuj wyczyścić gniazdo Jacka, jeśli to nie pomoże, będziemy dalej radzić.
  • Poziom 2  
    Samo przeczyszczenie nic nie dało, jednak muszę dodać, że przy poruszaniu kablem od słuchawek w miejscu wyjścia, dźwięk może być albo słaby lub w ogóle może go nie być. Ruszę jest, ruszę nie ma.
  • Poziom 19  
    Może masz zwarcie między kanałami, dość częsta przypadłość. To samo jest w słuchawkach, jak zewrze jeden z kanałów z drugim.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Interesuje mnie czy problem opisany w powyższym poście, został rozwiązany. W moich głośnikach Creative Inspire P5800 mam podobne objawy. Podłączone słuchawki do gniazda słuchawkowego w pilocie od zestawu, generują bardzo słabo słyszalny dźwięk, przy maksymalnym nastawach regulacji głośności w pilocie. Odłączyłem przewód łączący subwoofer z pilotem i sprawdziłem czy w wiązce przewodów nie ma zwarcia lub przerwy, sprawdzałem multimetrem każdą żyłę osobno, wszytko jest ok. Gniazdo słuchawkowe również działa prawidłowo, płytka w pilocie też jest sprawna. Przy poruszaniu przewodem nie słychać żadnej różnicy w pracy. Podejrzewam że jest uszkodzony układ we wnętrzu subwoofera.
    Będę wdzięczny za rzeczową odpowiedź.

Moderowany przez Grzegorz Markowski:

Proszę nie wykorzystywać cudzych wątków do własnych celów.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• Poziom 9  
    Podłącz te słuchawki do np. komputera, jeśli problem będzie nadal występował to wina słuchawek a raczej ich okablowania. Jeśli posiadasz miernik z czujnikiem zamknięcia obwodu to będzie prościej jeśli nie to zbuduj taki czujnik według schematu:

Creative Inspire P5800 - Wyjście na słuchawki przy pilocie, bardzo słaby dźwięk

Jeśli żarówka się zaświeci to masz zwarcie czyli jeśli chcesz je uratować to zlokalizuj to miejsce. Nie jest to proste. Jeśli to tanie słuchawki to nie ma się co męczyć.

I będziemy radzić dalej :>

Pozdro
    Look99
  • Poziom 2  
    Faktycznie, zapomniałem dodać że słuchawki są 100 % sprawne sprawdzone na innych urządzeniach. Mam też multimetr z czujnikiem zamknięcia, sprawdziłem nim wiązkę przewodów pilota głośników, oraz gniazdo słuchawek w pilocie. Obstawiam że uszkodzony jest układ regulacji głośności lub układ wzmacniania sygnału zabudowany w subwooferze.
  • Poziom 9  
    Wina może tkwić w pilocie, temat był już poruszany na forum.
    Rozbierz go i dokładnie oglądnij potem zdaj relacje ;)
  • Poziom 2  
    look99 napisał:
    Wina może tkwić w pilocie, temat był już poruszany na forum.
    Rozbierz go i dokładnie oglądnij potem zdaj relacje ;)

Luz, w pierwszym poście już zdążyłem wspomnieć że pilot jest ok ;)