Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AP Cisco Aironet 1142 - połączenie z Ubiquiti Loco M5

24 Paź 2012 21:49 1122 7
  • Moderator - Sieci, Internet
    Mam problem z połączeniem bezprzewodowym access pointa Cisco Aironet 1142, sieć musi być ukryta (wymogi korporacyjne) a Ubiquiti Loco M5, skonfigurowanym w trybie Station (kamery IP). Sieć zabezpieczona hasłem WPA2 bez filtrowania adresów fizycznych. Próbowałem konfiguracji Lock to AP, problem znika przy widoczności sieci z access pointa. Testowałem połączenia, z pozytywnym skutkiem, na innych urządzeniach tp-link i airlive. Problem z dogadaniem występuje tylko na Ubiquiti. Może ktoś ma pomysł na rozwiązanie problemu, czytałem gdzieś na forum o zmianie firmware-a.
  • Poziom 43  
    Ustawienie AirMax ma znaczenie tylko w trybie AP, w Station się dostosowuje.

Na upartego do Loco możesz OpenWRT wgrać, jaki soft tam masz?
    piterus99 napisał:
    Na upartego do Loco możesz OpenWRT wgrać, jaki soft tam masz?

Właśnie jeszcze nic nie próbowałem, jest oryginalny producenta. Co polecasz dokładnie?
  • Poziom 43  
    Ale która wersja? Z 5.5.2 coś nie bardzo mi się współpracuje, 5.5 jest najbardziej ok.
    Muszę to sprawdzić, nie mam sprzętu przy sobie.
    Pobrałem oprogramowanie dd-wrt (ubnt_loco5-firmware.bin), sprawdzę jak to działa prawdopodobnie w piątek.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Loco5 to nie LocoM5
    Sprawdziłem na DD-WRT, wgranym na Ubiquiti, łączy się teraz poprawnie. Niestety problemem jest wersja Trial (24 godzinna) dla tego urządzenia - trzeba wykupić licencję.
    Dzięki Piotrek, pozdrawiam.