Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Mastercook ZWE-1445X - Po kilku minutach pracy zatrzymuje się

24 Paź 2012 22:14 6939 6
  • Poziom 10  
    Mam taki problem z tą zmywarką na wszystkich programach. Objawy są takie, że
    zmywarka nabiera wodę, włącza się pompa myjąca i po kilku minutach kończy pracę dając sygnał, że jest jakaś awaria i wypuszcza wodę. Sprawdziłem grzałkę - jest dobra ma ponad 30 omów. Zauważyłem, że chociaż hydrostat się przełącza i po chwili uruchamia się pompa myjąca, to zawór wodny główny dalej jest pod napięciem puszczając wodę i tak aż do wyłączenia się zmywarki.
    Proszę o jakąś podpowiedź, co może być uszkodzone. Może ktoś z kolegów ma do tej zmywarki serwisówkę lub schemat.
  • Poziom 10  
    Witam !
    Koledzy, Panowie, czy nikt z was nie podejmie tematu. Widzę, że wiele osób przeczytało post, ale żadnej podpowiedzi nie ma. Proszę o pomoc, bo żona się
    niecierpliwi. :cry:
  • Poziom 29  
    Witam.
    Może triak załączający elektrozawór ma zwarcie ?
  • Poziom 10  
    Myślę, że chyba nie, bo po włączeniu programu, zawór jest zamknięty, zmywarka wypuszcza najpierw starą wodę, a następnie załącza elektrozawór, ale go już nie wyłącza. Przydałby się schemat.
  • Specjalista AGD
    Ile jest wody w wannie w chwili wyłączenia się zmywarki?
  • Poziom 10  
    Wody, przed wyłączeniem, jest dobry poziom, tak odpowiadam, bo to sprawdziłem.
    W tej zmywarce jest drugi hydrostat, przelewowy. Właśnie, gdy on zadziała, zmywarka wypuszcza wodę, ale w moim przypadku zdejmując z niego rurkę i tak zmywarka się resetuje. Nie wiem, czy jest w niej jeszcze jakieś dodatkowe zabezpieczenie, reagujące na jakąś nieprawidłowość działania. Z instrukcji obsługi nie wynika, że ma ona jakieś kody błędów. Dodam, że gdy się ztrzymuje, szybko mruga kontrolka ustawionego programu i słychać sygnał dźwiękowy.
    Proszę o dalsze sugestje, ale myślę, że bez instrukcji serwisowej, tu nie poradzi.
  • Poziom 10  
    Witam !!!
    Koledzy, a może i koleżanki, jeśli nie instrukcja serwisowa, to może przynajmniej schemat, to już może poradzę sobie. Myślę, że może programator / sterownik /
    się uszkodził, ale nie mam pewności. Proszę o podpowiedź!!!