Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat b5 nie dziła centralny zamek, wlew paliwa i regulacja lusterek

gregory007gr 24 Oct 2012 22:18 12849 8
    gregory007gr
    Level 10  
    Witam. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc???

Passat B5 nie dziła centralny zamek, wlew paliwa i regulacja lusterek.
    Moduł komfortu suchy, dywanik suchy, bezpieczniki całe, podłączyłem vaga i nie ma błedów tylko po wciśnięciu guzika od zamyka nia i otwierania zamka od srodka pojawiają się błedy wszystkich drzwi. Dorzucam filmik.

Passat B5 1.9 TDI KOMBI (było 131KM jest 192KM I 425Nm) ;-)

[film=450.370]
    https://filmy.elektroda.pl/13_1351109827.flv[/film]
    Szybki Elektron
    Level 25  
    Witam. Może to nie będzie odpowiedź, a jedynie wskazówka. Walczę z takim samym objawem, a jest on powtarzalny. Wlew paliwa zasilany jest z bezpiecznika 38. Z tego bezpiecznika korzystają też inne obwody które opisujesz (choć nie tylko z tego). Za bezpiecznikiem odchodzi jeden gruby przewód, czerwono-pomarańczowy i prowadzi gdzieś pod maskę lub do komory silnika (?). Musi gdzieś być rozgałęzienie na wszystkie powyższe obwody, lecz nie mogę znaleźć schematu okablowania i nie wiem gdzie się ono znajduje. Zapewne tam połączenie jest wadliwe. U mnie, podobnie jak u niejednego użytkownika, prąd czasem zanika i pojawia się, choć za bezpiecznikiem jest stale. Może ktoś z Kolegów bardziej pomoże... Pozdrawiam.
    Szybki Elektron
    Level 25  
    W module i okolicach jest idealnie sucho. Dziś znalazłem na kolejnym mało czytelnym schemacie, że przewód za bezpiecznikiem 38 prowadzi do 10-ciopinowego konektora. Gdzie on jest umiejscowiony?
    Szybki Elektron
    Level 25  
    Kolejny raz otworzyłem dywanik. Pozorna "suchość" dywanika, o której poprzednio pisałem, a jednak... Na progu, w zakamarkach, były małe krople rosy. Lutowane połączenie przewodów koło progu kierowcy skorodowało. Po wysuszeniu i naprawie ruszyły niezawodnie zamki drzwi i wlewu paliwa. Stałe napięcie + na cynie, choćby w lekkim zawilgoceniu, musiało się tak skończyć. Ciekawe, czy wilgoć bierze się ze skraplania zimą na zimnej podłodze, czy woda dostaje się np. przez szczeliny pedałów? Wyjaśnienie nastąpiłoby po sprawdzeniu dywanika pasażera. Bardzo dziękuję Kolegom za trafne podpowiedzi!
    vis
    Level 11  
    gregory007gr wrote:
    Witam. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc???

Passat B5 nie dziła centralny zamek, wlew paliwa i regulacja lusterek.
    Moduł komfortu suchy, dywanik suchy, bezpieczniki całe...

Temat stary, ale może komuś się przyda:ialem identycznie jak kolega opisuje. Przyczyną niesprawności okazał się być zaśniedziały bezpiecznik nr.38.