Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

INDESIT/WIE107PL - Odgłos "terkotania" z pralki

sbagrowski 24 Paź 2012 22:20 2193 5
  • #1 24 Paź 2012 22:20
    sbagrowski
    Poziom 9  

Witajcie, od jakiegoś czasu nasza 8-letnia pralka zaczęła wydawać odgłosy przypominające terkotanie. Pasek zdejmowałem, zakręciłem bębnem i niepokojących odgłosów nie było słychać.
    Ogólnie oprócz nadpalonego konektora od grzałki nie mieliśmy z nią nigdy żadnych problemów. Dodatkowo, w wakacje zrobiłem jej generalne czyszczenie, węże, rury, pompka, itp. a ona tak się odwdzięcza :)

Mam nadzieję że na filmiku wszystko dokładnie słychać
    http://www.youtube.com/watch?v=sjcxJQrNCBg&feature=youtu.be

Jeśli ktoś miał podobny przypadek prosiłbym o podpowiedź gdzie szukać usterki.

Dane z tabliczki :
    WIE107 PL
    COD 30547
    s/n 403011094 91305470000

0 5
  • #3 27 Paź 2012 14:27
    armus
    Poziom 11  

sbagrowski napisał:
    Witajcie, od jakiegoś czasu nasza 8-letnia pralka zaczęła wydawać odgłosy przypominające terkotanie. Pasek zdejmowałem, zakręciłem bębnem i niepokojących odgłosów nie było słychać...

Podeprę się swoim przykładem. Skoro kręciłeś bębnem i nic niepokojącego nie było słychać, to może przyczyną (tak jak u mnie) będzie/będą całkiem zużyte szczotki w silniku. Po prostu sprężyna tarła po komutatorze. Czy Twoja pralka nie "zawiesza się", a po obróceniu ręką koła pasowego działa poprawnie? Zanaczam że nie znam Twojego sprzętu, a dla porównanie moja pralka to Siemens Siwamat.
    P.S. nie oglądałem filmiku na YT bo w pracy zablokowany mam dostęp :-)

0
  • Pomocny post
    #4 28 Paź 2012 13:43
    wioletta92
    Poziom 18  

Ewidentnie pasek do wymiany

0
  • #5 28 Paź 2012 15:36
    sbagrowski
    Poziom 9  

Może faktycznie coś jest na rzeczy z paskiem, po poście wioletty92 zdjąłem go żeby spisać oznaczenia. Założyłem go ponownie, żona włączyła pranie, no i kilkanaście minut pralka pracuje i jak na razie jest błoga cisza. Ale raczej to przypadek bo w ciągu ostatniego miesiąca zdejmowałem go kilka razy.

0
  • #6 23 Sty 2013 19:28
    sbagrowski
    Poziom 9  

Minęło prawie 3 miesiące i cały czas jest cisza, wygląda na to że to faktycznie był pasek. Można zamykać.

0