Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dell latitude D830 - zatrzymanie systemu bez BSOD

24 Paź 2012 22:36 1287 6
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam problem:
    Wymieniłem pastę na procesorze i grafice. Po złożeniu komputera zawiesza mi się w nieoczekiwanych momentach bez BSOD.
    Czasami jest tak, że obraz się wyświetla, ale cały laptop nie reaguje. Czasem znika obraz na ekranie, ale matryca dalej jest podświetlona - bez reakcji. A gdy przytrzymam wyłącznik, komputer wyłącza się.
    Czy wiecie co może być tego przyczyną?
    Dziękuję za pomoc!
    fyszek
  • Poziom 43  
    Jakie są temperatury?
  • Spec od komputerów
    Czy przed konserwacją układu chłodzenia był ten sam problem?
  • Poziom 9  
    Wklejam skrin z temperaturami przy włączonej przeglądarce:
    dell latitude D830 - zatrzymanie systemu bez BSOD

Przed nałożeniem pasty ten problem nie występował. Nałożyłem ją, bo temperatura przy normalnym użytkowaniu komputera zaczęła dochodzić do 94st. na procesorze.
  • Poziom 9  
    Dodatkowo jeszcze powiem, że jak naciskam na klawiaturę mocniej to mi się komputer zatrzymuje tak jak przy tych nieoczekiwanych zatrzymaniach bez mojego udziału!
    Czasem jak mi się komputer zatrzymuje to widzę przez sekundę zielony jasny ekran.
    BSOD raz był, ale nie ma zapisu pod katalogiem minidump.
    Typuję 3 rzeczy: kartę grafiki, płytę główną lub procesor...
  • Poziom 18  
    A może pamięć, skoro po naciskaniu na klawiaturę się ten problem również pojawia? Pod klawiaturą jest złącze DIMM A. Sprawdź, czy masz w nim założoną pamięć. Jeśli tak, to może to być spowodowane niestykiem na pamięci (może źle włożona) lub punktach lutowniczych złącza a to już łatwo sprawdzić.
  • Poziom 9  
    Temat nadaje się do zamknięcia.
    Rozkręciłem ponownie komputer. Okazało się, że stopka procesora nie ma w 100% dokręconej "śrubki", gdzieś tak w 93%. Musiały styki gdzieś nie stykać i dlatego powstawał BSOD.
    Na marginesie dodam, że dziwne to trochę, bo stopka procesora przy dokręcaniu już w 60% się nie przesuwa więc to dociśniecie musiało być już niewidoczne dla oka, ale jednak wpływać na pracę. Na szczęście zauważyłem to.
    Dzięki za pomoc!