Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG LE40C530 - nie reaguje na pilota.

mery5 24 Paź 2012 22:42 5118 7
  • #1 24 Paź 2012 22:42
    mery5
    Poziom 15  

Telewizor jak w temacie nie reaguje na pilota. Pilot sprawny, sprawdzany na testerze i dla stuprocentowej pewności na innym telewizorze. Czy to jakaś wada tych LCD bo podobny problem pojawił się jeszcze na gwarancji. Nie mogę zdobyć schematu tego odbiornika, z forum pobrałem serwisówkę ale bez niego. Proszę o sugestie czy oczekiwać problemu z elektronika czy z oprogramowaniem.

1 7
  • #2 24 Paź 2012 23:03
    cienciwa
    Poziom 2  

Cytat:
    Proszę o sugestie czy oczekiwać problemu z elektronika czy z oprogramowaniem.

Oddaj do serwisu albo kup sobie nowy, a ten sprzedaj.

1
  • #4 25 Paź 2012 01:43
    acsz
    Poziom 15  

Podmień czujnik IR w TV. To on jest najczęściej uszkodzony lub niedolutowany.

0
  • #5 25 Paź 2012 20:49
    mery5
    Poziom 15  

Sygnał IR dochodzi do płyty głównej. Nie mając schematu ani parametrów tego sygnału postanowiłem podmienić odbiornik IR na drugi, niestety to samo brak reakcji na pilota.

0
  • #6 25 Paź 2012 21:31
    acsz
    Poziom 15  

Spróbuj użyć pilota uniwersalnego i przeskanuj nim kody.
    Jeśli będzie reakcja na innym kodzie to może to być wina wsadu w pamięci EEPROM.
    Nie wiem jak jest w tym modelu TV, ale niektóre TV mają opcje umożliwiające pracę z różnymi typami pilotów. Mogła się ona przestawić w pamięci EEPROM.
    W takim wypadku pozostaje wpisanie nowej zawartości wsadu do EEPROM lub wejście w tryb serwisowy i zmiana odpowiedniej opcji.

0
  • #7 25 Paź 2012 21:57
    LCD-LED-PDP

Poziom 27  

acsz napisał:
    Mogła się ona przestawić w pamięci EEPROM.
    W takim wypadku pozostaje wpisanie nowej zawartości wsadu do EEPROM lub wejście w tryb serwisowy i zmiana odpowiedniej opcji.

Hmmm ciekawa teoria, takiej jeszcze nie słyszałem

Kol. mery5 dochodzi do płyty czy do procesora bo to różnica.

Pozdrawiam

0
  • #8 25 Paź 2012 22:34
    mery5
    Poziom 15  

LCD-LED-PDP bez schematu na tej płycie nie dojdę. Ale zakładam że dochodzi , z praktyki wiem że po drodze nic niema a pęknięcie ścieżki mało prawdopodobne.

0