Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strumień audio do dwóch kart dźwiękowych na raz.

30 Sty 2005 23:23 3704 14
  • Poziom 32  
    Witam! Jak w temacie... Chciałbym się od Was dowiedzieć czy istnieje wogóle taka możliwość by wysyłać jeden strumień do dwóch kart na raz. Nigdy nie spotkałem się z taką możliwością w systemie, ale przydałaby mi się bo często korzystam ze słuchawek, które są wpięte do gniazda na przednim panelu obudowy, a gniazdo połączone jest z dźwiękówką na płycie. Mam również SB Live! i z niego sygnał wysyłam do wzmacniacza i takie tam... Poprostu wkurza mnie wieczne przełączanie urządzeń :)
  • Poziom 30  
    Jeśli dobrze cię zrozumiałem to chcesz mieć dwie aktywne karty dźwiekowe w kompie. Wątpię, żeby Windows przewidział takie rozwiązanie. Jak chcesz możesz zastosować rozgałęziaz na wyjściu liniowym lub słuchawki podłączac do wzmacniacza!
  • Poziom 32  
    Normalnie załamałeś mnie :(. Poje***y windows! Dzięki za info...
  • Poziom 30  
    Na pocieszenie powiem ci, że możesz próbować jeszcze w każdej aplikacji ręcznie ustawiać, gdzie posłać strumień, najprostrzy przykład poniżej, oczywiście o ile Winda pozwoli ci na dwie karty dźwiekowe (sam nie próbowałem)
  • Poziom 31  
    masz live to ustaw klonowanie sygnału na dwa wyjscia(przednie i tylne glosniki)
    tylne wyjscie w live ma lepsze przetworniki wiec ma ciut lepsza jakosc
    podlacz sluchawki pod wyjscie przednie wieze (czy glosniki) pod wyjscie tylne
    ustaw sobie kwadrofonie w ustawieniach sterowników karty
    i byc moze pokombinuj z cmss i po klopocie
    najlepsze wyjscie z mozliwych - podlaczanie przez rozdzielacz to kiepskie wyjscie do tego pogarszajace jakosc dzwieku...
  • Poziom 30  
    Zbynia napisał:
    podlaczanie przez rozdzielacz to kiepskie wyjscie do tego pogarszajace jakosc dzwieku...

Przede wszystkim zmienia impedancję, ale jeśli to jedyne wyjście...
    Mój kumpel tak robił - podłączał do tego samego wyjścia wieżę (dla siebie) i zwykłe głośniczki komputerowe (dla rodzeństwa). Nic się nie działo, specjalnie nie pogarszało dźwięku, chyba, że ktoś jest audiofilem :D
    On miał zintegrowaną dźwiękówkę, chyba AC`97.
  • Poziom 32  
    Ale ja nie mam jak podłączyć do SzumBlastera gniazda z przedniego panelu. Chciałem sobie poprostu życie uprościć, bo jak już pisałem wkurzające jest to wieczne przełączanie urządzeń... Poza tym wpięty mam zestaw 5.1 Midilanda do Liva :)
  • Poziom 30  
    przekrent napisał:
    Ale ja nie mam jak podłączyć do SzumBlastera gniazda z przedniego panelu. Chciałem sobie po prostu życie uprościć, bo jak już pisałem wkurzające jest to wieczne przełączanie urządzeń... Poza tym wpięty mam zestaw 5.1 Midilanda do Liva :)

Tak zamieszałeś, że ja już zaczynam się gubić. Napisz jeszcze raz po kolei jakie masz karty, co w nie wpięte, i w czym jest problem!!!
  • Poziom 32  
    Mam dwie karty dźwiękowe! Jedna to integra, a druga to SBLive 5.1. Chciałbym aby strumień audio obojętnie z jakiego źródła (np. winamp, wmp) był wysyłany do dwóch kart na raz! Ja nie namieszałem... Poprostu koledzy pomyśleli za mnie i zaczęli sugerować mi rozwiązania które poniekąd są dla mnie oczywiste, ale jakby nie patrzeć zbędne!!

Wiem już, że nie można tak zrobić, tak więc koniec tematu :)
    Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dzięki za info!
  • Poziom 24  
    A ja na koniec wyskoczę z innym problemem. Sprawa też dotyczy SB Live 5.1. Otóż chcę np. odpalić dwa WinAmpy i w każdym puścić inną muzykę. Teraz muzę z pierwszego WinAmpa dać na pierwsze wyjście z SB a z drugiego WinAmpa na drugie wyjście SB.

Jak to zrobić i czy też się da? Jeżeli ktoś cokolwiek wie na ten temat to proszę o nakierowanie lub podanie linku.
  • Poziom 30  
    Hmmm, taki wałek to już raczej nie przejdzie!!! Być może uda ci sie posłać jednego WinAmpa na jedną kartę, a drugiego na drugą. Zajrzyj na stronkę www.winamp.com i poszperaj w pluginach (output), ale raczej wątpię, żebyś coś znalazł.
    Pozdrawiam
    Dydzio
  • Poziom 22  
    Kurde, jak się nie da zainstalować dwóch kart dźwiękowych jak się da. Ja mam tak w studiu. Na kompie jest win XP. Do kompa są podpięte dwie dźwiękówki. Mamy taki programik, który posiada jakby dwa playery. Możemy puścić dwa na raz, jeden na jedną dźwiękówkę i drugi na drugą. Jedena karta służy nam do puszczania muzy w eter, druga do odsłuchu. Nie próbowałem nigdy jedengo sygnału na dwie karty, ale myślę, że to możliwe, trzeba tylko pokombinować, ale na 100% da się zainstalować dwie dźwiękówki, i z obydwu kożystać!!!!
  • Poziom 21  
    Windows jest jak najbardziej przystosowany, mam jedną karte wbudowana a druga to Audigy i bez problemu obydwie są zainstalowane i można je bezproblemowo używać rownocześnie... więc da się jak najbardziej.
  • Spec od komputerów
    elektroniczek -NIE O TO CHODZI Masz specjalny program ktory puszcza sygnal na dwie dzwiekowki - nie o to chodzi. Zaby kazdy program wysylal na dwie dziwekowki.

Zwierzak_PAH - NIE O TO CHODZI. CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM
  • Poziom 10  
    Witam!Pomyślałem,że odświeżę wątek...

Mam następujący problem:

Posiadam płytę główną MSI ze zintegrowanym dźwiękiem (AC'97),
    oprócz niej mam jeszcze podłączonego SBLive 5.1.Potrzebne mi
    obie działające na raz karty (sygnał z Live'a na głośniki i sygnał
    z karty na płycie idący do słuchawek-odsłuch).Niestety Win XP
    wykrywa tylko jedną z nich tj. gdy Live jest w slocie,to jest jedyną kartą,gdy go odłącze,
    wtedy gra karta z płyty.Wiem,że jest możliwe współgranie
    dwóch kart jednocześnie,bo już kiedyś (na innym sprzęcie) miałem je w ten sposób
    skonfigurowane (winamp grał na jednej z kart,media player i gry na drugiej).

Pytanie: jak włączyć obie na raz?

oczywiście próbowałem już coś zdziałać na własną rękę,ale:

-a BIOSIE jedyna opcja sugerująca rozwiązanie ma tylko 2 opcje (AUTO/DISABLED)
    -w konfiguracji DirectX,ani w panelu sterowania nic nie zdziałałem
    -zainstalowałem odpowiednie kodeki i drivery,ale bez wykrytego sprzętu na nic się to zdało