Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Viessmann vitopend 100 + stero - ciągle grzeje

220V 25 Oct 2012 09:04 2886 13
 • #1
  220V
  Level 9  
  Witam,
  Dostałem od dewelopera piec jak w temacie z podłączonym sterownikiem salus. Na sterowniku mam ustalona temperaturę 18 stopni, na piecu pokrętło ustawione na 2 a piec stale chodzi i podgrzewa wodę w centralnym ogrzewaniu. Podgrzewa do mniej więcej 56 stopni później temperatura spada przez ok 3 minuty do 40 stopni i znowu podgrzewa. Temperatura w pomieszczeniu mierzona wynosi 23-24 stopnie więc ogólnie sauna. Co może być problemem. Proszę o pomoc.
 • #2
  andrefff
  Level 36  
  Sprawdź czy ten sterownik jest podłączony do pieca.
 • #3
  220V
  Level 9  
  Sprawdzę popołudniu i dam znać ale wydaje mi się że jest podłączony ponieważ, słychać jak na temperaturze 23 pyka po przekręceniu w górę bądź w dół. Przepraszam za niefachowe określenia.
 • #4
  andrefff
  Level 36  
  To, że pyka to świadczy o tym, że działa. Nie ma to nic wspólnego z jego podłączeniem. Sprawdź jeszcze podłączenie samego sterownika, jest możliwe, że jest podłączony odwrotnie. Powinny być podłączone zaciski COM i NO. Obstawiam, że jest COM i NC.
 • #5
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  220V wrote:
  Na sterowniku mam ustalona temperaturę 18 stopni, na piecu pokrętło ustawione na 2 a piec stale chodzi


  Nastawa "2" jest nieodpowiednia. Trzeba ustawić na "kropkę" (Vitopend to nie kocioł kondensacyjny tak więc oszczędności z tyt. niskiej temp. zasilania i powrotu - nie będzie).

  Dodano po 4 [minuty]:

  PS: W pomieszczeniu gdzie zabudowany jest Salus nalezy całkowicie odkręcić / otworzyć głowicę teromostatyczną / zawór przygrzejnikowy.
 • #6
  andrefff
  Level 36  
  wawrzeczko_t wrote:
  W pomieszczeniu gdzie zabudowany jest Salus nalezy całkowicie odkręcić / otworzyć głowicę teromostatyczną / zawór przygrzejnikowy.

  A nawet jak zalecają producenci kotłów należałoby tę głowicę zdemontować.
 • #7
  220V
  Level 9  
  A więc powodem niewłaściwego działania pieca jest uszkodzony przewód idący od sterownika salus do pieca, jak stwierdził serwis widocznie jest gdzieś przewiercony. Dzisiaj wymiana i zobaczymy co dalej.
  Tam gdzie jest salus mam podłogówkę.
 • Helpful post
  #8
  andrefff
  Level 36  
  To daj znać jak wymienią.
 • #9
  220V
  Level 9  
  Przewód wymieniony i wszystko śmiga aż miło, do czasu otrzymania rachunku za gaz :)

  Dodano po 19 [minuty]:

  Jeszcze mała prośba, ponieważ Salus jest taki zwykły mechaniczny i zauważyłem różnicę w temperaturze pomiędzy nim a 2 termometrami więc chciałbym go wymienić na coś lepszego, mogę prosić o doradzenie jaki mam sterownik kupić do niego?
 • #13
  220V
  Level 9  
  Ok. Dzięki za podanie linka. Tylko mam jeszcze pytanie odnośnie tego Salusa czy nie będzie na nim rozbieżności w temperaturze tak jak na obecnym ponieważ w mieszkaniu temp. mierzona termometrami 22 stopnie wynosi natomiast wg. salusa 19 stopni.
 • #14
  andrefff
  Level 36  
  A dlaczego ma tak być ? Jeżeli jest sprawny to musi dobrze mierzyć.